Program för Sum-Sim 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Torsdag 26 juni 2014 kl. 09.00
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2014 |
|
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
21:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 juni 2014 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar |
Försök (9) |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Räisänen 1:07.60 |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Teodor Wideberg 1:07.46 |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Alfred Bjärudd 1:05.75 |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
443 |
3 |
Sebastian Andersson |
1999 |
AE0599 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:12.95 |
7 |
4 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:07.35 |
557 |
5 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:11.19 |
565 |
6 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:14.11 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
668 |
1 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:18.53 |
593 |
2 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:18.05 |
2 |
3 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:17.89 |
306 |
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:17.69 |
562 |
5 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
50m |
1:17.89 |
232 |
6 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
50m |
1:17.92 |
370 |
7 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:18.16 |
129 |
8 |
Filip Egelrud |
2000 |
AC4900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:18.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
595 |
1 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:17.38 |
110 |
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:16.91 |
428 |
3 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
50m |
1:16.73 |
122 |
4 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:16.40 |
184 |
5 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:16.69 |
650 |
6 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:16.89 |
146 |
7 |
Marcus Vilhelmsson |
2000 |
AC2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:17.13 |
78 |
8 |
Måns Segerlund |
2000 |
AH1900 |
HS |
|
50m |
1:17.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
1:16.22 |
564 |
2 |
Oskar Löfsved |
1999 |
AK2599 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:16.11 |
344 |
3 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
50m |
1:15.92 |
603 |
4 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:15.69 |
207 |
5 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
50m |
1:15.80 |
226 |
6 |
Alexander Hedre |
1999 |
AJ9799 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:16.01 |
173 |
7 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
AG4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:16.12 |
521 |
8 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:16.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:15.40 |
481 |
2 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:15.25 |
420 |
3 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
50m |
1:14.91 |
18 |
4 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:14.56 |
194 |
5 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.70 |
174 |
6 |
Oskar Örne |
1999 |
AG6999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:15.01 |
284 |
7 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
1:15.28 |
560 |
8 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
VARBERG |
|
50m |
1:15.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
571 |
1 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.59 |
581 |
2 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.10 |
120 |
3 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:12.97 |
37 |
4 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.35 |
93 |
5 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
1:12.97 |
271 |
6 |
Marco Häyhänen |
1999 |
AD7999 |
MASS |
|
50m |
1:13.07 |
191 |
7 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:13.55 |
164 |
8 |
Elias Kromnow |
1999 |
AL5799 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:14.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
648 |
1 |
Viggo Koch |
1997 |
AN5997 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.59 |
267 |
2 |
Alexander Havton |
1998 |
AW2398 |
MASS |
|
50m |
1:10.86 |
264 |
3 |
Pär Börjeson |
1998 |
AC6798 |
MASS |
|
50m |
1:10.27 |
628 |
4 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:07.97 |
68 |
5 |
Joel Knutsson |
1997 |
AK5197 |
HS |
|
50m |
1:09.19 |
652 |
6 |
Kalle Svensson |
1997 |
AB4797 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:10.56 |
459 |
7 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:11.33 |
35 |
8 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:12.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
409 |
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:11.57 |
86 |
2 |
Dennis Åberg |
1998 |
AC3398 |
HS |
|
50m |
1:10.72 |
533 |
3 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.09 |
195 |
4 |
Teodor Widerberg |
1998 |
AG0398 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:06.79 |
98 |
5 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:08.94 |
182 |
6 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:10.55 |
202 |
7 |
Tom Andersson |
1998 |
AK2598 |
LASS |
|
50m |
1:11.25 |
262 |
8 |
Simon Linnér |
1999 |
AE1999 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:12.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
579 |
1 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.38 |
381 |
2 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
50m |
1:10.67 |
85 |
3 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
1:09.64 |
534 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.13 |
21 |
5 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:08.78 |
341 |
6 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
POSEIDON |
|
50m |
1:10.39 |
107 |
7 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
50m |
1:10.87 |
242 |
8 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
AG3197 |
MKK |
|
50m |
1:11.64 |
Skapad av WinGrodan 1.22.15 |
Utskriftsdatum |
25 juni 2014 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:08 |
|