Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 182 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:10.55 | |
2 | 191 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 1:13.55 | |
3 | 194 | Widerberg Gunnar | 2000 | SK LAXEN | AG3700 | 50 m | 1:14.70 | |
4 | 481 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 1:15.25 | |
5 | 284 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | AB2500 | 50 m | 1:15.28 | |
6 | 3 | Hyvönen Elias | 2000 | ALINGSÅS | AA7700 | 50 m | 1:15.40 | |
7 | 603 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 50 m | 1:15.69 | |
8 | 76 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 1:16.22 | |
9 | 122 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:16.40 | |
10 | 428 | Tufvesson Sebastian | 2000 | SKK | AJ5100 | 50 m | 1:16.73 | |
11 | 650 | Robertsson Oskar | 2000 | UDDEVALLA | AE6100 | 50 m | 1:16.89 | |
12 | 146 | Vilhelmsson Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | AC2500 | 50 m | 1:17.13 | |
13 | 595 | Torlakovic Edvin | 2001 | VÄSTERVIK | AG5301 | 50 m | 1:17.38 | |
14 | 78 | Segerlund Måns | 2000 | HS | AH1900 | 50 m | 1:17.62 | |
15 | 306 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 1:17.69 | |
16 | 168 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 1:17.87 | |
17 | 2 | Edvardsson Albin | 2000 | ALINGSÅS | AN1300 | 50 m | 1:17.89 | |
18 | 562 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | AG2500 | 50 m | 1:17.89 | |
19 | 232 | Diaz Joaquin | 2001 | MKK | AH4101 | 50 m | 1:17.92 | |
20 | 593 | Ohlsén Erik | 2000 | VÄSTERVIK | AF4300 | 50 m | 1:18.05 | |
21 | 370 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:18.16 | |
22 | 668 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | TRELLEBORG | AH1300 | 50 m | 1:18.53 | |
23 | 129 | Egelrud Filip | 2000 | JÖNKÖPING | AC4900 | 50 m | 1:18.63 | |
24 | 565 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 25 m | 1:14.11 |
15 år |
1 | 534 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:05.13 | |
2 | 628 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 1:07.97 | |
3 | 262 | Linnér Simon | 1999 | MOTALA SS | AE1999 | 50 m | 1:12.29 | |
4 | 37 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 1:12.35 | |
5 | 93 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 1:12.97 | |
6 | 271 | Häyhänen Marco | 1999 | MASS | AD7999 | 50 m | 1:13.07 | |
7 | 581 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 1:13.10 | |
8 | 571 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 1:13.59 | |
9 | 164 | Kromnow Elias | 1999 | KARLSKRONA | AL5799 | 50 m | 1:14.15 | |
10 | 18 | Olsson Elliot | 1999 | ELFSBORG | AD2799 | 50 m | 1:14.56 | |
11 | 420 | Askling Olof | 1999 | SKK | AM7799 | 50 m | 1:14.91 | |
12 | 174 | Örne Oskar | 1999 | KUNGSBACKA | AG6999 | 50 m | 1:15.01 | |
13 | 560 | Dahlgren Anton | 1999 | VARBERG | AM4999 | 50 m | 1:15.47 | |
14 | 207 | Henell Gustav | 1999 | LASS | AG1399 | 50 m | 1:15.80 | |
15 | 344 | Vasilijevic Marko | 1999 | POSEIDON | AH1999 | 50 m | 1:15.92 | |
16 | 226 | Hedre Alexander | 1999 | SK LÖDDE | AJ9799 | 50 m | 1:16.01 | |
17 | 564 | Löfsved Oskar | 1999 | HVETLANDA | AK2599 | 50 m | 1:16.11 | |
18 | 173 | Lyxell Olle-Theodor | 1999 | KUNGSBACKA | AG4999 | 50 m | 1:16.12 | |
19 | 521 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 1:16.38 | |
20 | 184 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 1:16.69 | |
21 | 110 | Bengtsson Emil | 1999 | JÄRFÄLLA S | AT1599 | 50 m | 1:16.91 | |
22 | 557 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 25 m | 1:11.19 | |
23 | 165 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 25 m | 1:12.50 | |
24 | 443 | Andersson Sebastian | 1999 | SK SYDSIM | AE0599 | 25 m | 1:12.95 |
16 - 17 år |
1 | 195 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 1:06.79 | |
2 | 21 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 50 m | 1:08.78 | |
3 | 98 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 1:08.94 | |
4 | 68 | Knutsson Joel | 1997 | HS | AK5197 | 50 m | 1:09.19 | |
5 | 85 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 1:09.64 | |
6 | 533 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 1:10.09 | |
7 | 264 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | AC6798 | 50 m | 1:10.27 | |
8 | 341 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 1:10.39 | |
9 | 652 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | AB4797 | 50 m | 1:10.56 | |
10 | 381 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 50 m | 1:10.67 | |
11 | 86 | Åberg Dennis | 1998 | HS | AC3398 | 50 m | 1:10.72 | |
12 | 267 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 1:10.86 | |
13 | 107 | Wejfeldt Filip | 1997 | SS IDEN | AF3797 | 50 m | 1:10.87 | |
14 | 202 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 1:11.25 | |
15 | 459 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 1:11.33 | |
16 | 579 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 1:11.38 | |
17 | 49 | Ehrnberg Oskar | 1997 | GÖTEBORG | AP0597 | 50 m | 1:11.45 | |
18 | 409 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 1:11.57 | |
19 | 648 | Koch Viggo | 1997 | UDDEVALLA | AN5997 | 50 m | 1:11.59 | |
20 | 242 | Wemlén Ludwig | 1997 | MKK | AG3197 | 50 m | 1:11.64 | |
21 | 35 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 1:12.32 | |
22 | 120 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 1:12.97 | |
23 | 7 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 25 m | 1:07.35 | |
24 | 137 | Kerman Henry | 1997 | JÖNKÖPING | AI6597 | 25 m | 1:07.81 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 | Utskriftsdatum | 18 juni 2014 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 19:41 |