Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Pojkar |
Försök (10) |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Daniel Kertes 4:19.49 |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Victor Johansson 4:11.69 |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Gustaf Dahlman 4:06.31 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
319 |
3 |
Johan Björklund |
1999 |
AE7199 |
NJURUNDA |
|
25m |
4:28.74 |
74 |
4 |
Hampus Olsson |
2000 |
AH7700 |
HS |
|
50m |
4:51.64 |
378 |
5 |
Axel Bååthe |
1997 |
AQ6597 |
SKURU IK |
|
25m |
4:13.88 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
770 |
1 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
50m |
4:50.06 |
339 |
2 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
4:46.41 |
5 |
3 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
ALINGSÅS |
|
50m |
4:45.74 |
567 |
4 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
4:44.94 |
499 |
5 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
4:45.43 |
558 |
6 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
50m |
4:45.78 |
434 |
7 |
Love Starrin |
2001 |
AK9101 |
SUNDSVALL |
|
50m |
4:46.61 |
722 |
8 |
Svante Linnér |
2000 |
AK4700 |
MOTALA SS |
|
50m |
4:50.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
279 |
1 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
4:44.21 |
626 |
2 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
4:42.01 |
523 |
3 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:39.96 |
578 |
4 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:39.66 |
622 |
5 |
Filip Christiansson |
1999 |
AO6199 |
YSTADS SS |
|
50m |
4:39.94 |
464 |
6 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
4:40.28 |
116 |
7 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:43.60 |
12 |
8 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
50m |
4:44.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
211 |
1 |
Oliver Tykesson |
2000 |
AJ3700 |
LASS |
|
50m |
4:39.44 |
37 |
2 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
4:39.15 |
241 |
3 |
Philip Tran |
1999 |
AC8999 |
MKK |
|
50m |
4:38.68 |
363 |
4 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
SANDVIKEN |
|
50m |
4:38.17 |
167 |
5 |
Niclas Lindow |
1999 |
AN6999 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:38.47 |
311 |
6 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:39.05 |
22 |
7 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
AC0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
4:39.22 |
756 |
8 |
Kevin Chong |
1998 |
AE9798 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
4:39.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
420 |
1 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
50m |
4:36.44 |
358 |
2 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
50m |
4:36.02 |
133 |
3 |
Jakob Henningsson |
1999 |
AF9799 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:35.79 |
143 |
4 |
Ishak Sabic |
1999 |
AI9999 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:35.40 |
10 |
5 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
50m |
4:35.70 |
535 |
6 |
Anton Sandberg |
1999 |
AR0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:35.99 |
276 |
7 |
Alfred Löfgren |
1998 |
AS9798 |
MASS |
|
50m |
4:36.40 |
174 |
8 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
4:37.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
1 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
AF8199 |
SK TRITON |
|
50m |
4:34.94 |
206 |
2 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
4:34.23 |
19 |
3 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
4:33.40 |
165 |
4 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:32.34 |
168 |
5 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
4:33.06 |
510 |
6 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
4:33.47 |
122 |
7 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:34.45 |
138 |
8 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:35.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
658 |
1 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
POLISEN |
|
50m |
4:31.70 |
346 |
2 |
Gustav Östlund |
1997 |
AM8797 |
POSEIDON |
|
50m |
4:31.59 |
335 |
3 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
4:31.25 |
590 |
4 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:29.49 |
672 |
5 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
4:30.93 |
305 |
6 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:31.52 |
343 |
7 |
Jesper Olsson |
1998 |
AJ2798 |
POSEIDON |
|
50m |
4:31.64 |
671 |
8 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
50m |
4:32.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
618 |
1 |
Hugo Wiman |
1997 |
AP3797 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
4:28.04 |
511 |
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
4:26.19 |
273 |
3 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
4:25.02 |
299 |
4 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:24.43 |
203 |
5 |
Albert Askmalm |
2000 |
AA5900 |
LASS |
|
50m |
4:24.77 |
516 |
6 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
4:25.22 |
557 |
7 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
UMEÅ SS |
|
50m |
4:27.79 |
399 |
8 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
4:29.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
657 |
1 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
POLISEN |
|
50m |
4:23.07 |
121 |
2 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
4:18.32 |
628 |
3 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
4:13.72 |
524 |
4 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
4:08.28 |
493 |
5 |
Cebastian Christensen |
1998 |
AE7798 |
SK TRITON |
|
50m |
4:11.53 |
94 |
6 |
Erik Boström |
1997 |
AV5997 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
4:15.77 |
230 |
7 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
4:21.98 |
308 |
8 |
Filip Weidlitz |
1997 |
AP4397 |
SK NEPTUN |
|
50m |
4:23.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
270 |
1 |
Jonathan Havton |
1998 |
AW1398 |
MASS |
|
50m |
4:22.92 |
606 |
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
4:17.50 |
327 |
3 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
50m |
4:13.66 |
135 |
4 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:03.08 |
574 |
5 |
Carl Norlander |
1997 |
AH5397 |
VÄSBY SS |
|
50m |
4:08.28 |
263 |
6 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
AC5597 |
MOTALA SS |
|
50m |
4:13.78 |
231 |
7 |
Filip Bivesand |
1997 |
AH6597 |
MKK |
|
50m |
4:20.45 |
237 |
8 |
William Lindblom |
1998 |
AN7798 |
MKK |
|
50m |
4:23.47 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:08 |
|