2020-04-08   21:23:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
333  Karla Marie Fæster  2004  0446AG  BIRKERØD    25m  5:00.50 
255  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  4:20.00 
353  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    25m  4:15.50 
178  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  4:15.89 
177  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  4:48.68 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Sofie Boesgaard Weber  2002  0278AK  HERLEV    25m  3:58.03 
211  Mathilde Kehlet  2003  0346AO  SØLLERØD    25m  3:56.38 
251  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  3:50.00 
376  Alberte Vallentin  2003  0308AG  BIRKERØD    50m  3:55.58 
125  Barbara Blicher  2003  0328AB  GENTOFTE    25m  3:56.84 
346  Esmeralda Johansen  2004  0482AB  BIRKERØD    25m  4:00.31 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    25m  3:49.52 
240  Marie Nielsen  2003  0304AE  ALLERØD    25m  3:36.15 
334  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    25m  3:21.02 
50  Louise Engelhardt Christi  2001  0138AR  LYNGBY    25m  3:24.05 
337  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    25m  3:46.65 
243  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  3:50.00 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Mathilde van der Linden  2002  0208AE  LYNGBY    25m  3:16.17 
145  Amalie Krogh Rohrberg  2000  0078AT  GENTOFTE    25m  3:06.01 
44  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  LYNGBY    25m  2:37.73 
45  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  0166AM  LYNGBY    25m  2:57.50 
103  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  3:08.70 
188  Katharina N Møller  2001  0122AI  HERLEV    25m  3:19.63 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark