Startliste for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Dronning Dorothea Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
23 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Kolding |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 april 2015 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (13) |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 1.16.67 / årgang-2002 - 1.19.94 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 1.25.10 / årgang-2004 og yngre - 1.31.32 |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
Thienanh Nguyen |
2002 |
0278AW |
KOLDING |
|
25m |
|
415 |
3 |
Laura Nielsen |
2003 |
|
OPNØR |
|
25m |
|
340 |
4 |
Thea Pontoppidan |
1999 |
9918BD |
DELTA |
|
25m |
|
507 |
5 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
|
182 |
6 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
25m |
|
491 |
7 |
Pipaluk Selbo |
2003 |
0336AZ |
TRITON V |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Filippa Martinsen |
2005 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
|
133 |
2 |
Amalie Kjærgaard Callesen |
2006 |
|
KOLDING |
|
25m |
|
225 |
3 |
Louisa Christensen |
2005 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
|
226 |
4 |
Ronja Beck Christensen |
2003 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
2:10.24 |
218 |
5 |
Rose Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
25m |
|
252 |
6 |
Sophia Staugaard |
2002 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
|
510 |
7 |
Silja Lund |
2005 |
0574AI |
HELSINGØR |
|
25m |
|
516 |
8 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
|
HELSINGØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
25m |
2:08.69 |
378 |
2 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.28 |
243 |
3 |
Emma Ljusheva |
2005 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:57.22 |
305 |
4 |
Rosa Emilie Hansen |
2005 |
0512AL |
TEMPO |
|
25m |
1:55.09 |
321 |
5 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
TEMPO |
|
25m |
1:56.22 |
323 |
6 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
TEMPO |
|
25m |
1:59.15 |
343 |
7 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:06.47 |
524 |
8 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
2:09.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
TRITON V |
|
25m |
1:54.87 |
454 |
2 |
Fie Juul Haagen |
2004 |
0416AM |
TRITON V |
|
25m |
1:54.43 |
239 |
3 |
Christina B Jurgensen |
2004 |
0466AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:53.65 |
298 |
4 |
Rigmor Bæhrenz |
2004 |
0414AP |
TEMPO |
|
25m |
1:53.02 |
271 |
5 |
Mille Bjørn |
2003 |
0372AJ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:53.30 |
492 |
6 |
Emma Phaff Steen |
2005 |
0508AE |
TRITON V |
|
25m |
1:54.05 |
311 |
7 |
Marie Jæger |
2003 |
0336AX |
TEMPO |
|
25m |
1:54.55 |
383 |
8 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:55.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Nina Vølker Nielsen |
2005 |
0512AK |
TRITON V |
|
25m |
1:52.52 |
376 |
2 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.51 |
517 |
3 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:51.03 |
364 |
4 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.00 |
387 |
5 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:50.00 |
337 |
6 |
Kristine Lander |
2000 |
0096BF |
DELTA |
|
25m |
1:51.27 |
287 |
7 |
Smila Mathilda Reiter |
2004 |
0496AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:52.17 |
240 |
8 |
Clara Kapke |
2006 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:52.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Mina Vrebac |
2003 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:48.82 |
192 |
2 |
Louise Winsley |
1998 |
9838AV |
KOLDING |
|
25m |
1:47.91 |
355 |
3 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.30 |
363 |
4 |
Ester Krantz |
2004 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.00 |
178 |
5 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
25m |
1:45.25 |
228 |
6 |
Sara Farag |
2003 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:46.66 |
529 |
7 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:48.45 |
277 |
8 |
Frida Moestrup Jensen |
2004 |
0468AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:49.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
512 |
1 |
Juliane Camille Mathiasen |
2004 |
0406AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:43.83 |
328 |
2 |
Holly Lønne Turner |
2003 |
0376AW |
TEMPO |
|
25m |
1:41.71 |
319 |
3 |
Mathilde Lønne |
2004 |
0496AQ |
TEMPO |
|
25m |
1:40.75 |
520 |
4 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:40.30 |
526 |
5 |
Josefine Westergaard |
2004 |
0412AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:40.68 |
232 |
6 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:41.26 |
130 |
7 |
Laura Arentsen |
2003 |
0338AT |
KOLDING |
|
25m |
1:43.08 |
390 |
8 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
503 |
1 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:38.90 |
419 |
2 |
Ditte Petersen |
1999 |
|
OPNØR |
|
25m |
1:38.17 |
191 |
3 |
Line M. C. Wind |
1999 |
9916AT |
KOLDING |
|
25m |
1:37.43 |
486 |
4 |
Mathilde Nøhr Rixen |
2002 |
0254AP |
TRITON V |
|
25m |
1:36.74 |
306 |
5 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
TEMPO |
|
25m |
1:36.97 |
521 |
6 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.65 |
525 |
7 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:38.45 |
342 |
8 |
Iben Sønnichsen |
2002 |
0264AU |
DELTA |
|
25m |
1:39.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.39 |
416 |
2 |
Marie Lunding Nielsen |
2001 |
0174AW |
OPNØR |
|
25m |
1:35.23 |
214 |
3 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:34.32 |
301 |
4 |
Laura Damgaard |
2002 |
0248AV |
TEMPO |
|
25m |
1:31.23 |
357 |
5 |
Sophia Hyldtoft |
2004 |
0488AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.31 |
329 |
6 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
25m |
1:34.58 |
475 |
7 |
Maja Nielsen |
2001 |
0134AW |
TRITON V |
|
25m |
1:35.26 |
388 |
8 |
Norah Szczepanski |
2003 |
0354AY |
GENTOFTE |
|
25m |
1:35.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.71 |
384 |
2 |
Sia Nikoline Schrøder |
2003 |
0304AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.14 |
236 |
3 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:29.01 |
173 |
4 |
Anastacia Damm Nielsen |
2001 |
0194AW |
KOLDING |
|
25m |
1:28.26 |
288 |
5 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:28.35 |
352 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.02 |
437 |
7 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
TRITON V |
|
25m |
1:30.50 |
313 |
8 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
TEMPO |
|
25m |
1:31.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Sofie Knudsen |
2001 |
0134AK |
KOLDING |
|
25m |
1:27.64 |
261 |
2 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
IKAST |
|
25m |
1:26.84 |
294 |
3 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:25.15 |
308 |
4 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TEMPO |
|
25m |
1:25.06 |
480 |
5 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
TRITON V |
|
25m |
1:25.07 |
157 |
6 |
Marie Louise Jørgensen |
2003 |
0368AF |
KOLDING |
|
25m |
1:26.57 |
283 |
7 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:27.43 |
324 |
8 |
Lisa Frost Rainer |
2002 |
0262AN |
TEMPO |
|
25m |
1:28.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Karoline Astrup Bauer |
2002 |
0206AJ |
KOLDING |
|
25m |
1:24.47 |
465 |
2 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
25m |
1:21.64 |
227 |
3 |
Johanne S. Christensen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:21.18 |
237 |
4 |
Maria S. Johannsen |
2000 |
0062AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:17.41 |
151 |
5 |
Lærke Højbjerg |
1999 |
9986AO |
KOLDING |
|
25m |
1:18.40 |
348 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.25 |
468 |
7 |
Natasja Muncrief |
2002 |
0236AN |
TRITON V |
|
25m |
1:22.53 |
351 |
8 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Regitze Bæhrenz |
2001 |
0134AP |
TEMPO |
|
25m |
1:16.30 |
166 |
2 |
Ida Kusk |
1999 |
9954AV |
KOLDING |
|
25m |
1:14.15 |
307 |
3 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
TEMPO |
|
25m |
1:12.83 |
451 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
25m |
1:08.19 |
289 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:10.62 |
163 |
6 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
9926AP |
KOLDING |
|
25m |
1:13.78 |
150 |
7 |
Fie Holzmann |
2000 |
0034AU |
KOLDING |
|
25m |
1:16.28 |
145 |
8 |
Madison Guldborg |
2001 |
0146AK |
KOLDING |
|
25m |
1:16.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
23 april 2015 |
Licens til Kolding SK |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|