2020-04-02   08:53:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Seedede heat Løb 36
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  09 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
 
Løb 36, 200m Medley Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Thomas Høgenhaug  2003  0391AG  SØLLERØD    25m   
363  Valdemar Witt Qvist  2003  0395AC  BIRKERØD    25m  4:15.50 
210  Asger Hugo Juul  2003  0339AB  SØLLERØD    25m  4:00.00 
214  Ludvig Montag  2003  0357AI  SØLLERØD    25m  4:00.00 
102  Otto Pons Martinsen  2002  0233AJ  VEST    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
235  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    25m  3:40.48 
236  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  3:40.00 
225  Niels Skovbye Brandt  2002  0247AH  ALLERØD    25m  3:36.26 
238  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    25m  3:40.00 
226  Malde Tesch Busse  2003  0329AC  ALLERØD    25m  3:40.00 
91  Mads Emil B. Carstensen  2001  0143AO  VEST    25m  3:59.98 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Frederik Borg  2000  0035AM  VEST    25m  3:21.35 
63  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  0253AH  LYNGBY    25m  3:14.96 
124  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    25m  3:11.83 
154  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    25m  3:13.11 
227  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    25m  3:20.00 
172  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  3:29.11 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Christian K. Jensen  2000  0099AD  ALLERØD    25m  3:10.37 
146  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  3:09.27 
99  Albert Voldum Krog  2001  0155AI  VEST    25m  3:08.89 
62  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  0129AL  LYNGBY    25m  3:08.94 
316  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    25m  3:09.91 
55  Gustav Fabiansen  2002  0215AH  LYNGBY    25m  3:10.50 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Valdemar Taul  2001  0105AH  GENTOFTE    25m  3:07.62 
339  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    25m  3:06.14 
183  Felix Lund  2001  0123AM  HERLEV    25m  3:02.64 
56  Albert Frydensberg  2001  0133AH  LYNGBY    25m  3:03.61 
90  Andreas Brink-Frerup  2001  0139AE  VEST    25m  3:07.56 
67  Lucas Dybendal Maack  1999  9923AJ  LYNGBY    25m  3:08.58 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    25m  2:59.96 
94  Andreas Thybo Ganzhorn  2001  0117AE  VEST    25m  2:55.54 
373  Kristian Torp  2000  0083AC  BIRKERØD    25m  2:53.15 
369  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    25m  2:54.71 
137  Frederik Lund  2000  0083AA  GENTOFTE    25m  2:57.44 
139  Carl-Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    25m  3:00.64 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Nicolai Wiuff  2002  0243AB  HERLEV    25m  2:51.82 
142  Jens Christian Norus  2000  0053AN  GENTOFTE    25m  2:49.72 
65  Christopher Toftel Larsen  2000  0035AR  LYNGBY    25m  2:48.06 
61  Alfred Højberg  2002  0267AD  LYNGBY    25m  2:48.49 
130  Walther Hagemann  1999  9907AJ  GENTOFTE    25m  2:50.22 
76  William Simonsen  2000    LYNGBY    25m  2:52.29 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  2:44.81 
149  Lucas Strøbæk  2001  0135AG  GENTOFTE    25m  2:42.90 
57  Gustav Frydensberg  1999  9911AJ  LYNGBY    25m  2:40.97 
64  Kristoffer Buus Langkilde  1999  9923AI  LYNGBY    25m  2:41.35 
59  David Ajken Hansen  1999  9917AJ  LYNGBY    25m  2:43.87 
113  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    25m  2:47.91 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
331  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    25m  2:36.11 
88  Kenneth Abcell  1998  9817AE  VEST    25m  2:30.64 
100  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    25m  2:29.21 
54  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    25m  2:29.92 
114  Martin W. Wifstrand  1998  9883AH  VEST    25m  2:33.99 
164  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  2:37.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  09 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark