2020-03-29   17:06:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

30_S
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  1:05.23   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  1:06.98   
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  1:08.16   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  1:10.27   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:11.16   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  1:11.90   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  1:15.31   
129  Garred William  1999  GENTOFTE  9907AC  25 m  1:20.00   
69  Mikkel Christoffer Drejer  1999  LYNGBY  9967AP  25 m  1:21.12   
Årg. 2000-2001 
375  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  25 m  1:05.06   
153  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:06.07   
136  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:10.77   
49  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:12.04   
152  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  1:12.28   
183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  1:14.24   
47  Bjørnskov Mads Møller  2001  LYNGBY  0173AH  25 m  1:15.49   
358  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  1:16.50   
70  Mogensen Anders Blix  2000  LYNGBY  0045AG  25 m  1:17.93   
10  123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:18.41   
11  327  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  25 m  1:21.41   
12  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  1:24.64   
13  78  Steensen Alfred  2001  LYNGBY  0117AK  25 m  1:25.34   
14  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  1:25.88   
15  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  1:25.93   
16  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  1:27.68   
17  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  1:29.27   
18  98  Jensen Lucas  2001  VEST  0183AM  25 m  1:31.11   
19  174  Hansen Philip  2001  HERLEV  0143AM  25 m  1:31.56   
20  233  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  25 m  1:31.74   
21  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  1:36.96   
22  165  Benli Adar  2001  HERLEV    25 m  1:58.03   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  1:19.47   
330  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:21.71   
370  Skytte Victor Arendt  2002  BIRKERØD  0255AF  25 m  1:25.06   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  1:26.46   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  1:26.46   
365  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  25 m  1:27.56   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  1:27.94   
355  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  25 m  1:28.27   
110  Sonne-Schmidt Sebastian  2003  VEST  0387AB  25 m  1:30.49   
10  338  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325AH  25 m  1:38.09   
11  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  1:40.75   
12  187  Moffett Kristian  2003  HERLEV  0339AA  25 m  1:44.54   
13  223  Bjerregaard Nicholas S.  2002  ALLERØD  0213AF  25 m  1:45.09   
14  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  1:45.46   
15  394  Jensen Oscar  2003  BIRKERØD  0317AE  25 m  1:48.11   
16  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m  1:48.61   
17  201  Albrecten Max  2003  SØLLERØD  0333AJ  25 m  1:49.13   
18  205  Finnsson Baldur Freyr  2002  SØLLERØD    25 m  1:50.00   
19  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  1:50.00   
20  257  Wanscher Marius  2002  ALLERØD  0293AM  25 m  1:50.00   
21  186  Misimi Altin  2002  HERLEV    25 m  2:15.03   
22  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  2:15.55   
Årg. 2004-2014 
317  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:32.53   
377  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:36.20   
356  Pedersen Nicolaj  2005  BIRKERØD  0537AA  25 m  1:46.42   
336  Hargreaves Ben  2005  BIRKERØD  0597AA  25 m  1:50.49   
368  Røgind Christian  2004  BIRKERØD  0457AA  25 m  1:55.00   
371  Spragge Rasmus  2004  BIRKERØD  0437AC  25 m  1:58.99   
357  Pedersen Sebastian  2005  BIRKERØD  0547AA  25 m  2:01.53   
315  Alexandersen Jonas Riff  2005  BIRKERØD  0559AA  25 m  2:06.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark