2020-01-28   16:04:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

9_S
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
191  Hansen Cecilie  1995  AALBORG  9512AJ  25 m  27.98   
211  Sørensen Isabella K.  1994  AALBORG  9466AE  25 m  28.35   
293  Østrup Amalie  1997  AGF  9708AL  25 m  29.20   
257  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  29.62   
195  Hvid Mathilde Pugholm  1990  AALBORG  9054AD  25 m  29.96   
276  Hansen Cecilie Lykke  1999  AGF  9918AC  25 m  29.96   
43  Jensen Laura Glerup  1998  Berns  9854AV  25 m  30.03   
159  Mogensen Kalinka T.  1995  SILKEBORG  9506AA  25 m  30.31   
34  Aagaard Andrea  1996  RINGE  9663AD  25 m  30.82   
10  275  Green Natascha Alexandra  2000  AGF  0062AQ  25 m  30.88   
11  193  Hedegaard Kristina K  1995  AALBORG  9594AE  25 m  30.90   
12  38  Grønnegaard Helene  1998  RINGE  9816AG  25 m  30.97   
13  128  Johansen Stine  1997  NYBORG  9792AE  25 m  30.99   
14  18  Nielsen Amalie Bach  1999  HORSENS  9942AG  25 m  31.03   
15  Hansen Anna Emilie  1999  TEMPO  9998AI  25 m  31.10   
16  228  Terp Johanne Skovgaard  1999  ODDER  9914AO  25 m  31.25   
17  350  Villesen Katrine Bukh  2000  THISTED  0042AL  25 m  31.66   
18  348  Sørensen Louise  2000  THISTED  0012AP  25 m  31.72   
19  332  Nielsen Lenette  1997  SMUT  9726AE  25 m  31.77   
20  19  Nørgaard Emma  1997  HORSENS  9794AF  25 m  31.78   
21  73  Knudsen Stine  1999  KOLDING  9918AI  25 m  31.90   
22  150  Erikstad Celia  1999  SILKEBORG  9992AH  25 m  32.02   
23  217  Rasmussen Sofie  1999  S 68  9962AP  25 m  32.18   
24  118  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  32.34   
25  388  Sørensen Sofie Møller  1998  ST-NEPTUN  9882AL  25 m  32.51   
26  112  Pedersen Betina K.  1994  VIBORG  9402AC  25 m  32.67   
27  83  Zachariassen Sofia  1999  OSLF  9988AN  25 m  32.68   
28  354  Christiansen Agnes Astrup  1997  TRITON V  9746AR  25 m  32.69   
29  381  Blendstrup Laura  1999  ST-NEPTUN  9922AG  25 m  32.78   
30  181  Andersen Emma A  2000  AALBORG  0034AH  25 m  32.84   
31  85  Hansen Emma  1999  OSK  9986AJ  25 m  32.86   
32  345  Poulsen Anette  1999  THISTED  9928AG  25 m  33.06   
33  167  Fasel Jasmin  1996  BOV  9612AZ  25 m  33.24   
34  207  Porsmose Maria M.  2000  AALBORG  0062AN  25 m  33.25   
35  277  Hansen Katrine Lund  1999  AGF  9918AV  25 m  33.29   
36  12  Bek Jennifer Thorius  2000  HORSENS  0012AS  25 m  33.34   
37  134  Zender Natascha  1997  NYBORG  9704AF  25 m  33.47   
38  Lønne Kristine  2000  TEMPO  0016AL  25 m  33.48   
39  137  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  33.48   
40  37  Jørgensen Anne Sofie  1998  RINGE  9892AA  25 m  33.56   
41  36  Hertzog Anna  1999  RINGE  9966AJ  25 m  33.57   
42  42  Kjær Karoline  2001  RINGE  0114AB  25 m  33.70   
43  242  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  33.76   
44  52  Hatting Maria Cleman  2001  HOLSTEBRO  0106AK  25 m  33.85   
45  322  Bruun-Petersen Mette  2001  OSK  0196AT  25 m  33.85   
46  11  Andersen Christina Løth  1997  HORSENS  9768AV  25 m  33.86   
47  223  Dalgas Cecilie  2000  ODDER  0014AI  25 m  33.94   
48  119  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  34.03   
49  23  Jacobsen Emilie Kielsholm  1999  IHF  9932AH  25 m  34.16   
50  297  Frandsen Louise Kronborg  1999  ESBJERG  9924AA  25 m  34.24   
51  250  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  34.34   
52  115  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  34.36   
53  145  Bredahl Nicoline  2000  SILKEBORG  0034AY  25 m  34.45   
54  373  Bendtsen Ida L.  2000  DELTA  0024AY  25 m  34.65   
55  Martinussen Julie  2000  KORAL  0068BB  25 m  34.90   
56  355  Christiansen Johanne A.  2000  TRITON V  0074AO  25 m  35.00   
57  315  Wildenschild Ane  2000  ESBJERG  0024AC  25 m  35.26   
58  74  Kristensen Annabell Skytt  1999  KOLDING  9926AP  25 m  35.38   
59  342  Mathiasen Anna  2000  THISTED  0066AP  25 m  35.38   
60  238  Andersen Freya R.  2000  HERNING  0088AK  25 m  35.50   
61  Bisgaard Sofie Amalie J.  2000  KORAL  0082BB  25 m  35.54   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  22 oktober 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark