Program för Wadköpingsdoppet 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:56 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar |
Finaler (4) |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 |
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:40.41 |
229 |
4 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
25m |
2:36.95 |
48 |
5 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:37.50 |
277 |
6 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:52.08 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Jesper Böhn |
1998 |
AD5998 |
S 02 |
|
25m |
2:34.45 |
328 |
2 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:32.98 |
83 |
3 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:27.20 |
44 |
4 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:23.57 |
248 |
5 |
Johan Staflund |
1997 |
AE7197 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:27.01 |
176 |
6 |
Julian Cöster |
1995 |
AM7395 |
MASS |
|
25m |
2:31.26 |
175 |
7 |
Pär Börjeson |
1998 |
AC6798 |
MASS |
|
25m |
2:33.27 |
86 |
8 |
Sherman Cheng |
1999 |
AJ0399 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:34.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:20.30 |
288 |
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:17.06 |
352 |
3 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:16.02 |
213 |
4 |
Henrik Podéus |
1995 |
AG2195 |
NKK |
|
25m |
2:11.85 |
246 |
5 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:13.41 |
376 |
6 |
André Gradin |
1994 |
AN1194 |
ÖSA |
|
25m |
2:16.59 |
293 |
7 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:19.56 |
184 |
8 |
Christopher Jedel |
1995 |
AG7995 |
MASS |
|
50m |
2:21.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Johan Hildesson |
1992 |
AK2592 |
KUNGÄLV |
|
25m |
2:10.99 |
325 |
2 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:09.81 |
2 |
3 |
Cruiz Llupa |
1997 |
AG9397 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:07.11 |
173 |
4 |
Joachim Bratt |
1995 |
AE6395 |
MASS |
|
25m |
2:01.38 |
188 |
5 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
25m |
2:05.12 |
345 |
6 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:09.19 |
37 |
7 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
AX5395 |
SK ENA |
|
25m |
2:09.86 |
211 |
8 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
25m |
2:11.04 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
07:56 |
|