2020-02-23   03:13:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

10_S
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  25.94   
64  Schultz Kasper  1995  HOLSTEBRO  9557AI  25 m  25.97   
267  Bromer Anton  1995  AGF  9573AO  25 m  26.37   
190  Halkjær Daniel Svane  1991  AALBORG  9121AC  25 m  26.43   
287  Mogensen Anders L.  1996  AGF  9629AN  25 m  26.80   
305  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  25 m  27.15   
284  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  25 m  27.20   
241  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  27.43   
283  Kjærgaard Johannes  1998  AGF  9813AR  25 m  27.62   
10  224  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  25 m  28.02   
11  138  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  28.14   
12  225  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  25 m  28.17   
13  265  Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  25 m  28.19   
14  385  Julius Jesper Stilling  1993  ST-NEPTUN  9315AO  25 m  28.29   
15  99  Jørgensen Rasmus  1996  VIBORG  9615AP  25 m  28.30   
16  314  Wildenschild Alexander  1997  ESBJERG  9707AG  25 m  28.42   
17  86  Høvsgaard Magnus  1997  OSK  9783AF  25 m  28.54   
18  231  Jørgensen Jonas B.  1998  LYSENG  9823AM  25 m  28.56   
19  97  Mortensen Frederik M.  1996  VIBORG  9611AI  25 m  28.58   
20  155  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  25 m  28.74   
21  148  Dalby Ralf  1995  SILKEBORG  9547AB  25 m  29.13   
22  77  Ohrt Alexander  1997  KOLDING  9735AF  25 m  29.66   
23  29  Korsgaard August  1999  RINGE  9981AP  25 m  29.67   
24  199  Koch Sebastian Brun  1998  AALBORG  9855AK  25 m  29.74   
25  182  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  29.79   
26  330  Bonderup Emil Leander  1998  SMUT  9849AJ  25 m  29.86   
27  165  Jørgensen Christian Holm  1999  OPNØR  9973AK  25 m  29.98   
28  125  Essendrop Troels D.  1999  NYBORG  9935AI  25 m  30.05   
29  58  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  25 m  30.24   
30  197  Jørgensen Nikolaj J.  1998  AALBORG  9891AP  25 m  30.50   
31  325  Pedersen Thorstein Godske  2000  OSK  0043AN  25 m  30.55   
32  106  Beck Christoffer  1996  VIBORG  9613AL  25 m  30.79   
33  192  Harde Lasse  1998  AALBORG  9829AN  25 m  30.79   
34  288  Nielsen Simon Noesgaard  1998  AGF  9863AE  25 m  30.79   
35  41  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  25 m  30.89   
36  44  Madsen Dennis  1997  JARL  9795AO  25 m  31.03   
37  386  Mortensen Niels  1995  ST-NEPTUN  9561AO  25 m  32.10   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  22 oktober 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark