Startliste for Wadköpingsdoppet 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 28
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2014 |
|
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
12:51 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar |
Finaler (3) |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
261 |
2 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:35.40 |
451 |
3 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:29.41 |
101 |
4 |
Gustav Nislander |
2001 |
AQ0301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:26.57 |
332 |
5 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:28.59 |
439 |
6 |
Andreas Thungren |
2002 |
AL1502 |
HK SIM |
|
25m |
1:31.69 |
354 |
7 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Victor Nilsson |
2000 |
AL9300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:21.47 |
144 |
2 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:17.89 |
334 |
3 |
William Ejlegård |
2000 |
AD9300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.31 |
125 |
4 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:15.02 |
141 |
5 |
Milos Jovancic |
2002 |
AH1302 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:15.07 |
100 |
6 |
Oscar Linder |
2000 |
AU8700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:17.79 |
132 |
7 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:18.74 |
20 |
8 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:22.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
221 |
1 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
1:09.09 |
199 |
2 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
25m |
1:05.34 |
191 |
3 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
25m |
1:04.13 |
149 |
4 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:01.41 |
317 |
5 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:03.91 |
104 |
6 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.97 |
197 |
7 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
1:08.97 |
41 |
8 |
Jacob Pedersen |
2000 |
AE9500 |
SK ENA |
|
50m |
1:11.19 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
20 september 2014 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
12:51 |
|