Program för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 5/7 Klockan 08.30. (Insim kl. 07.00)
Heatlista Gren 44
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
20:12 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juli 2014 |
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13 |
Finaler (3) |
12 - 13 år: Oskar Ekström 1:17.60 2007-07-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
505 |
1 |
Simon Baastad |
2002 |
AC2102 |
ÖSA |
|
25m |
1:39.10 |
246 |
2 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
25m |
1:38.54 |
416 |
3 |
Elias Kamstedt |
2001 |
AV6901 |
SKK |
|
25m |
1:37.84 |
337 |
4 |
Linus Hoffner |
2001 |
AR8101 |
NKK |
|
25m |
1:36.15 |
435 |
5 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
1:36.77 |
561 |
6 |
Andreas Thungren |
2002 |
AL1502 |
HK SIM |
|
25m |
1:37.92 |
190 |
7 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:38.79 |
431 |
8 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
1:39.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Albert Oscarsson |
2001 |
AH0101 |
LASS |
|
25m |
1:33.94 |
114 |
2 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:33.54 |
433 |
3 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
1:29.75 |
315 |
4 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
1:28.95 |
233 |
5 |
Naevid Kiasat |
2001 |
AF6501 |
LASS |
|
25m |
1:29.37 |
546 |
6 |
Simon Clarito |
2002 |
AO8102 |
SOLSTA |
|
25m |
1:30.36 |
415 |
7 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
1:33.82 |
146 |
8 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:34.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
328 |
1 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
25m |
1:27.15 |
418 |
2 |
David Kågström |
2002 |
AC9702 |
SKK |
|
25m |
1:24.50 |
186 |
3 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:21.28 |
469 |
4 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:17.31 |
59 |
5 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:19.88 |
322 |
6 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
MASS |
|
25m |
1:23.69 |
544 |
7 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
BILLINGEN |
|
25m |
1:26.02 |
177 |
8 |
Ted Niklasson |
2001 |
AD4701 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:27.85 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2014 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
20:12 |
|