2020-02-26   12:22:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  06 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Valdemar Solok  2001  0107AP  SØLLERØD    25m  7:02.75 
183  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m  6:49.03 
316  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  6:38.73 
233  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    25m  6:40.00 
99  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    25m  6:49.70 
96  Frederik Helms  2001  0171AL  VEST    25m  7:28.99 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  6:29.03 
234  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  6:20.00 
224  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    25m  6:20.00 
241  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    25m  6:20.00 
342  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  6:20.50 
195  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  6:31.03 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  6:10.50 
202  Christoffer H. Andersen  2002  0285AH  SØLLERØD    25m  6:02.39 
373  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  5:55.50 
61  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  6:00.00 
339  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  6:10.50 
341  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    25m  6:10.50 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Jakob Sixten Soja  1999  9943AA  GENTOFTE    50m  5:23.69 
100  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  5:16.26 
375  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  5:08.99 
181  Christopher Kiss  1999  9935AJ  HERLEV    25m  5:10.83 
153  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  5:17.26 
68  Jeppe Mathiassen  2000  0093AE  LYNGBY    25m  5:44.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark