2020-01-27   18:04:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

4_S
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
119  Jákupsson Magnus  1994  ALLERØD  9403AP  25 m  24.05   
195  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  24.36   
24  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  25.13   
348  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  25 m  25.25   
257  Fritzbøger Søren  1996  HILLERØD  9671AB  25 m  25.43   
25  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  25 m  25.54   
196  Nielsen Marc Bach  1994  KVIK  9495AG  25 m  25.74   
358  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  25 m  25.76   
89  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  25 m  25.82   
10  201  Nerving Frederik  1997  KVIK  9771AP  25 m  25.83   
11  347  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  25 m  25.85   
12  109  Sagrista Joel Subirana  1993  BIRKERØD  9345AO  25 m  25.88   
13  403  Schmidt Julius Skaarup  1988  HERLEV  8871AA  25 m  26.04   
14  82  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  25 m  26.15   
15  95  Westh Simon  1990  GLADSAXE  9069AC  25 m  26.19   
16  136  Huban Oliver  1996  VEST  9641AF  25 m  26.31   
17  108  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  25 m  26.45   
18  138  Læbel Julian Kressner  1992  VEST  9279AB  25 m  26.61   
19  39  Müller Emil  1995  SK-SYD  9555AB  25 m  26.67   
20  81  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  25 m  26.68   
21  278  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  25 m  26.70   
22  231  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  25 m  26.91   
23  120  Jepsen Mads Keis  1998  ALLERØD  9819AA  25 m  26.93   
24  417  Jungersen Martin  1997  VAT CPH-MK  9799AA  25 m  27.00   
25  357  Hansen Bjørn  1998  RINGSTED  9859AN  25 m  27.09   
26  385  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  25 m  27.09   
27  197  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  27.10   
28  198  Mariegaard Johannes E.  1997  KVIK  9743AF  25 m  27.19   
29  363  Rasmussen Anders Juul  1997  RINGSTED  9715AG  25 m  27.21   
30  368  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  25 m  27.22   
31  203  Galving Frederik  1998  KVIK  9897AC  25 m  27.26   
32  355  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  27.37   
33  181  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  27.61   
34  245  Langhorn Sebastian  1998  FARUM  9801AA  25 m  27.77   
35  49  Corell Danny  1997  KALUNDBORG  9749AN  25 m  28.13   
36  242  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  28.17   
37  330  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  28.17   
38  238  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  28.35   
39  167  Grillo Giano  1998  HOVEDSTAD  9827AL  25 m  28.39   
40  269  Brønnicke Philip Krogh  2000  VORDINGB  0075AI  25 m  28.44   
41  329  Svenstrup Kristian  1998  KØGE  9899AA  25 m  28.45   
42  137  Møller-Jensen Mikkel  1995  VEST  9559AD  25 m  29.02   
43  434  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  25 m  29.56   
44  453  Kokko Olli  1994  LaUS    25 m  25.54  EXT 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark