2020-03-30   10:18:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Damer  Indledende (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
242  Sofie Nielsen  2003  0348AD  ALLERØD    25m  2:01.26 
173  Emma Hald  2001  0172AM  HERLEV    25m  1:53.61 
351  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  1:54.88 
318  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    25m  2:05.30 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  0156AJ  LYNGBY    25m  1:42.28 
243  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    25m  1:40.00 
48  Maria Borre-Jacobsen  2001  0108AK  LYNGBY    25m  1:32.76 
144  Natalie Clara Petersen  2002  0296AB  GENTOFTE    25m  1:36.39 
77  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  1:40.58 
350  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    25m  1:50.50 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Olivia Olivarius Vølund  2002  0278AD  LYNGBY    25m  1:28.96 
167  Maja Egebjerg Brast  2002  0206AF  HERLEV    25m  1:19.85 
168  Celine Termark Brock  2000  0038AA  HERLEV    25m  1:12.74 
83  Cassandra Thimmer  1999  9914AW  LYNGBY    25m  1:15.31 
58  Cassandra Hammershøj  2001  0174AK  LYNGBY    25m  1:25.81 
141  Maria Munch-Menzer  2001  0132AG  GENTOFTE    25m  1:31.78 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    25m  1:27.35 
166  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    50m  1:15.72 
194  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    25m  1:10.36 
105  Stine Eskebo Nielsen  2001  0156AB  VEST    25m  1:14.68 
71  Katrine Brandt Nielsen  2002  0284AE  LYNGBY    50m  1:24.81 
340  Isabel Vang Hvitved  2003  0316AB  BIRKERØD    25m  1:31.41 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Sarah Krogh Scott  2000  0088AM  VEST    25m  1:26.45 
132  Rebecca Hansen  2000  0004AO  GENTOFTE    25m  1:15.49 
104  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    25m  1:09.95 
46  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    25m  1:14.64 
335  Clara Gjerløv  2002  0224AF  BIRKERØD    25m  1:24.29 
112  Josefine Sørensen  2000  0038AM  VEST    25m  1:30.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark