2020-06-05   21:52:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma ÅSK Games 2014

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, Erityisryhmä N 100 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäkinen Meri-Maari  1992  RaisU  S7  50 m  1:27.46  1:25.46   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:55 
 
2_S
Laji 2, Erityisryhmä M 100 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Mika  1996  ÅSK  S14  50 m  1:01.76  59.76   
Kallio Eetu  1994  ÅSK  S14  50 m  1:02.37  1:00.37   
Miromaa Jimi  1996  ÅSK  S7  25 m  1:29.15  1:29.15   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:55 
 
3_S
Laji 3, N 50 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Bergström Erika  1996  RaisU  96A630  50 m  33.42  31.92   
Reini Iida  2000  ÅSK  00A567  50 m  33.53  32.03   
Alika Tsvrtkova  2000  ÅSK  00B274  50 m  38.71  34.46   
Liven Emilia  2002  RaisU  02A205  25 m  36.57  36.57   
Peltola Paula  2001  AUi  01B032  50 m  38.98  37.48   
Räike Aino  1999  SalU  99A561  50 m  39.21  37.71   
Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  38.62  38.62   
Killström Marianne  1998  SalU  98B076  50 m  40.38  38.88   
Lepistö Annika  2001  PUS  01A137  50 m  40.71  39.21   
10  Rouvinen Henna  1999  ÅSK  99A271  25 m  40.25  40.25   
11  Aho Lotta  2000  AUi  00B236  50 m  42.35  40.85   
12  Vallenius Iida  1999  ÅSK  99A655  50 m  43.11  41.61   
13  Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  25 m  42.71  42.71   
14  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  50 m  44.59  43.09   
15  Pieniniemi Hertta  1998  AUi  98A748  25 m  43.39  43.39   
16  Rantakare Lotta  2001  AUi  01A343  50 m  44.97  43.47   
17  Harjamäki Unna  1998  ÅSK  98A286  25 m  44.06  44.06   
18  Suomäki Vuokko  2001  AUi  01A939  50 m  45.68  44.18   
19  Tiainen Ella-maria  2002  ÅSK  02A492  50 m  46.85  45.35   
20  Vallenius Ronja  2001  ÅSK  01A787  50 m  48.77  47.27   
21  Koivunen Tuuli  2002  UiKaa  02A163  25 m  47.31  47.31   
22  Törmä Johanna  1997  LUS  97B313  50 m  50.77  49.27   
23  Heinonen Alina  2001  ÅSK  01B039  50 m  50.85  49.35   
24  Mantila Elena  2001  ÅSK  01A800  25 m  49.92  49.92   
25  Zhou Xiaohan  2004  AUi  04A249  50 m  52.32  50.82   
26  Leino Inka  2001  ÅSK  01A859  50 m  54.09  52.59   
27  Meltovaara Fanny  2003  ÅSK  03A083  25 m  52.72  52.72   
28  Ylösmäki Sonja  2003  LUS  03A808  50 m  54.95  53.45   
29  Alanko Ella  2003  AUi  03A643  50 m  55.13  53.63   
30  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  53.93  53.93   
31  Degenhardt Daniela  2003  AUi  03A442  50 m  55.44  53.94   
32  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  50 m  55.85  54.35   
33  Rantala Aino  2004  UiKaa  04A204  50 m  55.99  54.49   
34  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  56.10  54.60   
35  Juslén Nea  2002  ÅSK  02A891  50 m  56.34  54.84   
36  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  50 m  56.93  55.43   
37  Kandolin Greta  2003  AUi  03A616  25 m  55.72  55.72   
38  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  57.75  56.25   
39  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  56.79  56.79   
40  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  50 m  1:00.01  58.51   
41  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  25 m  59.99  59.99   
42  Kavka Selina  2003  ÅSK  03A647  25 m  1:00.72  1:00.72   
43  Äijälä Jenna  2005  RaisU  05A289  25 m  1:00.72  1:00.72   
44  Harjanne Pauliina  1989  RaisU  89A515  25 m  1:01.70  1:01.70   
45  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  50 m  1:06.26  1:04.76   
46  Österman Pilvi  2005  RaisU  05A026  25 m  1:05.56  1:05.56   
47  Valtonen Hilla  2003  UiKaa  03A588  25 m  1:06.85  1:06.85   
48  Rantanen Aada  2004  RaisU  04A372  25 m  1:08.30  1:08.30   
49  Teräs Siiri  2005  RaisU  05A154  25 m  1:15.49  1:15.49   
50  Helenius Tessa  2000  AUi  00A772  25 m  1:27.43  1:27.43   
51  Tuohimaa Eeva  1998  LUS  98B327  25 m       
52  Laakso Fiona  2005  RaisU  05A262  25 m       
53  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  25 m       
54  Vähämiko Saara  2002  UiKaa  02B023  25 m       
55  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  25 m       
56  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m       
57  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  25 m       
58  Nuotio Anni  2004  ÅSK  04A555  25 m       
59  Vesterkvist Clara  2003  ÅSK  03A823  25 m       
60  Summanen Jenni  2004  ÅSK  04A561  25 m       
61  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  25 m       
62  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  25 m       
63  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  25 m       
64  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  25 m       
65  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:19 
 
4_S
Laji 4, M 50 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Wihanto William  1994  RaisU  94A747  50 m  28.82  27.32   
Nordman Jakob  1996  JS-PU  96A934  50 m  29.15  27.65   
Lairola Joni  1992  AUi  92A232  50 m  30.00  28.50   
Laiho Simo  1993  RaisU  93A323  50 m  33.04  31.54   
Airaksinen Ossi  1996  AUi  96A295  50 m  34.13  32.63   
Kylmänen Miikka  1998  ÅSK  98A055  50 m  34.18  32.68   
Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  50 m  34.27  32.77   
Routila Jussi  2000  RaisU  00A805  50 m  34.46  32.96   
Knuutila Toni  1993  A4 IF  93A712  25 m  32.99  32.99   
10  Nordquist Oskar  1999  AUi  99B019  50 m  36.07  34.57   
11  Arkkila Mika  2000  AUi  00B015  50 m  40.01  38.51   
12  Kiviranta Aare  2000  ÅSK  00A757  50 m  40.06  38.56   
13  Korpinen Lauri  1998  ÅSK  98A339  25 m  40.54  40.54   
14  Hammarberg Otso  1999  ÅSK  99B322  50 m  42.78  41.28   
15  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  50 m  42.84  41.34   
16  Lindberg Ali  1998  SalU  98B329  25 m  41.88  41.88   
17  Wikstedt Valtteri  1999  AUi  99A948  25 m  42.02  42.02   
18  Rannikko Paavo  2001  RaisU  01A538  25 m  43.37  43.37   
19  Konttinen Niklas  2001  ÅSK  01A292  25 m  47.69  47.69   
20  Nordquist Niklas  2005  AUi  05A068  25 m  48.76  48.76   
21  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa  02A784  50 m  50.59  49.09   
22  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  50 m  51.74  50.24   
23  Viitala Niko  2003  AUi  03A518  50 m  52.93  51.43   
24  Kinnunen Aapo  2004  RaisU  04A250  25 m  51.85  51.85   
25  Muuri Osku  2002  UiKaa  02A907  50 m  55.11  53.61   
26  Karttunen Joonas  2003  RaisU  03A767  25 m  54.03  54.03   
27  Satamo Veeti  2003  AUi  03A594  50 m  56.41  54.91   
28  Nokia Mikko  2003  RaisU  03A296  25 m  54.92  54.92   
29  Jaspi Heikki  2003  AUi  03A456  25 m  56.25  56.25   
30  Muuri Miko  2004  UiKaa  04A332  50 m  59.06  57.56   
31  Leppähaara Axel  2004  AUi  04A425  25 m  1:05.36  1:05.36   
32  Palmu Einari  2004  AUi  04A395  25 m  1:06.11  1:06.11   
33  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  50 m  1:08.75  1:07.25   
34  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  25 m  1:07.92  1:07.92   
35  Tantarimäki Valtteri  2002  ÅSK  02B078  25 m       
36  Veisi Raman  2004  RaisU  04A615  25 m       
37  Arvas Jussi  1999  ÅSK  99A397  25 m       
38  Boucht Oscar  2004  ÅSK  04A347  25 m       
39  Laine Niilo  2004  ÅSK  04A545  25 m       
40  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  25 m       
41  Puutio Aaro  2003  ÅSK  03A834  25 m       
42  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  25 m       
43  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  25 m       
44  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  25 m       
45  Hirvonen Ville  2002  AUi  02B120  25 m       
46  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m       
47  Eronen Elmeri  2002  UiKaa  02A524  25 m       
48  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
5_S
Laji 5, N, T-12 100 m pu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  1:03.83  1:01.83   
Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU  96A676  50 m  1:04.56  1:02.56   
Ovaska Janna  1996  RaisU  96A560  50 m  1:05.42  1:03.42   
Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK  94A484  50 m  1:07.09  1:05.09   
Helo Helene  1999  ÅSK  99A907  50 m  1:07.57  1:05.57   
Roman Vilma  2000  RaisU  00A592  50 m  1:07.67  1:05.67   
Kallio Eveliina  1999  RaisU  99A444  25 m  1:05.68  1:05.68   
Karsila Emma  1992  ÅSK  92A700  25 m  1:06.48  1:06.48   
Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  50 m  1:09.14  1:07.14   
10  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  50 m  1:10.31  1:08.31   
11  Ruuskanen Irene  1999  RaisU  99A273  50 m  1:10.36  1:08.36   
12  Merenluoto Kristiina  2000  ÅSK  00A122  50 m  1:13.55  1:11.55   
13  Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  50 m  1:14.85  1:12.85   
14  Suomäki Vuokko  2001  AUi  01A939  50 m  1:16.80  1:14.80   
15  Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  50 m  1:17.95  1:15.95   
16  Peltola Paula  2001  AUi  01B032  25 m  1:18.73  1:18.73   
17  Laakso Oona  2002  RaisU  02A301  25 m  1:18.81  1:18.81   
18  Lehtonen Jenni Micaela  2000  AUi  00B080  50 m  1:22.08  1:20.08   
19  Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  1:23.37  1:21.37   
20  Salminen Sanni  1999  UiKaa  99A651  25 m  1:22.13  1:22.13   
21  Pieniniemi Hertta  1998  AUi  98A748  50 m  1:25.04  1:23.04   
22  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  1:25.42  1:23.42   
23  Laaksonen Verna  2000  AUi  00A755  25 m  1:23.71  1:23.71   
24  Koski Olivia  2002  AUi  02A391  50 m  1:26.23  1:24.23   
25  Simola Enna  1999  AUi  99A059  50 m  1:26.27  1:24.27   
26  Rintanen Lydia  2002  AUi  02A539  25 m  1:24.72  1:24.72   
27  Koivunen Elli  2000  UiKaa  00A334  25 m  1:27.12  1:27.12   
28  Leppähaara Wilhelmina  2000  AUi  00A641  25 m  1:28.65  1:28.65   
29  Huhtala Julia  1998  UiKaa  98B289  25 m  1:29.41  1:29.41   
30  Hämeenaho Mette  2002  AUi  02A488  50 m  1:32.64  1:30.64   
31  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  50 m  1:33.74  1:31.74   
32  Hyvärinen Mette  2002  UiKaa  02A481  25 m  1:31.94  1:31.94   
33  Österman Pinja  2002  RaisU  02A320  50 m  1:35.44  1:33.44   
34  Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  50 m  1:35.87  1:33.87   
35  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:46.28  1:46.28   
36  Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m  1:47.68  1:47.68   
37  Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  25 m       
38  Haarala Martta  2001  UiKaa  01A882  25 m       
39  Muurinen Saara-Maria  1996  RaisU  96A114  25 m       
40  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m       
41  Müürsepp Laura Helena  2004  AUi  04A385  25 m       
42  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m       
43  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m       
44  Alika Tsvrtkova  2000  ÅSK  00B274  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:20 
 
6_S
Laji 6, M, P-13 100 m pu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Grönblom Juho  1998  RaisU  98A357  50 m  58.19  56.19   
Soini Oskari  1997  RaisU  97A249  50 m  58.95  56.95   
Mäkiaho Tatu  1995  RaisU  95A430  50 m  59.37  57.37   
Lindberg Peik  1999  ÅSK  99A134  50 m  59.61  57.61   
Salminen Casper  1998  RaisU  98A111  50 m  1:00.04  58.04   
Thodin Robin  1995  JS-PU  95A959  50 m  1:01.63  59.63   
Wallenius Tommi  1994  ÅSK  94A469  25 m  1:01.09  1:01.09   
Aaltonen Joni  1999  ÅSK  99A380  50 m  1:03.26  1:01.26   
Kylmänen Miikka  1998  ÅSK  98A055  50 m  1:03.37  1:01.37   
10  Kuusisto Jaakko  2000  ÅSK  00A638  50 m  1:04.27  1:02.27   
11  Rintala Waltteri  1998  RaisU  98A699  25 m  1:02.65  1:02.65   
12  Siiranen Santeri  1998  TaTU  98A845  50 m  1:05.09  1:03.09   
13  Rantala Joel  1999  RaisU  99A755  50 m  1:05.66  1:03.66   
14  Mäenpää Vilho  1998  AUi  98A525  50 m  1:06.75  1:04.75   
15  Äijälä Markus  1998  SalU  98A023  25 m  1:06.39  1:06.39   
16  Ezzat Mohamed  2001  AUi  01A613  50 m  1:09.24  1:07.24   
17  Kallio Samu  1998  RaisU  98A702  50 m  1:09.30  1:07.30   
18  Valkeapää Waltteri  2001  RaisU  01A669  50 m  1:09.40  1:07.40   
19  Penttilä Vilppu  1997  RaisU  97A428  50 m  1:10.47  1:08.47   
20  Nordquist Oskar  1999  AUi  99B019  50 m  1:11.80  1:09.80   
21  Sula Jani-Markus  1999  ÅSK  99A052  50 m  1:12.47  1:10.47   
22  Luukko Aku  1997  ÅSK  97A196  25 m  1:12.70  1:12.70   
23  Niemi Arttu  2001  RaisU  01A215  50 m  1:17.18  1:15.18   
24  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  1:15.62  1:15.62   
25  Aflecht Olli  2000  RaisU  00A307  50 m  1:19.28  1:17.28   
26  Ojala Joonas  2000  RaisU  00A621  50 m  1:19.59  1:17.59   
27  Vähä-Lassila Aleksi  2001  RaisU  01A599  50 m  1:21.15  1:19.15   
28  Hanski Emil  1999  ÅSK  99A145  25 m  1:24.72  1:24.72   
29  Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  50 m  1:28.28  1:26.28   
30  Koskela Lauri  1999  PoPy  99B312  25 m  1:27.35  1:27.35   
31  Nurminen Kaarlo  2002  AUi  02B052  25 m       
32  Nordquist Niklas  2005  AUi  05A068  25 m       
33  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi  04A196  25 m       
34  Viitala Niko  2003  AUi  03A518  25 m       
35  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m       
36  Siipola Jaakko  1999  ÅSK  99A388  25 m       
37  Salonen Viljami  2002  RaisU  02A192  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
7_S
Laji 7, T-10 50 m su 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Rintanen Milla  2004  AUi  04A338  25 m  41.84  41.84   
Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  50 m  44.51  43.51   
Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  50 m  46.33  45.33   
Hirsiniemi Mirelle  2007  AUi  07A001  50 m  46.84  45.84   
Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  50 m  47.79  46.79   
Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  50 m  48.66  47.66   
Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  50 m  48.69  47.69   
Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  50 m  50.85  49.85   
Laakso Fiona  2005  RaisU  05A262  25 m  51.58  51.58   
10  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  53.29  52.29   
11  Nuotio Anni  2004  ÅSK  04A555  50 m  53.44  52.44   
12  Kurkela Oona-julianna  2005  UiKaa  05A215  50 m  53.55  52.55   
13  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  50 m  53.93  52.93   
14  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  53.94  52.94   
15  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  53.99  52.99   
16  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  50 m  54.13  53.13   
17  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  55.25  54.25   
18  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  55.38  54.38   
19  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  25 m  55.10  55.10   
20  Österman Pilvi  2005  RaisU  05A026  25 m  56.25  56.25   
21  Summanen Jenni  2004  ÅSK  04A561  50 m  57.63  56.63   
22  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  50 m  58.52  57.52   
23  Teräs Siiri  2005  RaisU  05A154  25 m  57.62  57.62   
24  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  50 m  1:03.31  1:02.31   
25  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  50 m  1:04.35  1:03.35   
26  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  1:06.88  1:05.88   
27  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  1:07.01  1:06.01   
28  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  1:07.08  1:06.08   
29  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  1:07.11  1:06.11   
30  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  1:08.40  1:07.40   
31  Rantanen Aada  2004  RaisU  04A372  25 m  1:07.86  1:07.86   
32  Andersen Ulrika  2005  ÅSK  05A256  50 m  1:12.34  1:11.34   
33  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m       
34  Äijälä Jenna  2005  RaisU  05A289  25 m       
35  Tukiainen Jessica  2004  RaisU  04A614  25 m       
36  Turpeinen Turpeinen  2006  ÅSK  06A089  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
8_S
Laji 8, P-11 50 m su 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  37.06  37.06   
Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  50 m  42.08  41.08   
Karttunen Joonas  2003  RaisU  03A767  50 m  46.69  45.69   
Kinnunen Aapo  2004  RaisU  04A250  25 m  46.50  46.50   
Isomaa Jesper  2004  LUS  04A538  50 m  49.87  48.87   
Viitala Niko  2003  AUi  03A518  50 m  50.47  49.47   
Nokia Mikko  2003  RaisU  03A296  25 m  50.08  50.08   
Nordquist Niklas  2005  AUi  05A068  25 m  50.38  50.38   
Barck Ossi  2005  UiKaa  05A116  50 m  52.61  51.61   
10  Muuri Miko  2004  UiKaa  04A332  25 m  51.69  51.69   
11  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  53.27  52.27   
12  Puutio Aaro  2003  ÅSK  03A834  50 m  53.73  52.73   
13  Pitkänen Ilpo  2003  LUS  03A809  50 m  54.04  53.04   
14  Boucht Oscar  2004  ÅSK  04A347  50 m  56.04  55.04   
15  Reiman Markus  2004  UiKaa  04A069  25 m  56.33  56.33   
16  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  50 m  57.49  56.49   
17  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  58.61  57.61   
18  Laine Niilo  2004  ÅSK  04A545  50 m  59.99  58.99   
19  Leppähaara Axel  2004  AUi  04A425  50 m  1:01.29  1:00.29   
20  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  1:02.13  1:01.13   
21  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  50 m  1:02.76  1:01.76   
22  Valdolin Viljam  2006  ÅSK  06A096  50 m  1:03.07  1:02.07   
23  Reiman Patrik  2005  UiKaa  05A098  25 m  1:02.76  1:02.76   
24  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  1:04.08  1:03.08   
25  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  1:06.32  1:05.32   
26  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  1:10.17  1:09.17   
27  Marku Samuel  2005  ÅSK  05A334  50 m  1:10.34  1:09.34   
28  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  1:16.63  1:15.63   
29  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  50 m  1:19.31  1:18.31   
30  Kallio Jami Jesper  2004  ÅSK  04A613  25 m       
31  Veisi Raman  2004  RaisU  04A615  25 m       
32  Erkkilä Olli  2003  AUi  03A857  25 m       
33  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m       
34  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
9_S
Laji 9, Masters N 50 m su 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Harjanne Pauliina  1989  RaisU  89A515  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
11_S
Laji 11, N, T-15 200 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU  96A676  25 m  2:03.63  2:03.63   
Ovaska Janna  1996  RaisU  96A560  50 m  2:08.86  2:04.86   
Mört Roosa  1999  ÅSK  99A208  25 m  2:07.12  2:07.12   
Reini Iida  2000  ÅSK  00A567  50 m  2:13.03  2:09.03   
Kallio Eveliina  1999  RaisU  99A444  25 m  2:10.72  2:10.72   
Mehtonen Ronja  1999  SalU  99A136  25 m  2:14.88  2:14.88   
Suomio Emma  1998  AUi  98B095  50 m  2:21.03  2:17.03   
Ockenström Aleksandra  1998  SalU  98A985  25 m  2:17.58  2:17.58   
Ruuskanen Irene  1999  RaisU  99A273  25 m  2:18.42  2:18.42   
10  Roman Vilma  2000  RaisU  00A592  50 m  2:23.78  2:19.78   
11  Helo Helene  1999  ÅSK  99A907  50 m  2:25.53  2:21.53   
12  Kalliomäki Sanni  2000  RaisU  00A820  50 m  2:25.66  2:21.66   
13  Pinomäki Peppi  2002  RaisU  02A049  50 m  2:25.85  2:21.85   
14  Pieniniemi Hertta  1998  AUi  98A748  25 m  2:22.78  2:22.78   
15  Tuominen Lyydia  1998  PTU  98A501  25 m  2:23.41  2:23.41   
16  Räike Aino  1999  SalU  99A561  25 m  2:23.65  2:23.65   
17  Kaukinen Vilja  2000  RaisU  00A303  50 m  2:28.24  2:24.24   
18  Koivuluoma Heta  1999  PTU  99A532  25 m  2:27.17  2:27.17   
19  Peltola Paula  2001  AUi  01B032  50 m  2:34.12  2:30.12   
20  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  2:35.53  2:31.53   
21  Killström Marianne  1998  SalU  98B076  25 m  2:32.02  2:32.02   
22  Reponen Anni  1998  ÅSK  98A265  25 m  2:32.76  2:32.76   
23  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  50 m  2:37.91  2:33.91   
24  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  2:34.02  2:34.02   
25  Salminen Venla  2002  SomE  02A046  50 m  2:39.92  2:35.92   
26  Nordquist Ida  2001  AUi  01A316  50 m  2:39.93  2:35.93   
27  Laakso Oona  2002  RaisU  02A301  50 m  2:40.49  2:36.49   
28  Vallenius Iida  1999  ÅSK  99A655  25 m  2:37.53  2:37.53   
29  Laaksonen Verna  2000  AUi  00A755  50 m  2:41.57  2:37.57   
30  Liven Emilia  2002  RaisU  02A205  25 m  2:37.95  2:37.95   
31  Lehtonen Jenni Micaela  2000  AUi  00B080  50 m  2:43.70  2:39.70   
32  Vira Anna  2002  AUi  02A074  50 m  2:44.01  2:40.01   
33  Setälä Janette  2001  AUi  01A847  50 m  2:44.78  2:40.78   
34  Kujanpää Jessica  2002  AUi  02A480  50 m  2:45.57  2:41.57   
35  Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  50 m  2:49.20  2:45.20   
36  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  50 m  2:49.26  2:45.26   
37  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  25 m  2:49.18  2:49.18   
38  Vallenius Ronja  2001  ÅSK  01A787  50 m  2:53.73  2:49.73   
39  Koskinen Venla  2003  ÅSK  03A271  50 m  2:54.96  2:50.96   
40  Kuusisto Reetta  2002  ÅSK  02A178  50 m  2:58.42  2:54.42   
41  Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  25 m  2:55.65  2:55.65   
42  Juuri Ilona  2002  ÅSK  02A423  50 m  3:01.36  2:57.36   
43  Mantila Elena  2001  ÅSK  01A800  50 m  3:03.75  2:59.75   
44  Kuusivaara Oona  2002  ÅSK  02A427  50 m  3:03.95  2:59.95   
45  Hyttinen Anni  2004  AUi  04A194  25 m  3:00.02  3:00.02   
46  Aho Lotta  2000  AUi  00B236  25 m  3:03.02  3:03.02   
47  Österman Pinja  2002  RaisU  02A320  50 m  3:07.91  3:03.91   
48  Haanpää Siiri  2001  PoPy  01B166  50 m  3:14.42  3:10.42   
49  Juslén Nea  2002  ÅSK  02A891  50 m  3:15.09  3:11.09   
50  Tiainen Ella-maria  2002  ÅSK  02A492  50 m  3:18.20  3:14.20   
51  Meltovaara Fanny  2003  ÅSK  03A083  25 m  3:15.43  3:15.43   
52  Degenhardt Daniela  2003  AUi  03A442  50 m  3:33.46  3:29.46   
53  Alanko Ella  2003  AUi  03A643  50 m  3:49.08  3:45.08   
54  Kandolin Greta  2003  AUi  03A616  50 m  3:50.47  3:46.47   
55  Müürsepp Laura Helena  2004  AUi  04A385  25 m       
56  Suomäki Helka  2003  AUi  03A548  25 m       
57  Laitinen Matilda  2004  AUi  04A243  25 m       
58  Kavka Selina  2003  ÅSK  03A647  25 m       
59  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  25 m       
60  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  25 m       
61  Tursas Oona  2001  RaisU  01A527  25 m       
62  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  25 m       
63  Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  25 m       
64  Rosnell Jasmin  2000  ÅSK  00A594  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
12_S
Laji 12, M, P-16 200 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Soini Eetu  1996  RaisU  96A048  50 m  1:56.25  1:52.25   
Grönblom Juho  1998  RaisU  98A357  50 m  1:59.21  1:55.21   
Lindroos Johannes  1996  RaisU  96A797  50 m  1:59.35  1:55.35   
Lehtonen Roope  1996  RaisU  96A083  25 m  1:55.75  1:55.75   
Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  50 m  2:00.15  1:56.15   
Rintala Waltteri  1998  RaisU  98A699  50 m  2:00.33  1:56.33   
Horst Santeri  1997  AUi  97A285  25 m  1:57.39  1:57.39   
Salminen Casper  1998  RaisU  98A111  50 m  2:03.22  1:59.22   
Aaltonen Joni  1999  ÅSK  99A380  50 m  2:03.54  1:59.54   
10  Luukko Heikki  1988  ÅSK  88A052  25 m  2:00.45  2:00.45   
11  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU  95A430  25 m  2:00.69  2:00.69   
12  Pinomäki Jerri  1998  RaisU  98A257  50 m  2:04.80  2:00.80   
13  Hellström Henri  1997  RaisU  97A430  50 m  2:05.14  2:01.14   
14  Lindberg Peik  1999  ÅSK  99A134  50 m  2:05.38  2:01.38   
15  Soini Oskari  1997  RaisU  97A249  25 m  2:02.07  2:02.07   
16  Kallio Samu  1998  RaisU  98A702  50 m  2:06.15  2:02.15   
17  Rissanen Janne  1997  RaisU  97A617  25 m  2:03.28  2:03.28   
18  Routila Jussi  2000  RaisU  00A805  50 m  2:08.39  2:04.39   
19  Laiho Nemo  1998  RaisU  98A347  50 m  2:09.48  2:05.48   
20  Kuusisto Elias  1999  AUi  99A373  50 m  2:10.18  2:06.18   
21  Laiho Simo  1993  RaisU  93A323  25 m  2:07.04  2:07.04   
22  Rantala Joel  1999  RaisU  99A755  50 m  2:12.67  2:08.67   
23  Penttilä Vilppu  1997  RaisU  97A428  25 m  2:09.87  2:09.87   
24  Wihanto William  1994  RaisU  94A747  25 m  2:10.98  2:10.98   
25  Kallio Mika  1996  ÅSK  96B230  50 m  2:16.36  2:12.36   
26  Laiho Samuel  1995  RaisU  95A720  25 m  2:13.13  2:13.13   
27  Ojala Joonas  2000  RaisU  00A621  50 m  2:18.80  2:14.80   
28  Äijälä Markus  1998  SalU  98A023  25 m  2:16.75  2:16.75   
29  Hilaja Joonas  1999  PTU  99A478  25 m  2:18.27  2:18.27   
30  Lindberg Ali  1998  SalU  98B329  50 m  2:22.63  2:18.63   
31  Suominen Konsta  1999  RaisU  99A911  50 m  2:23.34  2:19.34   
32  Aflecht Olli  2000  RaisU  00A307  50 m  2:23.48  2:19.48   
33  Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  50 m  2:28.76  2:24.76   
34  Wikstedt Valtteri  1999  AUi  99A948  25 m  2:29.52  2:29.52   
35  Nevalainen Jere  2001  AUi  01A976  25 m  2:30.32  2:30.32   
36  Elomaa Lauri  2000  ÅSK  00A761  50 m  2:35.23  2:31.23   
37  Salonen Viljami  2002  RaisU  02A192  25 m  2:32.07  2:32.07   
38  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  2:32.93  2:32.93   
39  Laine Elias  2002  RaisU  02A521  25 m  2:34.03  2:34.03   
40  Hanski Emil  1999  ÅSK  99A145  25 m  2:34.31  2:34.31   
41  Oikarainen Jere  2002  RaisU  02A610  25 m  2:37.41  2:37.41   
42  Konttinen Niklas  2001  ÅSK  01A292  50 m  2:41.42  2:37.42   
43  Tolonen Kasper  2002  RaisU  02A214  25 m  2:39.76  2:39.76   
44  Sandberg Tuure  2001  RaisU  01A587  25 m  2:40.74  2:40.74   
45  Koskela Lauri  1999  PoPy  99B312  25 m  2:44.32  2:44.32   
46  Werdi Jesper  2001  ÅSK  01A888  25 m  2:49.69  2:49.69   
47  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  50 m  2:53.84  2:49.84   
48  Enroth Hugo  2001  ÅSK  01A477  25 m  3:00.84  3:00.84   
49  Voiko Oskar  2002  ÅSK  02A964  50 m  3:08.90  3:04.90   
50  Karttunen Joonas  2003  RaisU  03A767  25 m  3:11.95  3:11.95   
51  Kinnunen Aapo  2004  RaisU  04A250  25 m  3:12.75  3:12.75   
52  Nokia Mikko  2003  RaisU  03A296  25 m  3:28.03  3:28.03   
53  Jaspi Heikki  2003  AUi  03A456  50 m  3:36.66  3:32.66   
54  Nurminen Kaarlo  2002  AUi  02B052  25 m       
55  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  25 m       
56  Kiviranta Aare  2000  ÅSK  00A757  25 m       
57  Palmu Einari  2004  AUi  04A395  25 m       
58  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m       
59  Meltovaara Frans  2000  ÅSK  00A771  25 m       
60  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m       
61  Wallenius Tommi  1994  ÅSK  94A469  25 m       
62  Mäenpää Vilho  1998  AUi  98A525  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
13_S
Laji 13, Erityisryhmä N 50 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäkinen Meri-Maari  1992  RaisU  SB7  50 m  53.72  52.22   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:56 
 
14_S
Laji 14, Erityisryhmä M 50 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Miromaa Jimi  1996  ÅSK  SB7  25 m  1:02.88  1:02.88   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:56 
 
15_S
Laji 15, N, T-15, T-12 100 m sku 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mört Roosa  1999  ÅSK  99A208  25 m  1:05.78  1:05.78   
Suoranta Merina  1999  ÅSK  99A281  25 m  1:08.70  1:08.70   
Kolu Nea  1997  ÅSK  97A566  25 m  1:09.74  1:09.74   
Puolakka Tiia  1998  ÅSK  98A086  25 m  1:10.90  1:10.90   
Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK  94A484  25 m  1:11.10  1:11.10   
Rinne Veera  1998  ÅSK  98A349  25 m  1:11.91  1:11.91   
Suomio Emma  1998  AUi  98B095  25 m  1:12.93  1:12.93   
Kallio Veera  1997  ÅSK  97A208  25 m  1:13.60  1:13.60   
Merenluoto Kristiina  2000  ÅSK  00A122  25 m  1:15.31  1:15.31   
10  Rantakokko Reetta  2001  AUi  01A311  25 m  1:15.59  1:15.59   
11  Kagan Kiia  1997  ÅSK  97A598  25 m  1:15.77  1:15.77   
12  Valdolin Emmi  1999  ÅSK  99A130  25 m  1:15.91  1:15.91   
13  Liven Emilia  2002  RaisU  02A205  25 m  1:17.51  1:17.51   
14  Koivuluoma Heta  1999  PTU  99A532  25 m  1:18.58  1:18.58   
15  Konkka Ida  2000  ÅSK  00A573  25 m  1:18.98  1:18.98   
16  Uusküla Emma  2002  AUi  02A310  25 m  1:19.10  1:19.10   
17  Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  25 m  1:20.45  1:20.45   
18  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  25 m  1:21.19  1:21.19   
19  Lepistö Annika  2001  PUS  01A137  25 m  1:21.77  1:21.77   
20  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:21.83  1:21.83   
21  Pieniniemi Hertta  1998  AUi  98A748  25 m  1:21.99  1:21.99   
22  Koivunen Elli  2000  UiKaa  00A334  25 m  1:22.37  1:22.37   
23  Koivisto Julia  2002  AUi  02A092  25 m  1:22.42  1:22.42   
24  Salminen Sanni  1999  UiKaa  99A651  25 m  1:23.20  1:23.20   
25  Simola Enna  1999  AUi  99A059  25 m  1:24.17  1:24.17   
26  Laaksonen Verna  2000  AUi  00A755  25 m  1:24.56  1:24.56   
27  Helenius Tessa  2000  AUi  00A772  25 m  1:24.74  1:24.74   
28  Huhtala Julia  1998  UiKaa  98B289  25 m  1:24.80  1:24.80   
29  Hyvärinen Mette  2002  UiKaa  02A481  25 m  1:25.34  1:25.34   
30  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m  1:29.22  1:29.22   
31  Räikkönen Liisa  2002  AUi  02A792  25 m  1:29.81  1:29.81   
32  Arenius Alexandra  2002  AUi  02A750  25 m  1:29.90  1:29.90   
33  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  25 m  1:32.08  1:32.08   
34  Aho Lotta  2000  AUi  00B236  25 m  1:32.99  1:32.99   
35  Koski Olivia  2002  AUi  02A391  25 m  1:33.62  1:33.62   
36  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  25 m  1:36.73  1:36.73   
37  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  25 m  1:37.32  1:37.32   
38  Leppähaara Wilhelmina  2000  AUi  00A641  25 m  1:37.73  1:37.73   
39  Hämeenaho Mette  2002  AUi  02A488  25 m  1:38.39  1:38.39   
40  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  25 m  1:39.79  1:39.79   
41  Koskinen Venla  2003  ÅSK  03A271  25 m  1:40.78  1:40.78   
42  Haanpää Siiri  2001  PoPy  01B166  25 m  1:44.27  1:44.27   
43  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  25 m  1:44.48  1:44.48   
44  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  1:45.41  1:45.41   
45  Rintanen Milla  2004  AUi  04A338  25 m  1:46.57  1:46.57   
46  Palanen Nea  2003  ÅSK  03A467  25 m  1:51.28  1:51.28   
47  Degenhardt Daniela  2003  AUi  03A442  25 m  1:52.88  1:52.88   
48  Suomäki Helka  2003  AUi  03A548  25 m  1:56.22  1:56.22   
49  Kallio Aino  2003  LUS  03A807  25 m       
50  Kuusivaara Oona  2002  ÅSK  02A427  25 m       
51  Tuominen Lyydia  1998  PTU  98A501  25 m       
52  Kuusisto Reetta  2002  ÅSK  02A178  25 m       
53  Ylösmäki Sonja  2003  LUS  03A808  25 m       
54  Bergström Erika  1996  RaisU  96A630  25 m       
55  Harjamäki Unna  1998  ÅSK  98A286  25 m       
56  Rantala Aino  2004  UiKaa  04A204  25 m       
57  Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  25 m       
58  Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  25 m       
59  Vähämiko Saara  2002  UiKaa  02B023  25 m       
60  Jalo Aliisa  2002  LUS  02B069  25 m       
61  Juslén Nea  2002  ÅSK  02A891  25 m       
62  Salminen Venla  2002  SomE  02A046  25 m       
63  Alika Tsvrtkova  2000  ÅSK  00B274  25 m       
64  Ylösmäki Sanni  2002  LUS  02B067  25 m       
65  Zhou Xiaohan  2004  AUi  04A249  25 m       
66  Laitinen Matilda  2004  AUi  04A243  25 m       
67  Kuuva Iida  2001  AUi  01B240  25 m       
68  Mankinen Amanda  2001  AUi  01B043  25 m       
69  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m       
70  Müürsepp Laura Helena  2004  AUi  04A385  25 m       
71  Rantakare Lotta  2001  AUi  01A343  25 m       
72  Rintanen Lydia  2002  AUi  02A539  25 m       
73  Hyttinen Anni  2004  AUi  04A194  25 m       
74  Koivunen Tuuli  2002  UiKaa  02A163  25 m       
75  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  25 m       
76  Kurkela Oona-julianna  2005  UiKaa  05A215  25 m       
77  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m       
78  Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m       
79  Rosnell Jasmin  2000  ÅSK  00A594  25 m       
80  Haarala Martta  2001  UiKaa  01A882  25 m       
81  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m       
82  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m       
83  Lehtonen Jenni Micaela  2000  AUi  00B080  25 m       
84  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  25 m       
85  Hintukainen Annaliina  2002  AUi  02A749  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:21 
 
16_S
Laji 16, M, P-16, P-13 100 m sku 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lairola Joni  1992  AUi    25 m  1:01.69  1:01.69   
Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  1:02.75  1:02.75   
Aavasalo Eeli  1996  RaisU    25 m  1:03.05  1:03.05   
Smeds Kaj  1998  JS-PU    25 m  1:03.51  1:03.51   
Thodin Robin  1995  JS-PU    25 m  1:04.55  1:04.55   
Nordman Jakob  1996  JS-PU    25 m  1:05.08  1:05.08   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  1:05.31  1:05.31   
Airaksinen Ossi  1996  AUi    25 m  1:05.85  1:05.85   
Kuusisto Elias  1999  AUi    25 m  1:06.03  1:06.03   
10  Lindberg Peik  1999  ÅSK    25 m  1:06.13  1:06.13   
11  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  1:07.11  1:07.11   
12  Luukko Aku  1997  ÅSK    25 m  1:07.34  1:07.34   
13  Mäenpää Vilho  1998  AUi    25 m  1:10.81  1:10.81   
14  Aaltonen Joni  1999  ÅSK    25 m  1:12.15  1:12.15   
15  Hilaja Joonas  1999  PTU    25 m  1:15.43  1:15.43   
16  Kuisma Markus  1998  SalU    25 m  1:15.56  1:15.56   
17  Ezzat Ibrahim  2002  AUi    25 m  1:17.81  1:17.81   
18  Lietzen Jesper  2002  AUi    25 m  1:19.03  1:19.03   
19  Arvo Oskari  2002  AUi    25 m  1:19.29  1:19.29   
20  Kiviranta Aare  2000  ÅSK    25 m  1:19.35  1:19.35   
21  Kaila Aku  2003  RaisU    25 m  1:22.53  1:22.53   
22  Arvas Jussi  1999  ÅSK    25 m  1:28.44  1:28.44   
23  Salonen Panu  2002  AUi    25 m  1:30.00  1:30.00   
24  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK    25 m  1:41.34  1:41.34   
25  Koskinen Roni  2003  AUi    25 m  1:42.03  1:42.03   
26  Kankare Eemil  2003  AUi    25 m  1:43.87  1:43.87   
27  Lindroos Otto  2001  AUi    25 m  1:58.52  1:58.52   
28  Satamo Veeti  2003  AUi    25 m  1:59.75  1:59.75   
29  Kuusisto Jaakko  2000  ÅSK    25 m       
30  Heino Akseli  1999  ÅSK    25 m       
31  Enroth Hugo  2001  ÅSK    25 m       
32  Herpola Oskari  2001  ÅSK    25 m       
33  Lindberg Ali  1998  SalU    25 m       
34  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    25 m       
35  Kallio Mika  1996  ÅSK  SM14  25 m       
36  Leppähaara Axel  2004  AUi    25 m       
37  Koskinen Roni  2003  AUi    25 m       
38  Muuri Osku  2002  UiKaa    25 m       
39  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa    25 m       
40  Knuutila Toni  1993  A4 IF    25 m       
41  Wikstedt Valtteri  1999  AUi    25 m       
42  Rouhiainen Leevi  2002  AUi    25 m       
43  Rislakki Ensio  2000  AUi    25 m       
44  Voiko Oskar  2002  ÅSK    25 m       
45  Mikkonen Eetu  2003  AUi    25 m       
46  Luukko Heikki  1988  ÅSK    25 m       
47  Kudryavtsev Alexander  2001  AUi    25 m       
48  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi    25 m       
49  Helsko Haakon  2000  AUi    25 m       
50  Ezzat Mohamed  2001  AUi    25 m       
51  Arkkila Mika  2000  AUi    25 m       
52  Sula Jani-Markus  1999  ÅSK    25 m       
53  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m       
54  Meltovaara Frans  2000  ÅSK    25 m       
55  Nurminen Kaarlo  2002  AUi    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:11 
 
17_S
Laji 17, Masters N 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Harjanne Pauliina  1989  RaisU  89A515  50 m  46.76  45.76   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
18_S
Laji 18, Masters M 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Nokkala Johannes  1986  ÅSK  86A099  25 m  28.05  28.05   
Toikka Lauri  1984  AUi  84A120  50 m  32.32  31.32   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
19_S
Laji 19, N, T-10 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Konkka Ida  2000  ÅSK  00A573  50 m  27.87  26.87   
Alika Tsvrtkova  2000  ÅSK  00B274  50 m  28.61  27.61   
Bergström Erika  1996  RaisU  96A630  25 m  27.62  27.62   
Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU  97A414  50 m  29.74  28.74   
Mehtonen Ronja  1999  SalU  99A136  50 m  30.15  29.15   
Ockenström Aleksandra  1998  SalU  98A985  25 m  29.51  29.51   
Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  29.99  29.99   
Killström Marianne  1998  SalU  98B076  50 m  30.99  29.99   
Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  50 m  31.00  30.00   
10  Pinomäki Peppi  2002  RaisU  02A049  25 m  30.44  30.44   
11  Aho Lotta  2000  AUi  00B236  50 m  32.71  31.71   
12  Leppähaara Wilhelmina  2000  AUi  00A641  50 m  33.70  32.70   
13  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  33.10  33.10   
14  Koski Olivia  2002  AUi  02A391  50 m  34.71  33.71   
15  Ylösmäki Sanni  2002  LUS  02B067  50 m  34.81  33.81   
16  Juuri Ilona  2002  ÅSK  02A423  50 m  34.95  33.95   
17  Rantakare Lotta  2001  AUi  01A343  50 m  34.97  33.97   
18  Konkka Siiri  2004  ÅSK  04A103  50 m  35.58  34.58   
19  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  50 m  36.25  35.25   
20  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  50 m  36.96  35.96   
21  Leino Inka  2001  ÅSK  01A859  50 m  37.27  36.27   
22  Haanpää Siiri  2001  PoPy  01B166  50 m  37.69  36.69   
23  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  25 m  36.85  36.85   
24  Tuohimaa Eeva  1998  LUS  98B327  50 m  38.72  37.72   
25  Palanen Nea  2003  ÅSK  03A467  50 m  39.31  38.31   
26  Törmä Johanna  1997  LUS  97B313  50 m  39.46  38.46   
27  Heinonen Alina  2001  ÅSK  01B039  25 m  39.27  39.27   
28  Järvenpää Milla  2004  UiKaa  04A246  25 m  39.61  39.61   
29  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  39.76  39.76   
30  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  50 m  41.61  40.61   
31  Salminen Venla  2004  UiKaa  04A179  50 m  41.86  40.86   
32  Peltola Mette  2005  RaisU  05A136  25 m  42.01  42.01   
33  Koskinen Tiitu  2005  ÅSK  05A311  50 m  43.17  42.17   
34  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m  42.30  42.30   
35  Valtonen Hilla  2003  UiKaa  03A588  50 m  44.49  43.49   
36  Kaituri Ellen  2006  ÅSK  06A086  50 m  44.79  43.79   
37  Äijälä Jenna  2005  RaisU  05A289  25 m  45.14  45.14   
38  Vesterkvist Clara  2003  ÅSK  03A823  50 m  46.29  45.29   
39  Nuotio Anni  2004  ÅSK  04A555  50 m  46.62  45.62   
40  Laakso Fiona  2005  RaisU  05A262  25 m  45.68  45.68   
41  Sirkiä Oona  2004  ÅSK  04A596  50 m  47.41  46.41   
42  Laverman My  2004  ÅSK  04A557  50 m  47.83  46.83   
43  Suominen Ella  2005  ÅSK  05A308  50 m  48.01  47.01   
44  Österman Pilvi  2005  RaisU  05A026  25 m  47.13  47.13   
45  Kangas Kukka  2005  ÅSK  05A254  50 m  50.38  49.38   
46  Laine Aino  2007  ÅSK  07A013  50 m  51.29  50.29   
47  Rantanen Aada  2004  RaisU  04A372  25 m  51.37  51.37   
48  Kiili Minttu  2005  ÅSK  05A306  50 m  53.08  52.08   
49  Tukiainen Jessica  2004  RaisU  04A614  25 m  52.15  52.15   
50  Nieminen Emma  2005  ÅSK  05A269  50 m  53.23  52.23   
51  Teräs Siiri  2005  RaisU  05A154  25 m  52.38  52.38   
52  Hauhia Joanna  2004  ÅSK  04A559  50 m  53.59  52.59   
53  Andersen Ulrika  2005  ÅSK  05A256  50 m  55.88  54.88   
54  Summanen Jenni  2004  ÅSK  04A561  50 m  57.00  56.00   
55  Kurki Aino  2005  ÅSK  05A264  50 m  57.74  56.74   
56  Selimi Sonila  2005  ÅSK  05A278  50 m  1:00.91  59.91   
57  Turpeinen Turpeinen  2006  ÅSK  06A089  50 m  1:01.19  1:00.19   
58  Lahti Roosa  2004  ÅSK  04A548  50 m  1:04.06  1:03.06   
59  Pakkanen Emilia  2006  ÅSK  06A115  50 m  1:05.00  1:04.00   
60  Bergström Maura  2005  ÅSK  05A338  25 m       
61  Grimbaum Kristina  2005  ÅSK  05A266  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:20 
 
20_S
Laji 20, M, P-11 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Knuutila Toni  1993  A4 IF  93A712  50 m  24.72  23.72   
Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  50 m  24.77  23.77   
Lindroos Johannes  1996  RaisU  96A797  50 m  24.80  23.80   
Pilpola Lauri  1993  ÅSK  93A193  50 m  24.96  23.96   
Soini Eetu  1996  RaisU  96A048  25 m  24.40  24.40   
Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  50 m  25.83  24.83   
Nordman Jakob  1996  JS-PU  96A934  50 m  25.87  24.87   
Rissanen Janne  1997  RaisU  97A617  50 m  25.91  24.91   
Heino Akseli  1999  ÅSK  99A110  50 m  26.06  25.06   
10  Aavasalo Eeli  1996  RaisU  96A652  50 m  26.12  25.12   
11  Hellström Henri  1997  RaisU  97A430  25 m  25.12  25.12   
12  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK  99A027  50 m  26.35  25.35   
13  Thodin Robin  1995  JS-PU  95A959  50 m  26.39  25.39   
14  Karttunen Valtteri  1993  RaisU  93A404  25 m  26.55  26.55   
15  Kuisma Markus  1998  SalU  98A301  25 m  27.72  27.72   
16  Luukko Aku  1997  ÅSK  97A196  25 m  28.22  28.22   
17  Valkeapää Waltteri  2001  RaisU  01A669  25 m  28.70  28.70   
18  Sula Jani-Markus  1999  ÅSK  99A052  50 m  29.73  28.73   
19  Herpola Oskari  2001  ÅSK  01A315  50 m  30.17  29.17   
20  Niemi Arttu  2001  RaisU  01A215  25 m  29.24  29.24   
21  Vähä-Lassila Aleksi  2001  RaisU  01A599  25 m  29.50  29.50   
22  Rislakki Ensio  2000  AUi  00A719  50 m  30.77  29.77   
23  Hammarberg Otso  1999  ÅSK  99B322  25 m  30.45  30.45   
24  Oikarainen Jere  2002  RaisU  02A610  25 m  30.69  30.69   
25  Salonen Viljami  2002  RaisU  02A192  25 m  30.85  30.85   
26  Sandberg Tuure  2001  RaisU  01A587  25 m  31.25  31.25   
27  Korpinen Lauri  1998  ÅSK  98A339  25 m  31.43  31.43   
28  Werdi Jesper  2001  ÅSK  01A888  50 m  32.70  31.70   
29  Laine Elias  2002  RaisU  02A521  25 m  32.44  32.44   
30  Koskela Lauri  1999  PoPy  99B312  50 m  33.99  32.99   
31  Tolonen Kasper  2002  RaisU  02A214  25 m  33.33  33.33   
32  Rannikko Paavo  2001  RaisU  01A538  25 m  33.63  33.63   
33  Korpinen Leevi  2001  ÅSK  01A491  50 m  35.24  34.24   
34  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK  02A516  50 m  36.16  35.16   
35  Kinnunen Aapo  2004  RaisU  04A250  25 m  35.32  35.32   
36  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi  04A196  25 m  35.75  35.75   
37  Karttunen Joonas  2003  RaisU  03A767  25 m  35.81  35.81   
38  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  50 m  37.25  36.25   
39  Meltovaara Frans  2000  ÅSK  00A771  25 m  36.98  36.98   
40  Muuri Miko  2004  UiKaa  04A332  50 m  40.58  39.58   
41  Isomaa Jesper  2004  LUS  04A538  50 m  41.70  40.70   
42  Mäenpää Arttu  2003  ÅSK  03A892  50 m  41.88  40.88   
43  Nokia Mikko  2003  RaisU  03A296  25 m  41.18  41.18   
44  Kunttila Tatu  2003  ÅSK  03A443  50 m  43.66  42.66   
45  Vainio Konsta  2005  ÅSK  05A299  50 m  45.99  44.99   
46  Laine Elias  2003  ÅSK  03A465  25 m  46.25  46.25   
47  Rekola Rasmus  2004  ÅSK  04A638  50 m  48.07  47.07   
48  Pitkänen Ilpo  2003  LUS  03A809  50 m  48.44  47.44   
49  Barck Ossi  2005  UiKaa  05A116  25 m  47.58  47.58   
50  Boucht Oscar  2004  ÅSK  04A347  50 m  48.94  47.94   
51  Puutio Aaro  2003  ÅSK  03A834  50 m  49.62  48.62   
52  Laine Niilo  2004  ÅSK  04A545  50 m  50.27  49.27   
53  Rantanen Eerik  2004  UiKaa  04A293  50 m  51.52  50.52   
54  Salminen Samuel  2003  ÅSK  03A786  50 m  51.85  50.85   
55  Reiman Markus  2004  UiKaa  04A069  25 m  51.99  51.99   
56  Valdolin Veeti  2005  ÅSK  05A284  50 m  53.41  52.41   
57  Leo Casper  2004  ÅSK  04A635  50 m  54.38  53.38   
58  Linderborg Aarni  2005  ÅSK  05A268  50 m  54.71  53.71   
59  Reiman Patrik  2005  UiKaa  05A098  25 m  54.60  54.60   
60  Rauhala Rasmus  2004  UiKaa  04A120  50 m  56.75  55.75   
61  Valdolin Viljam  2006  ÅSK  06A096  50 m  57.53  56.53   
62  Veisi Raman  2004  RaisU  04A615  25 m  57.19  57.19   
63  Mäenpää Eero  2005  ÅSK  05A377  50 m  1:01.00  1:00.00   
64  Sandblom Frans  2006  ÅSK  06A101  50 m  1:03.22  1:02.22   
65  Arnell Eemeli  2005  ÅSK  05A327  50 m  1:03.87  1:02.87   
66  Marku Samuel  2005  ÅSK  05A334  50 m  1:06.24  1:05.24   
67  Erkkilä Olli  2003  AUi  03A857  25 m       
68  Hirvonen Ville  2002  AUi  02B120  25 m       
69  Kallio Jami Jesper  2004  ÅSK  04A613  25 m       
70  Varonen Jeremia  2004  UiKaa  04A513  25 m       
71  Tantarimäki Valtteri  2002  ÅSK  02B078  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
21_S
Laji 21, Erityisryhmä N 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Mäkinen Meri-Maari  1992  RaisU  S7  50 m  39.21  38.21   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:57 
 
22_S
Laji 22, Erityisryhmä M 50 m vu 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kallio Mika  1996  ÅSK  S14  50 m  27.15  26.15   
Kallio Eetu  1994  ÅSK  S14  50 m  28.95  27.95   
Miromaa Jimi  1996  ÅSK  S7  50 m  39.92  38.92   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:57 
 
23_S
Laji 23, N, T-13 200 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kuusjärvi Eerica  1999  RaisU  99A492  25 m  2:42.85  2:42.85   
Rantakokko Reetta  2001  AUi  01A311  50 m  2:58.37  2:52.37   
Räike Aino  1999  SalU  99A561  50 m  3:00.39  2:54.39   
Kagan Kiia  1997  ÅSK  97A598  25 m  2:56.21  2:56.21   
Lepistö Annika  2001  PUS  01A137  50 m  3:03.10  2:57.10   
Vallenius Iida  1999  ÅSK  99A655  50 m  3:14.70  3:08.70   
Salminen Venla  2002  SomE  02A046  50 m  3:16.82  3:10.82   
Liven Emilia  2002  RaisU  02A205  25 m  3:12.89  3:12.89   
Kuusivaara Oona  2002  ÅSK  02A427  50 m  3:32.74  3:26.74   
10  Vira Anna  2002  AUi  02A074  25 m       
11  Haanpää Siiri  2001  PoPy  01B166  25 m       
12  Tiainen Ella-maria  2002  ÅSK  02A492  25 m       
13  Vallenius Ronja  2001  ÅSK  01A787  25 m       
14  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m       
15  Alanko Ella  2003  AUi  03A643  25 m       
16  Arenius Alexandra  2002  AUi  02A750  25 m       
17  Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU  96A676  25 m       
18  Kandolin Greta  2003  AUi  03A616  25 m       
19  Halava Minka  2001  ÅSK  01A844  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
24_S
Laji 24, M, P-14 200 m ru 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Penttilä Vilppu  1997  RaisU  97A428  50 m  2:32.95  2:26.95   
Luukko Aku  1997  ÅSK  97A196  50 m  2:34.76  2:28.76   
Kylmänen Miikka  1998  ÅSK  98A055  25 m  2:38.18  2:38.18   
Hilaja Joonas  1999  PTU  99A478  25 m  2:47.93  2:47.93   
Arkkila Mika  2000  AUi  00B015  50 m  3:10.17  3:04.17   
Aflecht Olli  2000  RaisU  00A307  50 m  3:12.53  3:06.53   
Suominen Konsta  1999  RaisU  99A911  25 m  3:14.80  3:14.80   
Koskela Lauri  1999  PoPy  99B312  25 m  3:20.19  3:20.19   
Lietzen Jesper  2002  AUi  02A171  25 m       
10  Rannikko Otto  1999  ÅSK  99A384  25 m       
11  Rannikko Paavo  2001  RaisU  01A538  25 m       
12  Ojala Joonas  2000  RaisU  00A621  25 m       
13  Lehtonen Roope  1996  RaisU  96A083  25 m       
14  Grönblom Juho  1998  RaisU  98A357  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  29 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  00:16 
 
25_S
Laji 25, N,T-15,T-13,T-11 100 m su 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ovaska Janna  1996  RaisU  96A560  50 m  1:04.77  1:02.77   
Rinne Veera  1998  ÅSK  98A349  25 m  1:07.09  1:07.09   
Kolu Nea  1997  ÅSK  97A566  50 m  1:10.19  1:08.19   
Karsila Emma  1992  ÅSK  92A700  50 m  1:10.32  1:08.32   
Kallio Veera  1997  ÅSK  97A208  25 m  1:09.68  1:09.68   
Suoranta Merina  1999  ÅSK  99A281  25 m  1:09.98  1:09.98   
Konkka Ida  2000  ÅSK  00A573  25 m  1:10.53  1:10.53   
Rouvinen Henna  1999  ÅSK  99A271  50 m  1:12.78  1:10.78   
Koivuluoma Heta  1999  PTU  99A532  25 m  1:11.10  1:11.10   
10  Iisalo Vilma  2001  RaisU  01A560  25 m  1:11.19  1:11.19   
11  Ockenström Aleksandra  1998  SalU  98A985  25 m  1:11.72  1:11.72   
12  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU  97A414  50 m  1:14.03  1:12.03   
13  Tursas Oona  2001  RaisU  01A527  25 m  1:12.55  1:12.55   
14  Pinomäki Peppi  2002  RaisU  02A049  50 m  1:15.28  1:13.28   
15  Pärnänen Emilie  2002  ÅSK  02A541  50 m  1:15.51  1:13.51   
16  Laakso Oona  2002  RaisU  02A301  50 m  1:15.80  1:13.80   
17  Valdolin Emmi  1999  ÅSK  99A130  25 m  1:13.93  1:13.93   
18  Kuusisto Sylvia  2003  AUi  03A137  50 m  1:16.92  1:14.92   
19  Hurskainen Miia  1992  ÅSK  92A228  25 m  1:15.38  1:15.38   
20  Kallio Anniina  2002  RaisU  02A207  50 m  1:17.71  1:15.71   
21  Kujanpää Jessica  2002  AUi  02A480  50 m  1:18.20  1:16.20   
22  Edelman Charlotta  2001  ÅSK  01A845  50 m  1:18.25  1:16.25   
23  Tuominen Lyydia  1998  PTU  98A501  25 m  1:16.52  1:16.52   
24  Heinonen Helmi  2002  RaisU  02A204  50 m  1:20.00  1:18.00   
25  Kuusisto Reetta  2002  ÅSK  02A178  50 m  1:20.17  1:18.17   
26  Silvennoinen Sini  2002  ÅSK  02A080  25 m  1:20.10  1:20.10   
27  Niemi Katariina  2002  ÅSK  02A179  50 m  1:22.20  1:20.20   
28  Räikkönen Liisa  2002  AUi  02A792  50 m  1:22.24  1:20.24   
29  Koivunen Elli  2000  UiKaa  00A334  25 m  1:20.27  1:20.27   
30  Juuri Ilona  2002  ÅSK  02A423  50 m  1:23.56  1:21.56   
31  Salminen Sanni  1999  UiKaa  99A651  25 m  1:21.74  1:21.74   
32  Kangas Kaisla  2002  ÅSK  02A491  50 m  1:23.87  1:21.87   
33  Rosnell Jasmin  2000  ÅSK  00A594  25 m  1:22.09  1:22.09   
34  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  50 m  1:24.21  1:22.21   
35  Huhtala Julia  1998  UiKaa  98B289  25 m  1:23.06  1:23.06   
36  Rintanen Lydia  2002  AUi  02A539  50 m  1:25.09  1:23.09   
37  Setälä Janette  2001  AUi  01A847  25 m  1:23.24  1:23.24   
38  Mantila Elena  2001  ÅSK  01A800  25 m  1:23.57  1:23.57   
39  Nordquist Ida  2001  AUi  01A316  50 m  1:26.70  1:24.70   
40  Öhberg Alida  2002  AUi  02A627  50 m  1:26.79  1:24.79   
41  Rintala Wilma  2002  RaisU  02A052  50 m  1:27.26  1:25.26   
42  Lehtonen Jenni Micaela  2000  AUi  00B080  25 m  1:25.69  1:25.69   
43  Mankinen Amanda  2001  AUi  01B043  50 m  1:29.14  1:27.14   
44  Hämeenaho Mette  2002  AUi  02A488  50 m  1:30.24  1:28.24   
45  Saario Matilda  2003  UiKaa  03A209  25 m  1:28.45  1:28.45   
46  Österman Pinja  2002  RaisU  02A320  50 m  1:30.88  1:28.88   
47  Koskinen Venla  2003  ÅSK  03A271  50 m  1:31.04  1:29.04   
48  Nurmi Maija  2003  ÅSK  03A461  50 m  1:34.63  1:32.63   
49  Nurmi Kerttu  2003  ÅSK  03A462  50 m  1:35.70  1:33.70   
50  Kuuva Iida  2001  AUi  01B240  50 m  1:36.18  1:34.18   
51  Suomäki Helka  2003  AUi  03A548  50 m  1:36.65  1:34.65   
52  Hanski Iris  2003  ÅSK  03A234  50 m  1:36.71  1:34.71   
53  Rintanen Milla  2004  AUi  04A338  50 m  1:38.29  1:36.29   
54  Palanen Nea  2003  ÅSK  03A467  50 m  1:39.45  1:37.45   
55  Ström Linnea  2003  UiKaa  03A142  50 m  1:40.30  1:38.30   
56  Nihtilä Ella  2004  ÅSK  04A237  50 m  1:40.39  1:38.39   
57  Meltovaara Fanny  2003  ÅSK  03A083  25 m  1:38.55  1:38.55   
58  Hyttinen Anni  2004  AUi  04A194  25 m  1:40.44  1:40.44   
59  Koivunen Tuuli  2002  UiKaa  02A163  50 m  1:43.21  1:41.21   
60  Helo Hilda  2003  ÅSK  03A483  50 m  1:43.47  1:41.47   
61  Hintukainen Annaliina  2002  AUi  02A749  25 m  1:41.75  1:41.75   
62  Laitinen Matilda  2004  AUi  04A243  25 m  1:42.43  1:42.43   
63  Haarala Martta  2001  UiKaa  01A882  25 m  1:43.93  1:43.93   
64  Haarala Aino  2001  UiKaa  01A877  25 m  1:49.30  1:49.30   
65  Kallio Aino  2003  LUS  03A807  50 m  1:52.28  1:50.28   
66  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  50 m  1:56.44  1:54.44   
67  Arvilommi Ilona  2003  ÅSK  03A595  50 m  1:57.52  1:55.52   
68  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  25 m  1:56.37  1:56.37   
69  Zhou Xiaohan  2004  AUi  04A249  25 m  1:57.71  1:57.71   
70  Kavka Selina  2003  ÅSK  03A647  25 m  1:59.26  1:59.26   
71  Puolakka Tiia  1998  ÅSK  98A086  25 m       
72  Rantala Aino  2004  UiKaa  04A204  25 m       
73  Jalo Aliisa  2002  LUS  02B069  25 m       
74  Tanskanen Heinä  2003  ÅSK  03A829  25 m       
75  Lindell Manja  2004  ÅSK  04A084  25 m       
76  Haarala Ulla  2004  UiKaa  04A086  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:21 
 
26_S
Laji 26, M,P-16,P-14,P-12 100 m su 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Luukko Heikki  1988  ÅSK    25 m  57.01  57.01   
Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  59.09  59.09   
Hellström Henri  1997  RaisU    50 m  1:02.23  1:00.23   
Smeds Kaj  1998  JS-PU    25 m  1:00.29  1:00.29   
Karttunen Valtteri  1993  RaisU    50 m  1:04.18  1:02.18   
Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  1:02.92  1:02.92   
Aavasalo Eeli  1996  RaisU    50 m  1:05.50  1:03.50   
Heino Akseli  1999  ÅSK    25 m  1:04.74  1:04.74   
Thodin Robin  1995  JS-PU    25 m  1:05.15  1:05.15   
10  Kallio Samu  1998  RaisU    50 m  1:12.58  1:10.58   
11  Elomaa Lauri  2000  ÅSK    50 m  1:13.57  1:11.57   
12  Hanski Emil  1999  ÅSK    50 m  1:13.63  1:11.63   
13  Kuusisto Jaakko  2000  ÅSK    50 m  1:14.40  1:12.40   
14  Nevalainen Jere  2001  AUi    50 m  1:16.28  1:14.28   
15  Rislakki Ensio  2000  AUi    25 m  1:15.09  1:15.09   
16  Suominen Konsta  1999  RaisU    50 m  1:18.85  1:16.85   
17  Oikarainen Jere  2002  RaisU    50 m  1:20.38  1:18.38   
18  Niemi Arttu  2001  RaisU    50 m  1:20.80  1:18.80   
19  Konttinen Niklas  2001  ÅSK    50 m  1:21.15  1:19.15   
20  Valkeapää Waltteri  2001  RaisU    50 m  1:21.20  1:19.20   
21  Laine Elias  2002  RaisU    50 m  1:21.85  1:19.85   
22  Vähä-Lassila Aleksi  2001  RaisU    50 m  1:23.10  1:21.10   
23  Arvo Oskari  2002  AUi    50 m  1:23.26  1:21.26   
24  Sandberg Tuure  2001  RaisU    50 m  1:23.29  1:21.29   
25  Wikstedt Valtteri  1999  AUi    25 m  1:21.76  1:21.76   
26  Tolonen Kasper  2002  RaisU    50 m  1:25.31  1:23.31   
27  Kallio Samu Petteri  2002  ÅSK    50 m  1:25.34  1:23.34   
28  Salonen Viljami  2002  RaisU    25 m  1:24.15  1:24.15   
29  Werdi Jesper  2001  ÅSK    25 m  1:24.28  1:24.28   
30  Voiko Oskar  2002  ÅSK    50 m  1:29.81  1:27.81   
31  Koskinen Roni  2003  AUi    25 m  1:28.80  1:28.80   
32  Korpinen Leevi  2001  ÅSK    25 m  1:29.16  1:29.16   
33  Salonen Panu  2002  AUi    25 m  1:32.71  1:32.71   
34  Kinnunen Santeri  2002  UiKaa    25 m  1:35.22  1:35.22   
35  Rouhiainen Leevi  2002  AUi    50 m  1:38.86  1:36.86   
36  Lindroos Otto  2001  AUi    50 m  1:43.53  1:41.53   
37  Mikkonen Eetu  2003  AUi    50 m  1:52.01  1:50.01   
38  Helsko Haakon  2000  AUi    50 m  1:57.07  1:55.07   
39  Laine Elias  2003  ÅSK    50 m  1:58.34  1:56.34   
40  Muuri Osku  2002  UiKaa    25 m  1:57.86  1:57.86   
41  Kunttila Tatu  2003  ÅSK    25 m       
42  Tantarimäki Valtteri  2002  ÅSK    25 m       
43  Erkkilä Olli  2003  AUi    25 m       
44  Hirvonen Ville  2002  AUi    25 m       
45  Jaspi Heikki  2003  AUi    25 m       
46  Kudryavtsev Alexander  2001  AUi    25 m       
47  Palmu Einari  2004  AUi    25 m       
48  Satamo Veeti  2003  AUi    25 m       
49  Toppinen Tuomas  2005  AUi    25 m       
50  Eronen Elmeri  2002  UiKaa    25 m       
51  Koskinen Roni  2003  AUi    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:11 
 
27_S
Laji 27, N/M,T15/P16 4x50 m skuv 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Åsk Seka [1998]  1998  ÅSK    25 m  1:51.98  1:51.98   
Åsk Seka [1999] 2  1999  ÅSK    25 m  1:59.26  1:59.26   
Aui Edustus B [1998]  1998  AUi    25 m  2:04.35  2:04.35   
Åsk Seka [1998] 5  1998  ÅSK    25 m  2:13.69  2:13.69   
Aui Iku  1998  AUi    25 m  2:22.59  2:22.59   
Åsk Seka [1998] 8  1998  ÅSK    25 m  2:39.73  2:39.73   
Aui Rollo 2 1  1998  AUi    25 m  2:54.25  2:54.25   
Aui Rollo 3 1  2002  AUi    25 m  2:59.82  2:59.82   
Aui Rollo 2 2  1998  AUi    25 m  3:13.25  3:13.25   
10  Åsk Seka Junnut 4  1998  ÅSK    25 m  3:16.02  3:16.02   
11  Åsk Seka Junnut 3  1998  ÅSK    25 m  3:16.02  3:16.02   
12  Aui Rollo 3 2  2002  AUi    25 m  3:30.34  3:30.34   
13  Åsk Seka [1998] 6  1998  ÅSK    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  01 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner