Program för Järfälla Nationella
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Järfälla Nationella 2014 |
|
Utskriftsdatum |
06 september 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Järfälla |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 september 2014 |
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer |
Finaler (4) |
Sponsor: Beijer Byggmaterial |
SR: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 2:08.17 2012-01-27 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
Gabriella Gunnarsson |
2001 |
BK5401 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:38.62 |
137 |
4 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:17.65 |
144 |
5 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:24.07 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
BK6401 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:10.71 |
156 |
2 |
Maria Tavemark |
2001 |
BA9601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:02.10 |
101 |
3 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.97 |
54 |
4 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
2:46.56 |
23 |
5 |
Ebba Steen |
1999 |
BC3699 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:47.86 |
131 |
6 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:01.01 |
117 |
7 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:08.43 |
122 |
8 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:16.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Erica Pihlblad-Swahn |
2001 |
AJ4201 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:42.01 |
59 |
2 |
Lise Öberg |
1998 |
AT4498 |
SKURU IK |
|
25m |
2:39.41 |
108 |
3 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.14 |
1 |
4 |
Frida Berglund |
1998 |
AW7298 |
DANDERYD |
|
25m |
2:28.31 |
147 |
5 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
AC4497 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:31.94 |
13 |
6 |
Linneá Larsson |
2000 |
AR3600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:38.20 |
133 |
7 |
Sigrid Loid |
1999 |
AF0499 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:41.85 |
40 |
8 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:42.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
158 |
1 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
AN0295 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.63 |
89 |
2 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:24.74 |
10 |
3 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:23.33 |
78 |
4 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:20.77 |
74 |
5 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
BB3695 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:21.10 |
2 |
6 |
Josefine Almvret |
1999 |
AA0699 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:23.74 |
21 |
7 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:25.77 |
81 |
8 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:27.87 |
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
06 september 2014 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
08:31 |
|