2020-01-27   18:03:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

24_S
Løb 24, 100m Medley Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
119  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  54.85   
403  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  57.12   
347  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  58.12   
105  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  59.13   
233  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  25 m  59.70   
82  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  25 m  59.73   
319  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  59.78   
160  Børre Morten  1996  HOVEDSTAD  9639AD  25 m  59.82   
136  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  59.88   
10  415  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  25 m  1:00.84   
11  194  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  1:01.15   
12  203  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  25 m  1:01.16   
13  120  Jepsen Mads Keis  1998  ALLERØD  9819AA  25 m  1:01.17   
14  308  Røssel Christian  1995  GENTOFTE  9525AN  25 m  1:01.17   
15  195  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  1:01.19   
16  16  Hasemann Rasmus  1996  TRITON B  9601AA  25 m  1:01.35   
17  326  Nielsen Mathias  1999  KØGE  9905AH  25 m  1:01.45   
18  307  Olczyk Jonas  1994  GENTOFTE  9457AA  25 m  1:01.88   
19  248  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  1:02.16   
20  386  Munk Asbjørn  1995  HELSINGØR  9569AE  25 m  1:02.16   
21  409  Jensen Victor Hardenberg  1997  TUNE  9741AE  25 m  1:02.39   
22  176  Thomsen Jesper Frost  1997  HOVEDSTAD  9723AE  25 m  1:02.67   
23  48  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  1:02.94   
24  206  Handberg Mikkel Fogelberg  1998  KVIK  9813AG  25 m  1:03.09   
25  62  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  25 m  1:03.30   
26  363  Rasmussen Anders Juul  1997  RINGSTED  9715AG  25 m  1:03.35   
27  238  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  1:03.40   
28  275  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  25 m  1:03.43   
29  368  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  25 m  1:03.51   
30  365  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  25 m  1:03.52   
31  310  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  25 m  1:04.09   
32  286  Lundgaard Frederik  1999  FR.SUND  9965AE  25 m  1:04.11   
33  167  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  25 m  1:04.33   
34  47  Andersen Oliver H.  1999  KALUNDBORG  9971AA  25 m  1:04.39   
35  287  Wentorf Johan  1999  FR.SUND  9939AH  25 m  1:04.87   
36  433  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  25 m  1:05.40   
37  428  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  25 m  1:05.69   
38  226  Ulrich Thor Hvid  1999  KVIK  9919AE  25 m  1:05.71   
39  66  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  25 m  1:06.71   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark