2020-02-27   01:43:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  06 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
186  Altin Misimi  2002    HERLEV    25m  56.03 
185  Alfred Mikkelsen  2004    HERLEV    25m  54.03 
368  Christian Røgind  2004  0457AA  BIRKERØD    25m  55.49 
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
357  Sebastian Pedersen  2005  0547AA  BIRKERØD    25m  53.04 
371  Rasmus Spragge  2004  0437AC  BIRKERØD    25m  51.03 
315  Jonas Riff Alexandersen  2005  0559AA  BIRKERØD    25m  49.39 
214  Ludvig Montag  2003  0357AI  SØLLERØD    25m  50.02 
347  Thomas Jørgensen  2005  0543AB  BIRKERØD    25m  52.75 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Ben Hargreaves  2005  0597AA  BIRKERØD    25m  46.84 
366  Asbjørn Rosenbohm  2004  0405AB  BIRKERØD    25m  45.74 
394  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  43.14 
378  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  44.97 
324  Oscar Boyer  2004  0429AD  BIRKERØD    25m  46.01 
170  Jeppe Bayer Christensen  2005    HERLEV    25m  48.28 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Tobias Stenderup Jensen  2005    BIRKERØD    25m  41.30 
91  Mads Emil B. Carstensen  2001  0143AO  VEST    25m  41.21 
363  Valdemar Witt Qvist  2003  0395AC  BIRKERØD    25m  41.12 
163  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  41.14 
338  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  41.26 
187  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  41.42 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
356  Nicolaj Pedersen  2005  0537AA  BIRKERØD    25m  40.92 
377  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  39.52 
210  Asger Hugo Juul  2003  0339AB  SØLLERØD    25m  38.96 
207  Oliver Grunnet  2002  0201AM  SØLLERØD    25m  39.44 
93  Tobias Davidsen  2003  0329AD  VEST    25m  40.57 
165  Adar Benli  2001    HERLEV    25m  41.03 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
317  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  38.71 
365  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  37.31 
359  Alexander Platzer  2002  0235AF  BIRKERØD    25m  37.11 
98  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  37.23 
182  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  37.81 
205  Baldur Freyr Finnsson  2002    SØLLERØD    25m  38.89 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Sebastian Sonne-Schmidt  2003  0387AB  VEST    25m  36.77 
389  Mathias Nørskov  2001  0145AN  SØLLERØD    25m  36.16 
124  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    25m  35.57 
174  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  36.08 
222  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  36.46 
355  Mads Rønn Olesen  2002  0281AC  BIRKERØD    25m  36.85 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  34.34 
55  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  34.24 
138  Carl Martin Lundin  2001  0123AE  GENTOFTE    25m  34.15 
241  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    25m  34.23 
154  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    25m  34.34 
370  Victor Arendt Skytte  2002  0255AF  BIRKERØD    25m  34.59 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  33.84 
90  Andreas Brink-Frerup  2001  0139AE  VEST    25m  33.82 
133  William Hellmann  2000  0075AL  GENTOFTE    25m  32.94 
322  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  33.00 
139  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  33.83 
330  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  33.87 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Alfred Steensen  2001  0117AK  LYNGBY    25m  32.92 
374  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  32.71 
56  Albert Frydensberg  2001  0133AH  LYNGBY    25m  32.49 
63  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  32.69 
195  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  32.83 
69  Christoffer Drejer Mikkel  1999  9967AP  LYNGBY    25m  32.93 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  31.82 
62  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  0129AL  LYNGBY    25m  31.50 
152  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  31.19 
67  Lucas Dybendal Maack  1999  9923AJ  LYNGBY    25m  31.50 
47  Mads Møller Bjørnskov  2001  0173AH  LYNGBY    25m  31.53 
137  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  32.02 

 
Heat 12 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  30.98 
76  William Simonsen  2000    LYNGBY    25m  30.70 
65  Christopher Toftel Larsen  2000  0035AR  LYNGBY    25m  30.45 
61  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  30.53 
142  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    50m  30.94 
123  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  31.10 

 
Heat 13 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Kristoffer Buus Langkilde  1999  9923AI  LYNGBY    25m  30.16 
59  David Ajken Hansen  1999  9917AJ  LYNGBY    25m  28.82 
49  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  27.50 
331  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    25m  28.23 
68  Jeppe Mathiassen  2000  0093AE  LYNGBY    25m  29.60 
342  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  30.36 

 
Heat 14 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m  29.92 
88  Kenneth Abcell  1998  9817AE  VEST    25m  28.50 
114  Martin W. Wifstrand  1998  9883AH  VEST    25m  26.89 
54  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  28.16 
113  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  29.10 
129  William Garred  1999  9907AC  GENTOFTE    25m  30.32 

 
Heat 15 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
341  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    25m  29.76 
60  Simon Ajken Hansen  1999  9905AK  LYNGBY    25m  28.39 
375  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  25.49 
92  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  28.05 
79  Johan Feld Sørensen  1999  9979AJ  LYNGBY    25m  28.97 
70  Anders Blix Mogensen  2000  0045AG  LYNGBY    25m  30.26 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark