Startliste for SydCup 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Sunday
Løb 26, 50m Butterfly Woman |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 340 | Oxenvad Julie | 1997 | HSK | 9744AP | 25 m | 30.13 | |
2 | 237 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 25 m | 30.68 | |
3 | 111 | Flaskager Mette | 1999 | IKAST | 9902AR | 25 m | 30.88 | |
4 | 323 | Franck Clara | 1999 | HSK | 9952AI | 25 m | 31.01 | |
5 | 158 | Schulze Miriam | 2001 | FLENSBURG | 25 m | 31.47 | ||
6 | 155 | Meißner Jane | 1998 | FLENSBURG | 25 m | 31.51 | ||
7 | 272 | Nedergaard Helene G. | 1999 | ODDER | 9956AM | 25 m | 31.61 | |
8 | 79 | Frydendal Frida | 1999 | SVENDBORG | 9952AL | 25 m | 31.94 | |
9 | 239 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 31.99 | |
10 | 280 | Terp Johanne Skovgaard | 1999 | ODDER | 9914AO | 25 m | 32.28 | |
11 | 188 | Krause Zoe Julia | 1999 | SG ELBE | 223745 | 25 m | 32.87 | |
12 | 191 | Schröder Emily | 2000 | SG ELBE | 244520 | 25 m | 33.38 | |
13 | 253 | Dalgas Cecilie | 2000 | ODDER | 0014AI | 25 m | 33.50 | |
14 | 29 | Nuppenau Lisa-Marie | 1996 | SG ELBE | 181193 | 25 m | 33.89 | |
15 | 176 | Nicholas Freja | 2000 | FREM | 0084AN | 25 m | 33.98 | |
16 | 31 | Teichmann Sophie | 1997 | SG ELBE | 207404 | 25 m | 34.31 | |
17 | 119 | Meldgaard Amanda | 1999 | IKAST | 9984AZ | 25 m | 34.37 | |
18 | 115 | Knudsen Emilie | 2002 | IKAST | 0222AK | 25 m | 34.64 | |
19 | 38 | Baxter Liselotte | 1998 | ERRITSØ | 9854AH | 25 m | 34.70 | |
20 | 252 | Christensen Marie | 2002 | ODDER | 0272AI | 25 m | 34.74 | |
21 | 21 | Barthelmes Freja | 2001 | SG ELBE | 265313 | 25 m | 35.01 | |
22 | 156 | Obermark Louisa Marie | 2002 | FLENSBURG | 25 m | 35.37 | ||
23 | 240 | Nielsen Nikoline | 2001 | HOLBÆK | 0102AJ | 25 m | 35.45 | |
24 | 116 | Lausten Sascha | 2002 | IKAST | 0202AJ | 25 m | 35.46 | |
25 | 23 | Böhme Lea | 2001 | SG ELBE | 244507 | 25 m | 35.80 | |
26 | 65 | Pedersen Emma Kjær | 2001 | VEJEN | 0182AD | 25 m | 36.09 | |
27 | 6 | Holzmann Fie | 2000 | KOLDING | 0034AU | 25 m | 36.32 | |
28 | 151 | Hoffmann Annika | 1999 | FLENSBURG | 25 m | 36.32 | ||
29 | 147 | Biegemann Emma | 2000 | FLENSBURG | 25 m | 36.43 | ||
30 | 332 | Meyer Didde | 2001 | HSK | 0158AS | 25 m | 36.47 | |
31 | 213 | Juul Emma | 1999 | OSK | 9924BD | 25 m | 36.59 | |
32 | 179 | Persson Liv | 2001 | FREM | 0148AF | 25 m | 37.07 | |
33 | 258 | Gregersen Cecilie | 2002 | ODDER | 0204AF | 25 m | 37.39 | |
34 | 127 | Gydesen Mille Marie | 2000 | OPNØR | 0086AZ | 25 m | 37.45 | |
35 | 190 | Schröder Carolin | 2002 | SG ELBE | 282098 | 25 m | 38.03 | |
36 | 260 | Ingeberg Sofia | 2002 | ODDER | 0252AV | 25 m | 38.54 | |
37 | 285 | Christiansen Johanne S. | 2002 | SØNDERBORG | 0264AB | 25 m | 39.10 | |
38 | 264 | Jensen Signe Søby | 2001 | ODDER | 0114AJ | 25 m | 39.13 | |
39 | 112 | Frohn Emma Louise | 1998 | IKAST | 9886AT | 25 m | 39.34 | |
40 | 46 | Knudsen Cecilie Bækkelund | 2000 | ERRITSØ | 0042BD | 25 m | 39.76 | |
41 | 110 | Elling-Enevoldsen Freja | 2002 | IKAST | 0248AX | 25 m | 39.93 | |
42 | 259 | Hingeberg Liv | 2001 | ODDER | 0154AK | 25 m | 40.34 | |
43 | 1 | Elmann Katrine | 1999 | KOLDING | 9988AM | 25 m | 40.47 | |
44 | 129 | Hansen Anne Marie S. | 2002 | OPNØR | 0284AM | 25 m | 40.83 | |
45 | 212 | Benediktson Malea | 2001 | OSK | 0104AM | 25 m | 41.10 | |
46 | 40 | Christensen Kannika N. | 1998 | ERRITSØ | 9892BC | 25 m | 41.14 | |
47 | 117 | Lundvig Savannah | 2001 | IKAST | 0178BA | 25 m | 41.15 | |
48 | 196 | Hansen Katrine Risbjerg | 2001 | BOV | 25 m | 41.16 | ||
49 | 201 | Petersen Mie | 2002 | BOV | 25 m | 43.11 | ||
50 | 330 | Larsen Freja | 2001 | HSK | 0102AT | 25 m | 43.29 | |
51 | 197 | Kjærsgaard Maya Vandkrog | 2002 | BOV | 25 m | 43.74 | ||
52 | 53 | Svane Mie K. | 2000 | ERRITSØ | 0016AY | 25 m | 43.98 | |
53 | 54 | Teist Theresa Ringgaard | 2000 | ERRITSØ | 0026BC | 25 m | 44.61 | |
54 | 269 | Ladefoged Luna | 2000 | ODDER | 0038AS | 25 m | 45.28 | |
55 | 7 | Jørgensen Marie Louise | 2003 | KOLDING | 0368AF | 25 m | 45.37 | |
56 | 168 | Andersson Johanne A | 2003 | FREM | 0302AD | 25 m | 45.63 | |
57 | 198 | Paulsen Isabella | 2000 | BOV | 25 m | 46.33 | ||
58 | 92 | Mejlsbye Katrine | 2002 | SVENDBORG | 0256AN | 25 m | 46.92 | |
59 | 106 | Ælmholdt Laura | 1999 | IKAST | 25 m | 47.72 | ||
60 | 356 | Forsberg Alberte Skov | 2003 | SKIVE | 0346AT | 25 m | 49.35 | |
61 | 206 | Honore Frederikke | 2001 | OSLF | 0134AQ | 25 m | 50.30 | |
62 | 320 | Bladtkramer Lærke | 2001 | HSK | 0138AT | 25 m | 50.51 | |
63 | 209 | Skjøth Anna Kathrine | 2001 | OSLF | 0108AP | 25 m | 50.55 | |
64 | 49 | Lumbye Benedicte | 2003 | ERRITSØ | 0318AL | 25 m | 50.57 | |
65 | 333 | Mortensen Clara | 2001 | HSK | 0168AS | 25 m | 50.82 | |
66 | 94 | Rasmussen Ghita Ross | 2003 | SVENDBORG | 0362AQ | 25 m | 51.01 | |
67 | 321 | Bladtkramer Lykke | 2003 | HSK | 0336AI | 25 m | 53.38 | |
68 | 162 | Wachs Naja | 2005 | FLENSBURG | 25 m | 54.21 | ||
69 | 150 | Grohmann Lena Maria | 2004 | FLENSBURG | 25 m | 55.31 | ||
70 | 202 | Andersen Mia | 2002 | OSLF | 0266AQ | 25 m | 55.93 | |
71 | 357 | Forsberg Dicte Skov | 2004 | SKIVE | 0466AM | 25 m | 58.66 | |
72 | 174 | Mackeprang Kathrine H | 2004 | FREM | 0448AA | 25 m | 1:05.48 | |
73 | 286 | Farag Sara | 2003 | SØNDERBORG | 25 m | 1:14.84 | ||
74 | 234 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 25 m | ||
75 | 282 | Bütikofer Nanna | 2004 | SØNDERBORG | 0476AG | 25 m | ||
76 | 283 | Christensen Ronja Beck | 2003 | SØNDERBORG | 25 m | |||
77 | 296 | Jurgensen Christina B | 2004 | SØNDERBORG | 0466AF | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |