2020-01-27   18:18:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 39
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  08:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
 
Løb 39, 200m Medley Damer  Indledende (10) 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Caroline Steffensen  2000  0092AL  RINGSTED    25m  2:44.94 
442  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    25m  2:42.77 
159  Nina Leisted Bertelsen  2000  0076AD  HOVEDSTAD    25m  2:36.03 
418  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    25m  2:37.15 
151  Josephine Kruse  2002  0242AQ  SØLLERØD    25m  2:44.93 
213  Victoria Martensen Norden  2001  0196AD  KVIK    25m  2:45.11 

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Kajsa Gregersen  2001  0186AM  KVIK    25m  2:35.03 
170  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    25m  2:33.39 
344  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  LYNGBY    25m  2:32.98 
30  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  2:33.23 
164  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    25m  2:33.91 
223  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    25m  2:35.47 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  2:32.20 
222  Eline Victoria Rasmussen  2000  0076AC  KVIK    25m  2:30.80 
92  Marie-Louise Stentved  2000  0024AJ  GLADSAXE    25m  2:30.07 
352  Hannah Pilgaard  1999  9974AO  LYNGBY    25m  2:30.35 
190  Emily Brophy  1999  9962AQ  KVIK    25m  2:32.00 
280  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    25m  2:32.73 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  2:29.84 
423  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  2:29.83 
168  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    25m  2:29.21 
91  Sarah Sannung  1996  9622AE  GLADSAXE    25m  2:29.73 
320  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    25m  2:29.84 
337  Helena Kornerup Klejstrup  1999  9986AN  LYNGBY    25m  2:30.02 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  2:28.83 
145  Xenia Bonnén Sjøgren  1997  9764AE  VEST    25m  2:28.59 
362  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  2:28.22 
343  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    25m  2:28.22 
420  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  2:28.60 
262  Julie Leth-Petersen  1997  9788AL  HILLERØD    25m  2:28.88 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    25m  2:27.97 
282  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  HVIDOVRE    25m  2:27.61 
394  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    25m  2:27.24 
15  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  2:27.37 
341  Thea Laurberg Simonsen  1997  9744AK  LYNGBY    25m  2:27.84 
13  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    25m  2:28.07 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Anne-Sofie Lindblad  1997  9716AF  VI39    25m  2:27.08 
19  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    25m  2:26.52 
21  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    25m  2:26.04 
174  Sofie Thunø Rasmussen  2000  0074AF  HOVEDSTAD    25m  2:26.06 
339  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    25m  2:26.86 
401  Maria Madsen  1995  9524AC  HERLEV    25m  2:27.19 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  2:25.02 
325  Christina Munkholm  1996  9672AB  KØGE    25m  2:21.48 
212  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK    25m  2:17.92 
14  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  2:20.06 
173  Eva Olsen  2000  0094AM  HOVEDSTAD    25m  2:23.83 
187  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK    25m  2:25.25 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    25m  2:23.99 
171  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  2:21.20 
28  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  2:17.57 
334  Christina Kaas Elmgreen  1996  9686AD  LYNGBY    25m  2:19.74 
331  Sabrina Wielsøe  1990  9022AG  KØGE    25m  2:23.70 
312  Johanne Carr  1999  9992AA  KORSØR    25m  2:25.22 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
100  Sara Krog Christoffersen  1996  9682AF  BIRKERØD    25m  2:23.89 
166  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    25m  2:20.96 
217  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK    25m  2:15.51 
112  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    25m  2:18.19 
52  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  2:22.27 
219  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    25m  2:25.10 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  08:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark