2020-05-25   14:13:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

28_S
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
181  Kiss Christopher  1999  HERLEV  9935AJ  25 m  2:08.04   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  2:08.58   
79  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  2:10.94   
60  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  2:13.36   
75  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  2:14.23   
148  Soja Jakob Sixten  1999  GENTOFTE  9943AA  25 m  2:14.59   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  2:17.06   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  2:19.16   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  2:36.13   
10  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  2:40.51   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  2:03.05   
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:10.56   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  2:20.28   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  2:24.60   
358  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  2:27.11   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  2:27.13   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  2:28.41   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  2:28.49   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  50 m  2:30.01   
10  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  2:32.07   
11  373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  2:32.19   
12  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:33.01   
13  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  2:33.15   
14  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  2:34.29   
15  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  2:38.10   
16  224  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  25 m  2:41.72   
17  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  2:42.22   
18  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  2:43.79   
19  241  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  25 m  2:44.88   
20  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  2:46.11   
21  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  2:47.39   
22  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  2:47.89   
23  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  2:51.76   
24  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  2:54.98   
25  95  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  25 m  2:57.75   
26  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  2:57.77   
27  96  Helms Frederik  2001  VEST  0171AL  25 m  3:07.10   
28  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  3:42.58   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:26.05   
322  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  25 m  2:34.51   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  2:37.59   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  2:40.63   
374  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  25 m  2:42.54   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  2:42.75   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  2:44.25   
341  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  2:44.90   
227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  2:53.11   
10  365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  2:55.06   
11  225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  2:59.14   
12  355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  3:01.44   
13  110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  3:05.12   
14  235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  3:14.87   
15  220  Toft Gustav Blangstrup  2002  SØLLERØD    25 m  3:15.00   
16  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  3:16.45   
17  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  3:21.05   
18  163  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  25 m  3:24.20   
19  256  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  25 m  3:25.55   
20  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  3:26.10   
21  359  Platzer Alexander  2002  BIRKERØD  0235AF  25 m  3:27.58   
22  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  3:27.74   
23  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  3:30.01   
24  182  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  25 m  3:37.03   
25  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  3:38.94   
26  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  3:45.00   
27  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  4:10.03   
Årg. 2004-2014 
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  3:22.88   
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  3:30.01   
336  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  3:45.50   
356  Pedersen Nicolaj  2005  BIRKERØD  0537AA  25 m  3:45.51   
368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  4:00.50   
371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  4:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark