2020-05-29   00:50:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
315  Jonas Riff Alexandersen  2005  0559AA  BIRKERØD    25m  4:51.75 
394  Oscar Jensen  2003  0317AE  BIRKERØD    25m  4:41.37 
357  Sebastian Pedersen  2005  0547AA  BIRKERØD    25m  4:45.50 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
368  Christian Røgind  2004  0457AA  BIRKERØD    25m  4:34.30 
220  Gustav Blangstrup Toft  2002    SØLLERØD    25m  4:00.00 
257  Marius Wanscher  2002  0293AM  ALLERØD    25m  4:17.29 
163  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  4:35.03 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    25m  3:47.44 
234  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  3:40.00 
95  Marcus G. Gjettermann  2001  0127AE  VEST    25m  3:36.25 
233  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    25m  3:40.00 
65  Christopher Toftel Larsen  2000  0035AR  LYNGBY    25m  3:46.36 
359  Alexander Platzer  2002  0235AF  BIRKERØD    25m  3:47.90 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    25m  3:27.01 
195  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  3:12.82 
88  Kenneth Abcell  1998  9817AE  VEST    25m  3:03.03 
139  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  3:10.00 
69  Christoffer Drejer Mikkel  1999  9967AP  LYNGBY    25m  3:15.46 
146  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  3:34.29 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  2:54.46 
75  Lukas Sieben  1999  9999AF  LYNGBY    25m  2:49.87 
79  Johan Feld Sørensen  1999  9979AJ  LYNGBY    25m  2:47.82 
148  Jakob Sixten Soja  1999  9943AA  GENTOFTE    25m  2:47.96 
164  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  2:50.89 
130  Walther Hagemann  1999  9907AJ  GENTOFTE    25m  2:58.74 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark