2020-01-20   05:55:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ENA-cupen 2014

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  ENA-Cupen 2014    Utskriftsdatum  06 september 2014   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  08:37   
  Arrangör  Simklubben ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 september 2014         
 
 
 
Gren 1, 50m Frisim Flickor C-D  Försök (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m   
201  Elsa Kjellström  2006  AA1406  UPPLANDS-B    25m  57.48 
158  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  49.53 
197  Hedda Björnberg  2003  AV7203  UPPLANDS-B    25m  54.34 
108  Ebba Larsson  2003    HK SIM    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
138  Lovisa Laine  2005  AB9405  KÖPINGS SS    25m  47.54 
169  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    50m  47.11 
58  Eva Shahverdyan  2004  AQ6204  ESKILSTUNA    50m  46.11 
136  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  KÖPINGS SS    25m  46.40 
93  Ronja Arthursdóttir  2002  AM2802  HEDEMORA    25m  47.33 
59  Runa Sivertsen  2002  AZ4402  ESKILSTUNA    25m  49.51 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
48  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    50m  44.94 
81  Tora Dregelid  2002  BP5202  GIMO SS    25m  44.50 
205  Naomi Sterling  2002  BN1402  UPPLANDS-B    25m  44.32 
102  Erna Demo  2003  AR1603  HK SIM    25m  44.40 
89  Elina Widén  2003  BG0203  GIMO SS    25m  44.86 
179  Louise Haglund  2003  AY6803  STRÄNGNÄS    25m  45.46 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Elida Larsson  2003  BF5803  GIMO SS    25m  43.75 
37  Emma Björk  2002  AZ0402  ESKILSTUNA    25m  42.41 
35  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    50m  40.69 
111  Frida Lundström  2002  BA2602  HK SIM    25m  40.72 
21  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  43.06 
109  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  44.14 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Tuva Kjellström  2003  AD2803  UPPLANDS-B    25m  40.27 
83  Felicia Hong  2003  AA8603  GIMO SS    25m  39.65 
41  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  39.32 
22  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  39.58 
96  Nanny Helgesson  2003  AF6603  HEDEMORA    25m  39.76 
88  Lina Sjöberg  2003  AY1403  GIMO SS    25m  40.42 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Ida Saikkonen Thelin  2002  AZ2402  ESKILSTUNA    25m  38.50 
70  Cajsa Blomberg  2002  BA6202  GÄVLE SS    25m  38.27 
199  Julia Hilmersson  2001  BS4801  UPPLANDS-B    25m  37.50 
98  Klara Zachrisson  2001  AZ0201  HEDEMORA    50m  37.87 
151  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  38.39 
54  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    50m  39.13 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Hanna Moberg  2001  AH1201  GIMO SS    25m  36.95 
178  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNGNÄS    50m  36.53 
188  Elsa Staaf  2003  AV2203  STRÄNGNÄS    25m  36.47 
87  Josephine Olsson  2001  AP1601  GIMO SS    25m  36.48 
80  Elina Berg  2002  BG6402  GIMO SS    25m  36.73 
162  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  37.47 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
164  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    50m  36.11 
72  Wilma Hedberg  2002  AM8802  GÄVLE SS    25m  35.89 
62  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    50m  35.84 
208  Selma Åström  2003  AA5403  UPPLANDS-B    25m  35.87 
190  Emelie Widhe  2001  AN0401  STRÄNGNÄS    25m  35.95 
135  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  KÖPINGS SS    25m  36.14 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Frida Hammar  2002  AM0601  ESKILSTUNA    25m  35.45 
104  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  HK SIM    50m  35.32 
97  Ella Vogel  2001  AY4801  HEDEMORA    25m  34.96 
116  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  35.21 
10  Emma Carlsson  2002  AP5602  BÅLSTA SK    25m  35.44 
43  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  35.77 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  34.61 
52  Emelie Moroni  2001  BD3401  ESKILSTUNA    25m  33.25 
Sandra Bergerstam  2001  AI1401  BÅLSTA SK    50m  30.31 
105  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    50m  31.80 
42  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  34.02 
115  Emma Sibelius  2002  AN7402  HK SIM    50m  34.82 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  34.55 
110  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  32.69 
75  Amie Molin Richtnér  2001  AP4801  GÄVLE SS    25m  30.20 
185  Clara Lönnberg  2001  AF9801  STRÄNGNÄS    50m  30.90 
167  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  33.84 
36  Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    50m  34.80 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Paula Wiberg-Jansson  2001  AX4801  NYKÖPING    25m  34.54 
40  Ida Fundberg  2002  AB6202  ESKILSTUNA    25m  32.37 
189  Wilma Wennerberg  2001  AG3201  STRÄNGNÄS    25m  30.14 
176  Maja Eriksson  2002  AM6602  STRÄNGNÄS    25m  30.31 
Matilda Ardanius  2001  AC9401  BÅLSTA SK    25m  33.54 
103  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  34.63 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  06 september 2014 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  08:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner