2020-02-27   11:21:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

3_S
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1999-2001 
58  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  28.67   
44  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  25 m  28.92   
168  Brock Celine Termark  2000  HERLEV  0038AA  25 m  29.60   
104  Missing Sarah  2001  VEST  0192AN  50 m  29.96   
105  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  25 m  30.26   
45  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  30.56   
216  Petri Frederikke  2001  SØLLERØD  0168AH  25 m  30.89   
175  Hinklon Alison Lodal  2001  HERLEV  0134BA  25 m  31.64   
349  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  25 m  31.88   
10  143  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  32.08   
11  103  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  25 m  32.28   
12  51  Daly Sarah  2001  LYNGBY  0138AX  25 m  33.32   
13  208  Høgenhaug Cecilia  2001  SØLLERØD  0134AJ  25 m  33.56   
14  50  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  33.59   
15  112  Sørensen Josefine  2000  VEST  0038AM  25 m  33.60   
16  81  Wolff-Sneedorff Elvira  2001  LYNGBY  0156AJ  25 m  33.73   
17  131  Hansen Andrea Jess  2001  GENTOFTE  0196AK  25 m  33.85   
18  111  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  25 m  34.39   
19  48  Borre-Jacobsen Maria  2001  LYNGBY  0108AK  25 m  35.01   
20  97  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  25 m  36.10   
21  115  Vind India Klyver  2001  VEST  0154AZ  25 m  37.91   
22  173  Hald Emma  2001  HERLEV  0172AM  25 m  39.44   
23  83  Thimmer Cassandra  1999  LYNGBY  9914AW  25 m  29.97  EXT 
Årg. 2002-2003 
72  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  29.99   
221  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  30.17   
77  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  31.26   
335  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  25 m  31.50   
167  Brast Maja Egebjerg  2002  HERLEV  0206AF  25 m  31.77   
128  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  31.86   
66  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  32.46   
254  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  32.65   
135  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  33.68   
10  106  Nybroe Laura Lyngbye  2002  VEST  0272AL  25 m  33.89   
11  144  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  34.61   
12  151  Teschl Laura Grøn  2002  GENTOFTE  0262AL  25 m  35.67   
13  126  Boesen Signe Dyrskjøt  2003  GENTOFTE  0308AB  25 m  36.11   
14  134  Ibsen Molly  2003  GENTOFTE  0372AG  25 m  37.10   
15  351  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  25 m  37.63   
16  206  Gjelstrup Sophie  2002  SØLLERØD  0244AQ  25 m  38.00   
17  337  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  25 m  38.22   
18  125  Blicher Barbara  2003  GENTOFTE  0328AB  25 m  38.68   
19  376  Vallentin Alberte  2003  BIRKERØD  0308AG  25 m  40.03   
20  318  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  25 m  40.37   
21  251  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  41.07   
22  243  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  25 m  42.06   
23  193  Weber Sofie Boesgaard  2002  HERLEV  0278AK  25 m  42.08   
24  116  Witt Mia  2002  VEST  0206AO  25 m  42.35   
25  178  Jensen Helene  2003  HERLEV  0394AE  25 m  43.79   
26  211  Kehlet Mathilde  2003  SØLLERØD  0346AO  25 m  48.43   
27  203  Astrup Emilie Sofie  2003  SØLLERØD  0378AR  25 m  48.87   
28  189  Oest Ida  2003  HERLEV    25 m  48.91   
29  190  Persson Sofie Sønderby  2003  HERLEV  0332AQ  25 m  52.71   
30  169  Bøg Karen  2003  HERLEV    25 m  59.03   
Årg. 2004-2014 
326  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  25 m  37.11   
353  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  25 m  41.38   
343  Jensen Betty Marie  2004  BIRKERØD  0468AF  25 m  43.47   
364  Ramlow Mathilde  2004  BIRKERØD  0478AE  25 m  44.91   
204  Drucker Pauline  2004  SØLLERØD  0474AG  25 m  45.55   
346  Johansen Esmeralda  2004  BIRKERØD  0482AB  25 m  47.44   
367  Ryding Rosalie Viola  2005  BIRKERØD  0552AB  25 m  47.74   
354  Olesen Astrid Rønn  2005  BIRKERØD  0504AB  25 m  47.76   
314  Aagaard Caroline Sofie  2005  BIRKERØD    25 m  47.90   
10  321  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  25 m  48.01   
11  184  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  25 m  48.64   
12  161  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  25 m  49.58   
13  333  Fæster Karla Marie  2004  BIRKERØD  0446AG  25 m  49.86   
14  361  Porsdal Catrine  2005  BIRKERØD  0536AA  25 m  52.25   
15  179  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  25 m  53.74   
16  196  Ørneborg Cathrine  2005  HERLEV  0558AC  25 m  54.74   
17  348  Krølner Anna  2004  BIRKERØD  0434AF  25 m  55.11   
18  360  Porsdal Camilla  2005  BIRKERØD  0592AB  25 m  55.17   
19  328  Clausen Sarah Holm  2004  BIRKERØD  0486AG  25 m  1:02.85   
20  162  Andersen Björk N.  2006  HERLEV    25 m  1:05.03   
21  192  Weber Mathilde Boesgaard  2004  HERLEV  0494AE  25 m  1:09.52   
22  191  Thomsen Josephine  2005  HERLEV    25 m  1:15.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark