2020-04-09   07:00:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m   
186  Altin Misimi  2002    HERLEV    25m  4:10.03 
356  Nicolaj Pedersen  2005  0537AA  BIRKERØD    25m  3:45.51 
368  Christian Røgind  2004  0457AA  BIRKERØD    25m  4:00.50 
371  Rasmus Spragge  2004  0437AC  BIRKERØD    25m  4:15.00 
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Baldur Freyr Finnsson  2002    SØLLERØD    25m  3:45.00 
236  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  3:38.94 
226  Malde Tesch Busse  2003  0329AC  ALLERØD    25m  3:30.01 
182  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  3:37.03 
91  Mads Emil B. Carstensen  2001  0143AO  VEST    25m  3:42.58 
336  Ben Hargreaves  2005  0597AA  BIRKERØD    25m  3:45.50 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
187  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  3:27.74 
363  Valdemar Witt Qvist  2003  0395AC  BIRKERØD    25m  3:26.10 
163  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  3:24.20 
256  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    25m  3:25.55 
359  Alexander Platzer  2002  0235AF  BIRKERØD    25m  3:27.58 
317  Jonathan Beck  2004  0497AA  BIRKERØD    25m  3:30.01 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
223  Nicholas S. Bjerregaard  2002  0213AF  ALLERØD    25m  3:21.05 
220  Gustav Blangstrup Toft  2002    SØLLERØD    25m  3:15.00 
96  Frederik Helms  2001  0171AL  VEST    25m  3:07.10 
235  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  3:14.87 
338  Andreas Hoffmann  2003  0325AH  BIRKERØD    25m  3:16.45 
377  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  3:22.88 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Mads Rønn Olesen  2002  0281AC  BIRKERØD    25m  3:01.44 
98  Lucas Jensen  2001  0183AM  VEST    25m  2:57.77 
365  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    25m  2:55.06 
95  Marcus G. Gjettermann  2001  0127AE  VEST    25m  2:57.75 
225  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  2:59.14 
110  Sebastian Sonne-Schmidt  2003  0387AB  VEST    25m  3:05.12 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  2:53.11 
99  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    25m  2:47.89 
316  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  2:46.11 
124  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    25m  2:47.39 
62  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  0129AL  LYNGBY    25m  2:51.76 
174  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  2:54.98 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    25m  2:44.88 
150  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  2:43.79 
374  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  2:42.54 
370  Victor Arendt Skytte  2002  0255AF  BIRKERØD    25m  2:42.75 
63  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  2:44.25 
341  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  2:44.90 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    25m  2:41.72 
67  Lucas Dybendal Maack  1999  9923AJ  LYNGBY    25m  2:40.51 
139  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  2:37.59 
154  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    25m  2:38.10 
330  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    25m  2:40.63 
339  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  2:42.22 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  2:34.51 
56  Albert Frydensberg  2001  0133AH  LYNGBY    25m  2:33.15 
373  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  2:32.19 
137  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  2:33.01 
94  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  2:34.29 
69  Christoffer Drejer Mikkel  1999  9967AP  LYNGBY    25m  2:36.13 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  William Simonsen  2000    LYNGBY    25m  2:28.49 
369  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  2:27.13 
61  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  2:26.05 
358  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    25m  2:27.11 
65  Christopher Toftel Larsen  2000  0035AR  LYNGBY    25m  2:28.41 
70  Anders Blix Mogensen  2000  0045AG  LYNGBY    50m  2:30.01 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  2:20.28 
57  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    25m  2:17.06 
75  Lukas Sieben  1999  9999AF  LYNGBY    25m  2:14.23 
148  Jakob Sixten Soja  1999  9943AA  GENTOFTE    25m  2:14.59 
331  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    25m  2:19.16 
142  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  2:24.60 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Johan Feld Sørensen  1999  9979AJ  LYNGBY    25m  2:10.94 
114  Martin W. Wifstrand  1998  9883AH  VEST    25m  2:08.58 
375  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    25m  2:03.05 
181  Christopher Kiss  1999  9935AJ  HERLEV    25m  2:08.04 
54  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  2:10.56 
60  Simon Ajken Hansen  1999  9905AK  LYNGBY    25m  2:13.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark