2020-02-20   00:49:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Søndag 17.00

41_S
Løb 41, 800m Frisvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
438  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  25 m  8:34.35   
118  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  25 m  8:41.69   
294  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  25 m  8:47.30   
98  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  25 m  8:50.74   
218  Wael Emma  1993  KVIK  9374AL  25 m  8:51.92   
116  Hansen Stephanie  1996  ALLERØD  9622AA  25 m  9:01.88   
104  Høgskilde Cecilie  1999  BIRKERØD  9922AD  25 m  9:09.25   
189  Atkins Phoebe Linde  2000  KVIK  0058AA  25 m  9:11.25   
20  Jessen Louise Møller  1997  TRITON B  9704AE  25 m  9:11.52   
10  449  Ruby Lærke Toft  1999  LAKSEN  9996AG  25 m  9:16.87   
11  101  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  25 m  9:17.29   
12  431  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  25 m  9:20.36   
13  414  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  25 m  9:25.37   
14  172  Nielsen Josefine Strand  2000  HOVEDSTAD  0048AI  25 m  9:28.78   
15  85  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  25 m  9:29.89   
16  32  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  9:31.64   
17  214  Olsen Maria  2000  KVIK  0044AD  25 m  9:35.38   
18  210  Kornbek Sofie  2000  KVIK  0084AD  25 m  9:37.58   
19  222  Rasmussen Eline Victoria  2000  KVIK  0076AC  25 m  9:40.39   
20  187  Andersen Laura Findahl  2001  KVIK  0142AA  25 m  9:40.60   
21  97  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  25 m  9:41.90   
22  410  Knoth Cayanne Kjær  1999  TUNE  9972AG  25 m  9:43.81   
23  58  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  25 m  9:46.78   
24  64  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  25 m  9:49.98   
25  106  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  25 m  9:50.46   
26  156  Tversted Martha Vitus  2002  SØLLERØD  0202AE  25 m  9:51.49   
27  351  Kepp Natasja  2000  LYNGBY  0088AH  25 m  9:52.23   
28  99  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  25 m  9:53.59   
29  42  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  10:03.10   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark