Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjäril Herrar 16 o Ä |
Finaler (4) |
16 - 99 år: Marcus Piehl 25.82 2004-07-01 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
Niklas Johansson |
1996 |
AW3996 |
DEJE SS |
|
25m |
43.00 |
332 |
4 |
Axel Eriksson |
1998 |
AM5598 |
NKK |
|
50m |
33.98 |
5 |
5 |
Tom-Erik Bekkavik |
1998 |
|
Vestbyen |
|
50m |
34.38 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Erlend Ansnes |
1997 |
|
Vestbyen |
|
50m |
33.02 |
84 |
2 |
Anton Lornell |
1998 |
AI3998 |
ELFSBORG |
|
25m |
31.23 |
509 |
3 |
Lucas Daggert |
1997 |
AT1997 |
ÖSA |
|
50m |
30.59 |
204 |
4 |
Tom Andersson |
1998 |
AK2598 |
LASS |
|
25m |
30.29 |
277 |
5 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
30.55 |
362 |
6 |
Christoffer Theander |
1997 |
AO5997 |
NKK |
|
25m |
30.91 |
37 |
7 |
Kristian Steigen |
1995 |
|
Tromsø SK |
|
50m |
31.24 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
340 |
1 |
Anton Karlsson |
1997 |
AK6597 |
NKK |
|
50m |
29.62 |
289 |
2 |
Alfred Lindén |
1997 |
AN6797 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
29.01 |
102 |
3 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
SK ENA |
|
25m |
28.47 |
25 |
4 |
Sebastian Olafsson |
1996 |
|
Sandefjord |
|
25m |
28.38 |
507 |
5 |
Simon Bergquist |
1996 |
AI8996 |
ÖSA |
|
25m |
28.43 |
376 |
6 |
Nicklas Eriksson |
1996 |
AW0796 |
NYKÖPING |
|
25m |
28.64 |
10 |
7 |
Ådne Viken-Refseth |
1997 |
|
Vestbyen |
|
50m |
29.53 |
426 |
8 |
Thomas Näslund |
1997 |
AQ3797 |
SKK |
|
25m |
30.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
28.12 |
389 |
2 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
50m |
28.04 |
120 |
3 |
Jakob Clemedtson |
1996 |
AG1196 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
27.26 |
510 |
4 |
Dennis Finnström |
1995 |
AP9195 |
ÖSA |
|
25m |
26.64 |
263 |
5 |
Thomas Törnström |
1992 |
AG1592 |
LASS |
|
25m |
26.84 |
384 |
6 |
William Myrlander |
1997 |
AA1197 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
27.31 |
357 |
7 |
Oskar Renåker |
1996 |
AM6196 |
NKK |
|
25m |
28.08 |
280 |
8 |
Oscar Fredriksson |
1994 |
AC3594 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
28.17 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:07 |
|