Startliste for PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 70
|
Competition name |
Arena & Poseidon Team Cup 2014 |
|
Print Date |
07 September 2014 |
|
|
Competition place |
Lund |
|
Print Time |
09:10 |
|
|
Organizer |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
05 September 2014 |
|
|
|
|
Event 70, 100m Breaststroke Man -12 |
Finals (4) |
Approximate start 12:13 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
Malte Laurén |
2004 |
AE1704 |
SK HAJEN |
|
25m |
|
351 |
3 |
Emilio Castellanos |
2004 |
AN2104 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
|
153 |
4 |
Isac Andersson |
2002 |
AS9702 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:14.45 |
242 |
5 |
Ivan Sivolov |
2003 |
AH0903 |
POSEIDON |
|
25m |
2:17.08 |
62 |
6 |
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
AE7704 |
SK HAJEN |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
158 |
1 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:10.75 |
251 |
2 |
Max Andersson |
2002 |
AL2102 |
SK RAN |
|
25m |
2:09.01 |
278 |
3 |
Pavli Rafael |
2002 |
AS5902 |
SK RAN |
|
25m |
2:04.33 |
396 |
4 |
Adam Olsson-Lindhé |
2004 |
AA2304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:01.07 |
162 |
5 |
Nils Gröndahl |
2004 |
AH7304 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:03.77 |
161 |
6 |
Axel Gröndahl |
2004 |
AH8304 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:04.88 |
277 |
7 |
Ebbe Persson |
2003 |
AI1503 |
SK RAN |
|
25m |
2:09.88 |
274 |
8 |
Daniel Novosel |
2002 |
AS3102 |
SK RAN |
|
25m |
2:14.28 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
416 |
1 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
1:55.75 |
402 |
2 |
Ludvig Romare |
2004 |
AA2704 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:50.95 |
240 |
3 |
Johan Rauer |
2002 |
AO9902 |
POSEIDON |
|
25m |
1:49.85 |
51 |
4 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:44.65 |
168 |
5 |
Gustaf Jonsson |
2003 |
AH3103 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:45.31 |
113 |
6 |
Viggo Winberg |
2002 |
AK8502 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:50.23 |
180 |
7 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:51.23 |
92 |
8 |
Eimantas Erlandsson |
2003 |
AP4103 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
2:00.84 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
334 |
1 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:43.84 |
318 |
2 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:41.18 |
399 |
3 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:35.12 |
289 |
4 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
S 71 |
|
25m |
1:25.75 |
343 |
5 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:34.00 |
165 |
6 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:39.39 |
151 |
7 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:41.20 |
347 |
8 |
Gösta Björn |
2003 |
AL1303 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:44.27 |
Generated by WinGrodan 1.22.11 |
Print Date |
07 September 2014 |
Licensed to: Simklubben Poseidon |
Print Time |
09:10 |
|