2020-04-01   08:15:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

36_S
Løb 36, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 1998-1999 
100  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  2:29.21   
88  Abcell Kenneth  1998  VEST  9817AE  25 m  2:30.64   
114  Wifstrand Martin W.  1998  VEST  9883AH  25 m  2:33.99   
331  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  25 m  2:36.11   
57  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  2:40.97   
64  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  2:41.35   
59  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  2:43.87   
113  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  2:47.91   
130  Hagemann Walther  1999  GENTOFTE  9907AJ  25 m  2:50.22   
10  67  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  25 m  3:08.58   
Årg. 2000-2001 
54  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:29.92   
164  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  25 m  2:37.11   
149  Strøbæk Lucas  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  2:42.90   
123  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  2:44.81   
65  Larsen Christopher Toftel  2000  LYNGBY  0035AR  25 m  2:48.06   
142  Norus Jens Christian  2000  GENTOFTE  0053AN  25 m  2:49.72   
76  Simonsen William  2000  LYNGBY    25 m  2:52.29   
373  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  25 m  2:53.15   
369  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  25 m  2:54.71   
10  94  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  25 m  2:55.54   
11  137  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:57.44   
12  183  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  25 m  3:02.64   
13  56  Frydensberg Albert  2001  LYNGBY  0133AH  25 m  3:03.61   
14  339  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  25 m  3:06.14   
15  90  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  25 m  3:07.56   
16  150  Taul Valdemar  2001  GENTOFTE  0105AH  25 m  3:07.62   
17  99  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  25 m  3:08.89   
18  62  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  25 m  3:08.94   
19  146  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  25 m  3:09.27   
20  133  Hellmann William  2000  GENTOFTE  0075AL  25 m  3:09.71   
21  316  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  25 m  3:09.91   
22  234  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  25 m  3:10.37   
23  124  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  25 m  3:11.83   
24  154  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  25 m  3:13.11   
25  89  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  25 m  3:21.35   
26  91  Carstensen Mads Emil B.  2001  VEST  0143AO  25 m  3:59.98   
Årg. 2002-2003 
61  Højberg Alfred  2002  LYNGBY  0267AD  25 m  2:48.49   
195  Wiuff Nicolai  2002  HERLEV  0243AB  25 m  2:51.82   
342  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  25 m  2:59.96   
139  Lønborg Carl-Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  25 m  3:00.64   
55  Fabiansen Gustav  2002  LYNGBY  0215AH  25 m  3:10.50   
63  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  25 m  3:14.96   
227  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  25 m  3:20.00   
172  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  25 m  3:29.11   
225  Brandt Niels Skovbye  2002  ALLERØD  0247AH  25 m  3:36.26   
10  226  Busse Malde Tesch  2003  ALLERØD  0329AC  25 m  3:40.00   
11  236  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  25 m  3:40.00   
12  238  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  25 m  3:40.00   
13  235  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  25 m  3:40.48   
14  210  Juul Asger Hugo  2003  SØLLERØD  0339AB  25 m  4:00.00   
15  214  Montag Ludvig  2003  SØLLERØD  0357AI  25 m  4:00.00   
16  363  Qvist Valdemar Witt  2003  BIRKERØD  0395AC  25 m  4:15.50   
17  102  Martinsen Otto Pons  2002  VEST  0233AJ  25 m     
18  387  Høgenhaug Thomas  2003  SØLLERØD  0391AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  06 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark