Ohjelma IKM aluekilpailu, Keski/Itä-Suomi
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 99A133 | 25 m | 2:27.02 | 2:27.02 | |
2 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 50 m | 2:39.13 | 2:34.13 | |
3 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 00A555 | 50 m | 2:42.43 | 2:37.43 | |
4 | Tukia Laura | 1999 | LrU | 99A005 | 25 m | 2:39.74 | 2:39.74 | |
5 | Härkönen Tytti | 2001 | LrU | 01A287 | 25 m | 2:41.69 | 2:41.69 | |
6 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 2:44.52 | 2:44.52 | |
7 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | 2:45.79 | 2:45.79 | |
8 | Lempinen Laura | 2001 | LrU | 01A928 | 50 m | 2:51.23 | 2:46.23 | |
9 | Roiko-Jokela Niina | 2001 | SWIM | 01A291 | 50 m | 2:51.26 | 2:46.26 | |
10 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 25 m | 2:50.84 | 2:50.84 | |
11 | Juvonen Anni | 1999 | LrU | 99A762 | 25 m | 2:52.01 | 2:52.01 | |
12 | Kankkunen Amanda | 2000 | KuUS | 00A841 | 50 m | 2:57.72 | 2:52.72 | |
13 | Piipponen Niina | 2000 | SWIM | 00A588 | 25 m | 2:56.77 | 2:56.77 | |
14 | Huurinainen Venla | 2001 | VaajUS | 01A263 | 25 m | 2:59.22 | 2:59.22 | |
15 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 3:03.05 | 3:03.05 | |
16 | Kostamo Anniina | 2001 | JoUS | 01A804 | 25 m | 3:04.75 | 3:04.75 | |
17 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 25 m | 3:05.07 | 3:05.07 | |
18 | Laukkanen Kata | 2001 | PunkUrh | 01A910 | 25 m | 3:05.51 | 3:05.51 | |
19 | Tiittanen Lotta | 2001 | JoUS | 01A805 | 25 m | 3:07.71 | 3:07.71 | |
20 | Paapio Eeva | 2001 | SWIM | 01A891 | 50 m | 3:14.95 | 3:09.95 | |
21 | Liukkonen Maija | 2001 | MiUS | 01A778 | 50 m | 3:16.86 | 3:11.86 | |
22 | Rita Jenna | 2000 | LrU | 00B144 | 25 m | 3:19.73 | 3:19.73 | |
23 | Mangeloja Hanna | 2001 | SWIM | 01B126 | 50 m | 3:34.10 | 3:29.10 | |
24 | Anttila Camilla | 1999 | VarU | 99B134 | 25 m | 3:48.21 | 3:48.21 | |
25 | Salo Nea | 2001 | LrU | 01A987 | 25 m | |||
26 | Iljina Sara | 2001 | JoUS | 01A610 | 25 m | |||
27 | Arponen Pirita | 2001 | UI | 01B005 | 25 m | |||
28 | Seijari Mimosa | 2001 | SWIM | 01B195 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti |
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 98B028 | 50 m | 1:04.10 | 1:02.10 | |
2 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 25 m | 1:04.94 | 1:04.94 | |
3 | Honkonen Eetu | 2000 | SWIM | 00A234 | 25 m | 1:09.38 | 1:09.38 | |
4 | Oksanen Sampsa | 1999 | JIlves | 99A209 | 25 m | 1:12.49 | 1:12.49 | |
5 | Tikka Joona | 2000 | SWIM | 00A438 | 25 m | 1:13.24 | 1:13.24 | |
6 | Toitturi Jussi | 1999 | LrU | 99A857 | 25 m | 1:14.62 | 1:14.62 | |
7 | Hautaniemi Aleksi | 2000 | LrU | 00A677 | 25 m | 1:15.62 | 1:15.62 | |
8 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 50 m | 1:18.37 | 1:16.37 | |
9 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 50 m | 1:19.31 | 1:17.31 | |
10 | Ukkonen Niilo | 2000 | MiUS | 00A970 | 25 m | 1:17.73 | 1:17.73 | |
11 | Auvinen Matias | 1998 | SWIM | 98A794 | 25 m | 1:18.36 | 1:18.36 | |
12 | Määttä Kasper | 2000 | JoUS | 00A596 | 25 m | 1:19.15 | 1:19.15 | |
13 | Salokangas Karl-johan | 1999 | JoUS | 99B192 | 25 m | 1:22.37 | 1:22.37 | |
14 | Turkkila Aleksi | 2000 | JIlves | 00B095 | 25 m | 1:22.82 | 1:22.82 | |
15 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 25 m | 1:23.43 | 1:23.43 | |
16 | Puustinen Nikita | 1999 | KuUS | 99B321 | 25 m | 1:24.35 | 1:24.35 | |
17 | Kansanniva Aksel | 2000 | KuUS | 00B185 | 25 m | 1:29.68 | 1:29.68 | |
18 | Vuori Vertti | 2000 | KuUS | 00B191 | 25 m | 1:33.66 | 1:33.66 | |
19 | Timonen Jonni | 2000 | JoUS | 00B198 | 25 m | 1:35.18 | 1:35.18 | |
20 | Valtonen Vili | 2000 | UI | 00B123 | 25 m | |||
21 | Orenius Sami | 1998 | SWIM | 98A229 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 02A018 | 50 m | 1:05.59 | 1:03.59 | |
2 | Virtanen Sara | 2002 | SWIM | 02A887 | 25 m | 1:07.66 | 1:07.66 | |
3 | Issakainen Emma | 2002 | UI | 02A714 | 50 m | 1:10.74 | 1:08.74 | |
4 | Puolakka Viivi | 2002 | SWIM | 02A126 | 25 m | 1:09.94 | 1:09.94 | |
5 | Palokangas Peppi | 2002 | SWIM | 02A100 | 25 m | 1:10.63 | 1:10.63 | |
6 | Haikarinen Tia | 2002 | LrU | 02A563 | 50 m | 1:14.22 | 1:12.22 | |
7 | Wegelius Vilhelmiina | 2002 | JoUS | 02A466 | 25 m | 1:12.34 | 1:12.34 | |
8 | Turkkila Anni | 2002 | JIlves | 02A337 | 50 m | 1:14.61 | 1:12.61 | |
9 | Saarelainen Veera | 2002 | MiUS | 02A471 | 50 m | 1:14.78 | 1:12.78 | |
10 | Himanen Kaisa | 2003 | MiUS | 03A163 | 50 m | 1:15.81 | 1:13.81 | |
11 | Paasonen Viivi | 2002 | PunkUrh | 02A446 | 50 m | 1:16.13 | 1:14.13 | |
12 | Vihavainen Veera | 2002 | PunkUrh | 02A447 | 50 m | 1:16.52 | 1:14.52 | |
13 | Raassina Pinja | 2002 | JoUS | 02A845 | 25 m | 1:15.05 | 1:15.05 | |
14 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 25 m | 1:15.06 | 1:15.06 | |
15 | Nuppola Ida | 2002 | LrU | 02A815 | 50 m | 1:17.18 | 1:15.18 | |
16 | Hjelt Ilona | 2002 | JIlves | 02A375 | 25 m | 1:17.85 | 1:17.85 | |
17 | Kuuva Hilla | 2003 | LrU | 03A513 | 25 m | 1:18.85 | 1:18.85 | |
18 | Kinnunen Minna | 2003 | JoUS | 03A327 | 25 m | 1:19.59 | 1:19.59 | |
19 | Willman Pihla | 2002 | LrU | 02A923 | 25 m | 1:19.68 | 1:19.68 | |
20 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 25 m | 1:20.84 | 1:20.84 | |
21 | Uusitalo Ella | 2003 | JäJy | 03A145 | 25 m | 1:21.20 | 1:21.20 | |
22 | Moilanen Erika | 2002 | VarU | 02A821 | 25 m | 1:21.76 | 1:21.76 | |
23 | Pellinen Siiri | 2003 | SWIM | 03A581 | 50 m | 1:23.83 | 1:21.83 | |
24 | Pyykönen Pinja | 2002 | JoUS | 02A793 | 25 m | 1:22.66 | 1:22.66 | |
25 | Repo Miina | 2002 | JoUS | 02A678 | 50 m | 1:25.43 | 1:23.43 | |
26 | Peltoniemi Noora | 2003 | LrU | 03A397 | 25 m | 1:23.71 | 1:23.71 | |
27 | Parviainen Oona | 2002 | JoUS | 02A431 | 25 m | 1:23.94 | 1:23.94 | |
28 | Laakso Anni-maria | 2003 | JIlves | 03A207 | 25 m | 1:23.95 | 1:23.95 | |
29 | Lempinen Anna | 2003 | LrU | 03A729 | 25 m | 1:24.47 | 1:24.47 | |
30 | Mikkonen Vilma | 2002 | VarU | 02A818 | 25 m | 1:25.33 | 1:25.33 | |
31 | Räikkönen Senni | 2003 | LrU | 03A504 | 25 m | 1:25.54 | 1:25.54 | |
32 | Paukkunen Amanda | 2002 | SWIM | 02A895 | 50 m | 1:29.08 | 1:27.08 | |
33 | Palonen Mette | 2002 | SWIM | 02B015 | 25 m | 1:27.66 | 1:27.66 | |
34 | Haaparanta Oona | 2002 | VaajUS | 02A966 | 25 m | 1:28.14 | 1:28.14 | |
35 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 25 m | 1:28.15 | 1:28.15 | |
36 | Hietakangas Emilia | 2002 | KeuTo | 02A903 | 25 m | 1:31.13 | 1:31.13 | |
37 | Lindholm Kia | 2002 | SWIM | 02A890 | 50 m | 1:33.87 | 1:31.87 | |
38 | Järvelin Julia | 2003 | VaajUS | 03A782 | 25 m | 1:32.36 | 1:32.36 | |
39 | Tervo Oona | 2003 | VaajUS | 03A715 | 25 m | 1:32.83 | 1:32.83 | |
40 | Tasanen Jasmin | 2003 | KeuTo | 03A622 | 25 m | 1:32.94 | 1:32.94 | |
41 | Pitkänen Siiri | 2003 | LrU | 03A665 | 25 m | 1:33.10 | 1:33.10 | |
42 | Lehikoinen Iina | 2003 | PieKu | 03A253 | 50 m | 1:35.56 | 1:33.56 | |
43 | Sopanen Tessa | 2002 | SUS | 02A436 | 25 m | 1:33.85 | 1:33.85 | |
44 | Kouvo Emilia | 2003 | LrKT | 03A406 | 25 m | 1:34.07 | 1:34.07 | |
45 | Kuula Eveliina | 2002 | SWIM | 02A927 | 50 m | 1:36.34 | 1:34.34 | |
46 | Tikka Vilma | 2003 | LrU | 03A660 | 25 m | 1:34.48 | 1:34.48 | |
47 | Katajalehto Marika | 2003 | KeuTo | 03A778 | 50 m | 1:37.33 | 1:35.33 | |
48 | Saranpää Iiris | 2002 | JoUS | 02A912 | 25 m | 1:35.77 | 1:35.77 | |
49 | Vehviläinen Veera | 2002 | PieKu | 02A625 | 50 m | 1:38.35 | 1:36.35 | |
50 | Tiainen Inka | 2002 | SUS | 02A778 | 25 m | 1:38.32 | 1:38.32 | |
51 | Kuuva Pinja | 2002 | LrU | 02A830 | 25 m | 1:38.88 | 1:38.88 | |
52 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 50 m | 1:45.30 | 1:43.30 | |
53 | Nousiainen Eeva | 2003 | LrU | 03A815 | 25 m | 1:50.75 | 1:50.75 | |
54 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 50 m | 1:53.18 | 1:51.18 | |
55 | Viertorinne Helmi | 2003 | SWIM | 03A826 | 50 m | 2:06.22 | 2:04.22 | |
56 | Onatsu Vanessa | 2002 | SWIM | 02B082 | 50 m | 2:06.65 | 2:04.65 | |
57 | Jämsä Siiri | 2002 | MiUS | 02B117 | 25 m | |||
58 | Kivimäki Ella | 2002 | KeuTo | 02B115 | 25 m | |||
59 | Vaaranmäki Aino | 2002 | UI | 02A717 | 25 m | |||
60 | Hjelt Milla | 2002 | PieKu | 02A602 | 25 m | |||
61 | Osmonen Tilta | 2003 | SWIM | 03A859 | 25 m | |||
62 | Hannus Elli | 2002 | KeuTo | 02B121 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 25 m | 59.20 | 59.20 | |
2 | Kislitsyn Alexander | 2001 | SWIM | 01A981 | 50 m | 1:01.45 | 59.45 | |
3 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 25 m | 1:01.78 | 1:01.78 | |
4 | Pihlajamäki Ohto | 2001 | KuUS | 01A675 | 50 m | 1:09.89 | 1:07.89 | |
5 | Veijonen Veeti | 2001 | SWIM | 01A297 | 50 m | 1:11.27 | 1:09.27 | |
6 | Järvinen Jiri | 2001 | SWIM | 01A304 | 50 m | 1:11.82 | 1:09.82 | |
7 | Hietanen Juuso | 2001 | LrU | 01A979 | 25 m | 1:10.09 | 1:10.09 | |
8 | Soljasalo Hugo | 2001 | LrU | 01A438 | 50 m | 1:12.20 | 1:10.20 | |
9 | Lauri Kettunen | 2002 | LrU | 02A308 | 50 m | 1:12.84 | 1:10.84 | |
10 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 1:13.26 | 1:11.26 | |
11 | Lautanen Teemu | 2001 | JoUS | 01B078 | 50 m | 1:13.27 | 1:11.27 | |
12 | Turunen Teemu | 2002 | KuUS | 02A747 | 25 m | 1:11.90 | 1:11.90 | |
13 | Auvinen Julius | 2001 | SWIM | 01A700 | 25 m | 1:12.33 | 1:12.33 | |
14 | Soininen Sampo | 2002 | SWIM | 02A069 | 50 m | 1:14.45 | 1:12.45 | |
15 | Kontiainen Akseli | 2002 | JoUS | 02A455 | 25 m | 1:12.61 | 1:12.61 | |
16 | Tanttu Arto | 2001 | UI | 01B009 | 25 m | 1:13.00 | 1:13.00 | |
17 | Puhakka Eemeli | 2001 | JoUS | 01A537 | 25 m | 1:13.57 | 1:13.57 | |
18 | De Monte Patrick | 2001 | KeuTo | 01B100 | 25 m | 1:13.63 | 1:13.63 | |
19 | Keltanen Aapo | 2001 | LrKT | 01B081 | 25 m | 1:14.48 | 1:14.48 | |
20 | Lindholm Atte | 2001 | SWIM | 01A874 | 25 m | 1:15.08 | 1:15.08 | |
21 | Hätinen Luukas | 2002 | KuUS | 02A802 | 25 m | 1:15.11 | 1:15.11 | |
22 | Koskinen Kasperi | 2001 | KeuTo | 01A710 | 50 m | 1:17.33 | 1:15.33 | |
23 | Kolomainen Maxim | 2001 | SWIM | 01A890 | 50 m | 1:19.04 | 1:17.04 | |
24 | Issakainen Antti | 2001 | UI | 01B010 | 25 m | 1:18.35 | 1:18.35 | |
25 | Hämäläinen Ville | 2002 | KuUS | 02A842 | 50 m | 1:20.74 | 1:18.74 | |
26 | Forsell Joona | 2002 | KuUS | 02A932 | 25 m | 1:19.14 | 1:19.14 | |
27 | Pekkanen Tuukka | 2002 | KeuTo | 02A422 | 25 m | 1:19.23 | 1:19.23 | |
28 | Elo Olli | 2002 | SWIM | 02A121 | 50 m | 1:24.15 | 1:22.15 | |
29 | Nyberg Julius | 2002 | JIlves | 02A459 | 25 m | 1:23.96 | 1:23.96 | |
30 | Leppänen Veeti | 2002 | JoUS | 02A638 | 25 m | 1:24.29 | 1:24.29 | |
31 | Hiltunen Väinö | 2001 | JoUS | 01A654 | 25 m | 1:25.42 | 1:25.42 | |
32 | Sidoroff Jeremia | 2001 | JoUS | 01A832 | 25 m | 1:26.53 | 1:26.53 | |
33 | Branchicella Teo | 2002 | MiUS | 02B109 | 25 m | 1:27.12 | 1:27.12 | |
34 | Pyyhtinen Veikko | 2002 | SWIM | 02A910 | 25 m | 1:27.82 | 1:27.82 | |
35 | Pyyhtinen Aapo | 2002 | SWIM | 02A911 | 50 m | 1:33.21 | 1:31.21 | |
36 | Vehkala Atte | 2002 | SWIM | 02A980 | 50 m | 1:34.39 | 1:32.39 | |
37 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | 1:33.91 | 1:33.91 | |
38 | Kivimaa Juho | 2001 | SWIM | 01A884 | 50 m | 1:39.69 | 1:37.69 | |
39 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 50 m | 1:49.11 | 1:47.11 | |
40 | Jalkanen Konsta | 2002 | KuUS | 02B000 | 50 m | 1:53.87 | 1:51.87 | |
41 | Bobin Vyacheslav | 2002 | JoUS | 02B075 | 25 m | 2:12.64 | 2:12.64 | |
42 | Kervinen Ossi | 2002 | JoUS | 02B045 | 25 m | |||
43 | Tolonen Lasse | 2001 | PieKu | 01B200 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 5, T10 50m Rintauinti |
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Heikkinen Iida | 2004 | UI | 04A273 | 50 m | 50.95 | 49.45 | |
2 | Hautamäki Pinja | 2004 | KeuTo | 04A535 | 25 m | 51.03 | 51.03 | |
3 | Kuparinen Noora | 2004 | SWIM | 04A288 | 50 m | 54.07 | 52.57 | |
4 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 25 m | 53.20 | 53.20 | |
5 | Parkatti Nea | 2004 | SWIM | 04A345 | 50 m | 56.53 | 55.03 | |
6 | Myllärinen Viljaana | 2004 | UI | 04A492 | 25 m | 56.03 | 56.03 | |
7 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 25 m | 56.26 | 56.26 | |
8 | Illukka Aino | 2004 | LrU | 04A447 | 25 m | 56.98 | 56.98 | |
9 | Tourunen Aada | 2004 | SWIM | 04A323 | 50 m | 1:00.05 | 58.55 | |
10 | Kerkkänen Meeri | 2004 | JoUS | 04A520 | 25 m | 1:01.70 | 1:01.70 | |
11 | Kinnunen Juuli | 2004 | SWIM | 04A549 | 50 m | 1:21.17 | 1:19.67 | |
12 | Nelimarkka Julia | 2004 | KeuTo | 04A658 | 25 m | |||
13 | Kinnunen Veera | 2004 | SWIM | 04A579 | 25 m | |||
14 | Pietiäinen Mitra | 2004 | JoUS | 04A567 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 6, P11 50m Rintauinti |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Matela Niko | 2003 | LrU | 03A039 | 50 m | 43.27 | 41.77 | |
2 | Immonen Topi | 2003 | LrU | 03A437 | 50 m | 46.54 | 45.04 | |
3 | Mikkonen Otto | 2003 | JoUS | 03A190 | 25 m | 49.06 | 49.06 | |
4 | Myyry Topi | 2003 | JoUS | 03A886 | 25 m | 52.90 | 52.90 | |
5 | Kankkunen Kasper | 2003 | SWIM | 03A633 | 25 m | 56.49 | 56.49 | |
6 | Hautaniemi Leevi | 2003 | LrKT | 03A562 | 25 m | 59.07 | 59.07 | |
7 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 50 m | 1:00.79 | 59.29 | |
8 | Siitonen Luukas | 2003 | SWIM | 03A716 | 25 m | |||
9 | Shadrin Arsenij | 2003 | JoUS | 03A929 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 |
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 50 m | 1:06.11 | 1:04.11 | |
2 | Koski Moona | 1999 | UI | 99A609 | 25 m | 1:04.73 | 1:04.73 | |
3 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 25 m | 1:10.44 | 1:10.44 | |
4 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 99A863 | 50 m | 1:13.87 | 1:11.87 | |
5 | Härkönen Tytti | 2001 | LrU | 01A287 | 50 m | 1:15.97 | 1:13.97 | |
6 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 50 m | 1:19.21 | 1:17.21 | |
7 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 25 m | 1:17.91 | 1:17.91 | |
8 | Siekkinen Pauliina | 1999 | SWIM | 99A867 | 25 m | 1:17.93 | 1:17.93 | |
9 | Uusitalo Nelli | 1999 | JäJy | 99A377 | 25 m | 1:18.23 | 1:18.23 | |
10 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 1:19.00 | 1:19.00 | |
11 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 50 m | 1:24.27 | 1:22.27 | |
12 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 50 m | 1:24.72 | 1:22.72 | |
13 | Eiserbeck Ruusa | 2001 | JoUS | 01A283 | 25 m | 1:23.27 | 1:23.27 | |
14 | Rönkkö Sofia | 1999 | KuUS | 99A636 | 50 m | 1:25.28 | 1:23.28 | |
15 | Lasanen Iida | 2000 | JoUS | 00A850 | 25 m | 1:24.17 | 1:24.17 | |
16 | Käkönen Heini | 2000 | SWIM | 00A177 | 50 m | 1:31.57 | 1:29.57 | |
17 | Talvio Melissa | 2001 | SWIM | 01A793 | 25 m | 1:31.88 | 1:31.88 | |
18 | Laukkanen Kata | 2001 | PunkUrh | 01A910 | 25 m | 1:35.63 | 1:35.63 | |
19 | Pylvänäinen Katri | 2000 | MiUS | 00A985 | 25 m | 1:36.01 | 1:36.01 | |
20 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 1:41.80 | 1:41.80 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti |
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 25 m | 9:03.77 | 9:03.77 | |
2 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 99A844 | 25 m | 10:08.40 | 10:08.40 | |
3 | Semach Aleksanteri | 1999 | SWIM | 99A874 | 25 m | 10:50.42 | 10:50.42 | |
4 | Laukkarinen Vilho | 2000 | SWIM | 00A577 | 25 m | 11:04.94 | 11:04.94 | |
5 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 11:13.72 | 11:13.72 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 02A018 | 25 m | 1:23.85 | 1:23.85 | |
2 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 25 m | 1:29.76 | 1:29.76 | |
3 | Paasonen Viivi | 2002 | PunkUrh | 02A446 | 50 m | 1:34.19 | 1:31.19 | |
4 | Palokangas Peppi | 2002 | SWIM | 02A100 | 25 m | 1:33.77 | 1:33.77 | |
5 | Merisalo Viivi | 2002 | SWIM | 02A419 | 25 m | 1:34.11 | 1:34.11 | |
6 | Virtanen Sara | 2002 | SWIM | 02A887 | 25 m | 1:35.00 | 1:35.00 | |
7 | Pellinen Siiri | 2003 | SWIM | 03A581 | 50 m | 1:38.10 | 1:35.10 | |
8 | Wegelius Vilhelmiina | 2002 | JoUS | 02A466 | 25 m | 1:36.02 | 1:36.02 | |
9 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 25 m | 1:40.28 | 1:40.28 | |
10 | Metiäinen Inka | 2003 | SWIM | 03A640 | 25 m | 1:40.66 | 1:40.66 | |
11 | Vaaranmäki Aino | 2002 | UI | 02A717 | 25 m | 1:42.80 | 1:42.80 | |
12 | Turkkila Anni | 2002 | JIlves | 02A337 | 25 m | 1:44.19 | 1:44.19 | |
13 | Kouvo Emilia | 2003 | LrKT | 03A406 | 50 m | 1:49.15 | 1:46.15 | |
14 | Kuuva Hilla | 2003 | LrU | 03A513 | 25 m | 1:47.12 | 1:47.12 | |
15 | Raassina Pinja | 2002 | JoUS | 02A845 | 25 m | 1:47.32 | 1:47.32 | |
16 | Nuppola Ida | 2002 | LrU | 02A815 | 25 m | 1:47.96 | 1:47.96 | |
17 | Heimonen Riina | 2002 | PieKu | 02A935 | 50 m | 1:51.04 | 1:48.04 | |
18 | Uusitalo Ella | 2003 | JäJy | 03A145 | 25 m | 1:48.81 | 1:48.81 | |
19 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 25 m | 1:48.98 | 1:48.98 | |
20 | Haikarinen Tia | 2002 | LrU | 02A563 | 25 m | 1:49.29 | 1:49.29 | |
21 | Parviainen Oona | 2002 | JoUS | 02A431 | 25 m | 1:52.52 | 1:52.52 | |
22 | Hjelt Ilona | 2002 | JIlves | 02A375 | 25 m | 1:52.66 | 1:52.66 | |
23 | Sopanen Tessa | 2002 | SUS | 02A436 | 25 m | 1:52.85 | 1:52.85 | |
24 | Kuuva Pinja | 2002 | LrU | 02A830 | 25 m | 1:52.91 | 1:52.91 | |
25 | Laakso Anni-maria | 2003 | JIlves | 03A207 | 25 m | 1:55.14 | 1:55.14 | |
26 | Hjelt Milla | 2002 | PieKu | 02A602 | 50 m | 2:04.82 | 2:01.82 | |
27 | Mikkonen Vilma | 2002 | VarU | 02A818 | 25 m | 2:03.56 | 2:03.56 | |
28 | Lempinen Anna | 2003 | LrU | 03A729 | 25 m | 2:09.84 | 2:09.84 | |
29 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 50 m | 2:20.65 | 2:17.65 | |
30 | Tasanen Jasmin | 2003 | KeuTo | 03A622 | 25 m | |||
31 | Kivimäki Ella | 2002 | KeuTo | 02B115 | 25 m | |||
32 | Vehviläinen Veera | 2002 | PieKu | 02A625 | 25 m | |||
33 | Katajalehto Marika | 2003 | KeuTo | 03A778 | 25 m | |||
34 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 25 m | |||
35 | Moilanen Erika | 2002 | VarU | 02A821 | 25 m | |||
36 | Kuula Eveliina | 2002 | SWIM | 02A927 | 25 m | |||
37 | Hietakangas Emilia | 2002 | KeuTo | 02A903 | 25 m | |||
38 | Onatsu Vanessa | 2002 | SWIM | 02B082 | 25 m | |||
39 | Osmonen Tilta | 2003 | SWIM | 03A859 | 25 m | |||
40 | Hannus Elli | 2002 | KeuTo | 02B121 | 25 m | |||
41 | Taskinen Sanni | 2003 | SWIM | 03A831 | 25 m | |||
42 | Viertorinne Helmi | 2003 | SWIM | 03A826 | 25 m | |||
43 | Tiainen Inka | 2002 | SUS | 02A778 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti |
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 25 m | 1:19.25 | 1:19.25 | |
2 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 25 m | 1:22.47 | 1:22.47 | |
3 | Lindholm Atte | 2001 | SWIM | 01A874 | 25 m | 1:25.48 | 1:25.48 | |
4 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 1:30.53 | 1:27.53 | |
5 | Elo Olli | 2002 | SWIM | 02A121 | 50 m | 1:34.10 | 1:31.10 | |
6 | Hämäläinen Ville | 2002 | KuUS | 02A842 | 25 m | 1:33.96 | 1:33.96 | |
7 | Hietanen Juuso | 2001 | LrU | 01A979 | 25 m | 1:33.96 | 1:33.96 | |
8 | De La Rosa Aaron Fernando | 2001 | SWIM | 01A808 | 50 m | 1:37.05 | 1:34.05 | |
9 | Pyyhtinen Aapo | 2002 | SWIM | 02A911 | 50 m | 1:39.25 | 1:36.25 | |
10 | Pyyhtinen Veikko | 2002 | SWIM | 02A910 | 50 m | 1:40.76 | 1:37.76 | |
11 | Keltanen Aapo | 2001 | LrKT | 01B081 | 25 m | 1:38.22 | 1:38.22 | |
12 | Nyberg Julius | 2002 | JIlves | 02A459 | 25 m | 1:41.73 | 1:41.73 | |
13 | Penttinen Niilo | 2002 | SWIM | 02A926 | 25 m | 1:42.62 | 1:42.62 | |
14 | De Monte Patrick | 2001 | KeuTo | 01B100 | 25 m | 1:43.57 | 1:43.57 | |
15 | Hiltunen Väinö | 2001 | JoUS | 01A654 | 25 m | 1:47.27 | 1:47.27 | |
16 | Sidoroff Jeremia | 2001 | JoUS | 01A832 | 25 m | 1:53.34 | 1:53.34 | |
17 | Kivimaa Juho | 2001 | SWIM | 01A884 | 50 m | 2:01.72 | 1:58.72 | |
18 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 25 m | |||
19 | Tanttu Arto | 2001 | UI | 01B009 | 25 m | |||
20 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | |||
21 | Bobin Vyacheslav | 2002 | JoUS | 02B075 | 25 m | |||
22 | Kervinen Ossi | 2002 | JoUS | 02B045 | 25 m | |||
23 | Kislitsyn Alexander | 2001 | SWIM | 01A981 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti |
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 99A279 | 25 m | 2:21.54 | 2:21.54 | |
2 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 50 m | 2:40.48 | 2:36.48 | |
3 | Lempinen Laura | 2001 | LrU | 01A928 | 25 m | 2:39.68 | 2:39.68 | |
4 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | 2:41.49 | 2:41.49 | |
5 | Heräjärvi Vivian | 2001 | JIlves | 01A352 | 25 m | 2:49.76 | 2:49.76 | |
6 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 99A448 | 50 m | 3:03.42 | 2:59.42 | |
7 | Jurvanen Elina | 2001 | MiUS | 01A785 | 50 m | 3:04.91 | 3:00.91 | |
8 | Moilanen Melinda | 2000 | JoUS | 00B066 | 25 m | 3:01.90 | 3:01.90 | |
9 | Vesanen Netta | 2000 | SWIM | 00A868 | 25 m | 3:04.44 | 3:04.44 | |
10 | Paapio Eeva | 2001 | SWIM | 01A891 | 50 m | 3:12.17 | 3:08.17 | |
11 | Pylvänäinen Katri | 2000 | MiUS | 00A985 | 25 m | 3:17.65 | 3:17.65 | |
12 | Nousiainen Sonja | 2000 | MiUS | 00B272 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 25 m | 2:22.16 | 2:22.16 | |
2 | Tiainen Kim | 1998 | SWIM | 98B004 | 50 m | 2:31.90 | 2:27.90 | |
3 | Vainio Tuomas | 1998 | SWIM | 98A502 | 50 m | 2:50.59 | 2:46.59 | |
4 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 50 m | 3:00.75 | 2:56.75 | |
5 | Ruohtula Roope | 2000 | JoUS | 00A565 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 13, 4X50m Sekauinti |
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lru Seka [2002] | 2002 | LrU | 25 m | 2:36.39 | 2:36.39 | ||
2 | Swim Seka 1 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:39.58 | 2:39.58 | ||
3 | Lru Seka [2002] 2 | 2002 | LrU | 25 m | 2:50.24 | 2:50.24 | ||
4 | Pieku 1 Seka | 2002 | PieKu | 25 m | 2:52.65 | 2:52.65 | ||
5 | Swim Seka 2 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:55.08 | 2:55.08 | ||
6 | Swim Seka 3 | 2002 | SWIM | 25 m | 3:11.20 | 3:11.20 | ||
7 | Swim Seka 4 | 2002 | SWIM | 25 m | 3:15.76 | 3:15.76 | ||
8 | Jous Seka 1 | 2002 | JoUS | 25 m | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 14, 4X50m Sekauinti |
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Seka 1 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:56.34 | 1:56.34 | ||
2 | Swim Seka 2 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:02.57 | 2:02.57 | ||
3 | Swim Seka 3 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:05.14 | 2:05.14 | ||
4 | Lru Seka [1998] | 1998 | LrU | 25 m | 2:08.98 | 2:08.98 | ||
5 | Swim Seka 4 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:09.04 | 2:09.04 | ||
6 | Jous Seka [1998] | 1998 | JoUS | 25 m | 2:09.07 | 2:09.07 | ||
7 | Kuus Seka [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 2:12.00 | 2:12.00 | ||
8 | Swim Seka 5 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:12.11 | 2:12.11 | ||
9 | Jous Seka Ii [1998] | 1998 | JoUS | 25 m | 2:13.88 | 2:13.88 | ||
10 | Lru Seka 2 | 1998 | LrU | 25 m | 2:15.81 | 2:15.81 | ||
11 | Swim Seka 6 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:15.87 | 2:15.87 | ||
12 | Swim Seka 7 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:18.64 | 2:18.64 | ||
13 | Swim Seka 8 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:21.74 | 2:21.74 | ||
14 | Swim Seka 9 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:26.17 | 2:26.17 | ||
15 | Swim Seka 10 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:27.24 | 2:27.24 | ||
16 | Jous Seka 3 [1999] | 1999 | JoUS | 25 m | 2:29.72 | 2:29.72 | ||
17 | Jous Seka 4 [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 2:29.97 | 2:29.97 | ||
18 | Kuus Seka 2 [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 2:30.35 | 2:30.35 | ||
19 | Swim Seka 12 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:39.42 | 2:39.42 | ||
20 | Swim Seka 11 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:42.38 | 2:42.38 | ||
21 | Jilves Seka [1998] | 1998 | JIlves | 25 m | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti |
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 99A133 | 25 m | 2:10.80 | 2:10.80 | |
2 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 25 m | 2:13.30 | 2:13.30 | |
3 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 99A863 | 50 m | 2:18.97 | 2:14.97 | |
4 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 25 m | 2:18.83 | 2:18.83 | |
5 | Siekkinen Pauliina | 1999 | SWIM | 99A867 | 50 m | 2:24.22 | 2:20.22 | |
6 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 25 m | 2:20.83 | 2:20.83 | |
7 | Roiko-Jokela Niina | 2001 | SWIM | 01A291 | 50 m | 2:26.43 | 2:22.43 | |
8 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 00A555 | 25 m | 2:23.67 | 2:23.67 | |
9 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | 2:24.10 | 2:24.10 | |
10 | Uusitalo Nelli | 1999 | JäJy | 99A377 | 25 m | 2:24.44 | 2:24.44 | |
11 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 50 m | 2:29.91 | 2:25.91 | |
12 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 2:27.49 | 2:27.49 | |
13 | Piipponen Niina | 2000 | SWIM | 00A588 | 50 m | 2:34.14 | 2:30.14 | |
14 | Heräjärvi Vivian | 2001 | JIlves | 01A352 | 25 m | 2:31.42 | 2:31.42 | |
15 | Käkönen Heini | 2000 | SWIM | 00A177 | 25 m | 2:34.75 | 2:34.75 | |
16 | Moilanen Melinda | 2000 | JoUS | 00B066 | 50 m | 2:42.14 | 2:38.14 | |
17 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 25 m | 2:38.69 | 2:38.69 | |
18 | Jurvanen Elina | 2001 | MiUS | 01A785 | 25 m | 2:39.50 | 2:39.50 | |
19 | Pylvänäinen Katri | 2000 | MiUS | 00A985 | 50 m | 2:46.10 | 2:42.10 | |
20 | Talvio Melissa | 2001 | SWIM | 01A793 | 25 m | 2:42.29 | 2:42.29 | |
21 | Laukkanen Kata | 2001 | PunkUrh | 01A910 | 25 m | 2:42.49 | 2:42.49 | |
22 | Lasanen Iida | 2000 | JoUS | 00A850 | 25 m | 2:48.10 | 2:48.10 | |
23 | Eiserbeck Ruusa | 2001 | JoUS | 01A283 | 25 m | 2:48.65 | 2:48.65 | |
24 | Kinnunen Hanna | 1999 | JoUS | 99B250 | 50 m | 2:56.94 | 2:52.94 | |
25 | Eronen Aino | 2000 | VarU | 00A960 | 25 m | 2:55.98 | 2:55.98 | |
26 | Nousiainen Sonja | 2000 | MiUS | 00B272 | 25 m | 3:12.39 | 3:12.39 | |
27 | Kankkunen Maisa | 2000 | SWIM | 00B216 | 50 m | 3:29.97 | 3:25.97 | |
28 | Litmanen Reetta | 2001 | UI | 01B012 | 25 m | |||
29 | Mangeloja Hanna | 2001 | SWIM | 01B126 | 25 m | |||
30 | Seijari Mimosa | 2001 | SWIM | 01B195 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 25 m | 2:39.56 | 2:39.56 | |
2 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 50 m | 2:50.25 | 2:44.25 | |
3 | Liedevaara Jaakko | 1999 | SWIM | 99A914 | 25 m | 2:45.39 | 2:45.39 | |
4 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 98A462 | 50 m | 2:52.12 | 2:46.12 | |
5 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 50 m | 2:53.56 | 2:47.56 | |
6 | Huuskonen Olli | 1999 | SWIM | 99A908 | 50 m | 2:54.60 | 2:48.60 | |
7 | Tikka Joona | 2000 | SWIM | 00A438 | 50 m | 2:58.42 | 2:52.42 | |
8 | Auvinen Matias | 1998 | SWIM | 98A794 | 50 m | 3:02.14 | 2:56.14 | |
9 | Ruohtula Roope | 2000 | JoUS | 00A565 | 25 m | 2:58.88 | 2:58.88 | |
10 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 3:05.52 | 3:05.52 | |
11 | Luukinen Miikka | 1999 | VarU | 99A805 | 50 m | 3:25.67 | 3:19.67 | |
12 | Malvela Eetu | 2000 | SWIM | 00B072 | 50 m | 3:25.91 | 3:19.91 | |
13 | Turkkila Aleksi | 2000 | JIlves | 00B095 | 25 m | |||
14 | Silvennoinen Eetu | 1999 | SWIM | 99B227 | 25 m | |||
15 | Kerminen Eppu | 1998 | KuUS | 98B332 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti |
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 |
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 |
T-11 vain alkukilpailussa |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Palokangas Peppi | 2002 | SWIM | 02A100 | 25 m | 5:24.44 | 5:24.44 | |
2 | Saarelainen Veera | 2002 | MiUS | 02A471 | 50 m | 5:46.08 | 5:38.08 | |
3 | Haikarinen Tia | 2002 | LrU | 02A563 | 50 m | 5:50.20 | 5:42.20 | |
4 | Himanen Kaisa | 2003 | MiUS | 03A163 | 25 m | 5:49.63 | 5:49.63 | |
5 | Kuuva Hilla | 2003 | LrU | 03A513 | 25 m | 6:13.48 | 6:13.48 | |
6 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 25 m | 6:16.71 | 6:16.71 | |
7 | Peltoniemi Noora | 2003 | LrU | 03A397 | 25 m | 6:35.79 | 6:35.79 | |
8 | Pyykönen Pinja | 2002 | JoUS | 02A793 | 50 m | 6:53.64 | 6:45.64 | |
9 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 50 m | 6:59.89 | 6:51.89 | |
10 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 25 m | |||
11 | Parviainen Oona | 2002 | JoUS | 02A431 | 25 m | |||
12 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 25 m | |||
13 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 25 m | |||
14 | Repo Miina | 2002 | JoUS | 02A678 | 25 m | |||
15 | Raassina Pinja | 2002 | JoUS | 02A845 | 25 m | |||
16 | Jämsä Siiri | 2002 | MiUS | 02B117 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 25 m | 4:43.14 | 4:43.14 | |
2 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 50 m | 5:10.36 | 5:02.36 | |
3 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 5:32.10 | 5:24.10 | |
4 | De La Rosa Aaron Fernando | 2001 | SWIM | 01A808 | 50 m | 5:39.20 | 5:31.20 | |
5 | Veijonen Veeti | 2001 | SWIM | 01A297 | 50 m | 5:39.64 | 5:31.64 | |
6 | Soininen Sampo | 2002 | SWIM | 02A069 | 50 m | 5:40.95 | 5:32.95 | |
7 | Soljasalo Hugo | 2001 | LrU | 01A438 | 25 m | 5:36.89 | 5:36.89 | |
8 | Kontiainen Akseli | 2002 | JoUS | 02A455 | 25 m | 5:37.65 | 5:37.65 | |
9 | Auvinen Julius | 2001 | SWIM | 01A700 | 50 m | 5:46.50 | 5:38.50 | |
10 | Hietanen Juuso | 2001 | LrU | 01A979 | 25 m | 5:42.29 | 5:42.29 | |
11 | Kolomainen Maxim | 2001 | SWIM | 01A890 | 25 m | 5:46.22 | 5:46.22 | |
12 | Issakainen Antti | 2001 | UI | 01B010 | 25 m | 6:08.60 | 6:08.60 | |
13 | Tanttu Arto | 2001 | UI | 01B009 | 25 m | |||
14 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 25 m | |||
15 | Kervinen Ossi | 2002 | JoUS | 02B045 | 25 m | |||
16 | Lauri Kettunen | 2002 | LrU | 02A308 | 25 m | |||
17 | Turunen Teemu | 2002 | KuUS | 02A747 | 25 m | |||
18 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | |||
19 | Puhakka Eemeli | 2001 | JoUS | 01A537 | 25 m | |||
20 | Leppänen Veeti | 2002 | JoUS | 02A638 | 25 m | |||
21 | Branchicella Teo | 2002 | MiUS | 02B109 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 19, T10 50m Vapaauinti |
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Hautamäki Pinja | 2004 | KeuTo | 04A535 | 25 m | 38.30 | 38.30 | |
2 | Heikkinen Iida | 2004 | UI | 04A273 | 25 m | 39.12 | 39.12 | |
3 | Parkatti Nea | 2004 | SWIM | 04A345 | 25 m | 39.78 | 39.78 | |
4 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 50 m | 41.05 | 40.05 | |
5 | Myllärinen Viljaana | 2004 | UI | 04A492 | 25 m | 40.49 | 40.49 | |
6 | Kuparinen Noora | 2004 | SWIM | 04A288 | 50 m | 43.83 | 42.83 | |
7 | Auvinen Silja | 2004 | SWIM | 04A348 | 50 m | 44.06 | 43.06 | |
8 | Illukka Aino | 2004 | LrU | 04A447 | 25 m | 44.28 | 44.28 | |
9 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 25 m | 45.08 | 45.08 | |
10 | Nelimarkka Julia | 2004 | KeuTo | 04A658 | 25 m | 45.66 | 45.66 | |
11 | Aalto Onna | 2004 | LrU | 04A551 | 25 m | 46.45 | 46.45 | |
12 | Tourunen Aada | 2004 | SWIM | 04A323 | 50 m | 47.59 | 46.59 | |
13 | Nieminen Pilvi Elina | 2004 | KeuTo | 04A640 | 25 m | 47.63 | 47.63 | |
14 | Kerkkänen Meeri | 2004 | JoUS | 04A520 | 25 m | 50.35 | 50.35 | |
15 | Kinnunen Juuli | 2004 | SWIM | 04A549 | 50 m | 56.20 | 55.20 | |
16 | Kinnunen Veera | 2004 | SWIM | 04A579 | 25 m | 58.62 | 58.62 | |
17 | Pietiäinen Mitra | 2004 | JoUS | 04A567 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 20, P11 50m Vapaauinti |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Matela Niko | 2003 | LrU | 03A039 | 25 m | 33.08 | 33.08 | |
2 | Mikkonen Otto | 2003 | JoUS | 03A190 | 25 m | 36.21 | 36.21 | |
3 | Kankkunen Kasper | 2003 | SWIM | 03A633 | 50 m | 37.42 | 36.42 | |
4 | Myyry Topi | 2003 | JoUS | 03A886 | 25 m | 36.55 | 36.55 | |
5 | Siitonen Luukas | 2003 | SWIM | 03A716 | 25 m | 39.23 | 39.23 | |
6 | Kauppinen Aleksi Eemil | 2003 | LrU | 03A839 | 25 m | 39.92 | 39.92 | |
7 | Ylönen Touko | 2003 | PieKu | 03A717 | 50 m | 41.49 | 40.49 | |
8 | Immonen Topi | 2003 | LrU | 03A437 | 25 m | 40.51 | 40.51 | |
9 | Hautaniemi Leevi | 2003 | LrKT | 03A562 | 50 m | 43.79 | 42.79 | |
10 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 50 m | 49.83 | 48.83 | |
11 | Shadrin Arsenij | 2003 | JoUS | 03A929 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti |
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 99A279 | 50 m | 5:22.67 | 5:12.67 | |
2 | Härkönen Tytti | 2001 | LrU | 01A287 | 50 m | 5:54.11 | 5:44.11 | |
3 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 25 m | 5:47.61 | 5:47.61 | |
4 | Roiko-Jokela Niina | 2001 | SWIM | 01A291 | 50 m | 5:59.84 | 5:49.84 | |
5 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 50 m | 6:20.83 | 6:10.83 | |
6 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 6:25.04 | 6:25.04 | |
7 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 50 m | 6:46.58 | 6:36.58 | |
8 | Jurvanen Elina | 2001 | MiUS | 01A785 | 25 m | |||
9 | Lempinen Laura | 2001 | LrU | 01A928 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 98B028 | 25 m | 55.65 | 55.65 | |
2 | Korhonen Perttu | 1998 | LrU | 98A873 | 25 m | 55.86 | 55.86 | |
3 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 50 m | 58.35 | 56.35 | |
4 | Kemppi Jani | 1998 | UI | 98A042 | 50 m | 58.85 | 56.85 | |
5 | Tiainen Kim | 1998 | SWIM | 98B004 | 50 m | 59.95 | 57.95 | |
6 | Orenius Sami | 1998 | SWIM | 98A229 | 50 m | 1:00.75 | 58.75 | |
7 | Kuutsa Joonas | 1998 | KuUS | 98A131 | 50 m | 1:00.93 | 58.93 | |
8 | Liedevaara Jaakko | 1999 | SWIM | 99A914 | 50 m | 1:01.41 | 59.41 | |
9 | Honkonen Eetu | 2000 | SWIM | 00A234 | 50 m | 1:01.73 | 59.73 | |
10 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 98A462 | 50 m | 1:02.59 | 1:00.59 | |
11 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 99A844 | 25 m | 1:00.63 | 1:00.63 | |
12 | Huuskonen Olli | 1999 | SWIM | 99A908 | 50 m | 1:02.86 | 1:00.86 | |
13 | Hautaniemi Aleksi | 2000 | LrU | 00A677 | 25 m | 1:01.15 | 1:01.15 | |
14 | Semach Aleksanteri | 1999 | SWIM | 99A874 | 25 m | 1:01.20 | 1:01.20 | |
15 | Toitturi Jussi | 1999 | LrU | 99A857 | 25 m | 1:01.26 | 1:01.26 | |
16 | Auvinen Matias | 1998 | SWIM | 98A794 | 50 m | 1:04.08 | 1:02.08 | |
17 | Vainio Tuomas | 1998 | SWIM | 98A502 | 25 m | 1:02.43 | 1:02.43 | |
18 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 25 m | 1:02.64 | 1:02.64 | |
19 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 50 m | 1:04.94 | 1:02.94 | |
20 | Tikka Joona | 2000 | SWIM | 00A438 | 50 m | 1:05.52 | 1:03.52 | |
21 | Ukkonen Niilo | 2000 | MiUS | 00A970 | 25 m | 1:05.11 | 1:05.11 | |
22 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 1:07.71 | 1:07.71 | |
23 | Luukinen Miikka | 1999 | VarU | 99A805 | 25 m | 1:07.97 | 1:07.97 | |
24 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 50 m | 1:10.74 | 1:08.74 | |
25 | Timonen Jonni | 2000 | JoUS | 00B198 | 25 m | 1:09.03 | 1:09.03 | |
26 | Salokangas Karl-johan | 1999 | JoUS | 99B192 | 50 m | 1:11.69 | 1:09.69 | |
27 | Laukkarinen Vilho | 2000 | SWIM | 00A577 | 25 m | 1:10.09 | 1:10.09 | |
28 | Malvela Eetu | 2000 | SWIM | 00B072 | 50 m | 1:12.75 | 1:10.75 | |
29 | Puustinen Nikita | 1999 | KuUS | 99B321 | 25 m | 1:11.34 | 1:11.34 | |
30 | Anttila Juuso | 1998 | VarU | 98B226 | 50 m | 1:13.34 | 1:11.34 | |
31 | Määttä Kasper | 2000 | JoUS | 00A596 | 25 m | 1:11.51 | 1:11.51 | |
32 | Kansanniva Aksel | 2000 | KuUS | 00B185 | 50 m | 1:13.63 | 1:11.63 | |
33 | Turkkila Aleksi | 2000 | JIlves | 00B095 | 25 m | 1:13.22 | 1:13.22 | |
34 | Vuori Vertti | 2000 | KuUS | 00B191 | 25 m | 1:13.38 | 1:13.38 | |
35 | Valtonen Vili | 2000 | UI | 00B123 | 25 m | 1:18.31 | 1:18.31 | |
36 | Silvennoinen Eetu | 1999 | SWIM | 99B227 | 25 m | 1:21.02 | 1:21.02 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 23, T12 100m Perhosuinti |
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 02A018 | 50 m | 1:13.41 | 1:11.41 | |
2 | Issakainen Emma | 2002 | UI | 02A714 | 25 m | 1:19.65 | 1:19.65 | |
3 | Puolakka Viivi | 2002 | SWIM | 02A126 | 50 m | 1:25.70 | 1:23.70 | |
4 | Wegelius Vilhelmiina | 2002 | JoUS | 02A466 | 25 m | 1:26.57 | 1:26.57 | |
5 | Virtanen Sara | 2002 | SWIM | 02A887 | 50 m | 1:29.35 | 1:27.35 | |
6 | Merisalo Viivi | 2002 | SWIM | 02A419 | 50 m | 1:33.09 | 1:31.09 | |
7 | Nuppola Ida | 2002 | LrU | 02A815 | 25 m | 1:44.25 | 1:44.25 | |
8 | Turkkila Anni | 2002 | JIlves | 02A337 | 25 m | 1:47.50 | 1:47.50 | |
9 | Paukkunen Amanda | 2002 | SWIM | 02A895 | 25 m | |||
10 | Palonen Mette | 2002 | SWIM | 02B015 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 24, P13 100m Perhosuinti |
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kislitsyn Alexander | 2001 | SWIM | 01A981 | 25 m | 1:08.75 | 1:08.75 | |
2 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 25 m | 1:13.96 | 1:13.96 | |
3 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 50 m | 1:19.02 | 1:17.02 | |
4 | Järvinen Jiri | 2001 | SWIM | 01A304 | 25 m | 1:23.14 | 1:23.14 | |
5 | Veijonen Veeti | 2001 | SWIM | 01A297 | 50 m | 1:26.90 | 1:24.90 | |
6 | Pihlajamäki Ohto | 2001 | KuUS | 01A675 | 50 m | 1:29.02 | 1:27.02 | |
7 | Koskinen Kasperi | 2001 | KeuTo | 01A710 | 50 m | 1:37.10 | 1:35.10 | |
8 | De Monte Patrick | 2001 | KeuTo | 01B100 | 25 m | |||
9 | Lindholm Atte | 2001 | SWIM | 01A874 | 25 m | |||
10 | Lautanen Teemu | 2001 | JoUS | 01B078 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti |
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 |
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Peltoniemi Noora | 2003 | LrU | 03A397 | 50 m | 40.80 | 39.80 | |
2 | Kinnunen Minna | 2003 | JoUS | 03A327 | 25 m | 40.61 | 40.61 | |
3 | Räikkönen Senni | 2003 | LrU | 03A504 | 50 m | 41.88 | 40.88 | |
4 | Lempinen Anna | 2003 | LrU | 03A729 | 25 m | 41.79 | 41.79 | |
5 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 50 m | 42.79 | 41.79 | |
6 | Heikkinen Iida | 2004 | UI | 04A273 | 25 m | 43.61 | 43.61 | |
7 | Pellinen Siiri | 2003 | SWIM | 03A581 | 50 m | 46.24 | 45.24 | |
8 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 25 m | 45.81 | 45.81 | |
9 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 25 m | 46.29 | 46.29 | |
10 | Tikka Vilma | 2003 | LrU | 03A660 | 25 m | 49.31 | 49.31 | |
11 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 50 m | 50.72 | 49.72 | |
12 | Myllärinen Viljaana | 2004 | UI | 04A492 | 25 m | 50.31 | 50.31 | |
13 | Pitkänen Siiri | 2003 | LrU | 03A665 | 25 m | 51.24 | 51.24 | |
14 | Kuparinen Noora | 2004 | SWIM | 04A288 | 50 m | 58.13 | 57.13 | |
15 | Tourunen Aada | 2004 | SWIM | 04A323 | 50 m | 1:00.83 | 59.83 | |
16 | Auvinen Silja | 2004 | SWIM | 04A348 | 25 m | |||
17 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 25 m | |||
18 | Metiäinen Inka | 2003 | SWIM | 03A640 | 25 m | |||
19 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 25 m | |||
20 | Taskinen Sanni | 2003 | SWIM | 03A831 | 25 m | |||
21 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 35.51 | 34.51 | |
2 | Matela Niko | 2003 | LrU | 03A039 | 25 m | 35.65 | 35.65 | |
3 | Lauri Kettunen | 2002 | LrU | 02A308 | 25 m | 36.28 | 36.28 | |
4 | Turunen Teemu | 2002 | KuUS | 02A747 | 50 m | 40.27 | 39.27 | |
5 | Hätinen Luukas | 2002 | KuUS | 02A802 | 25 m | 39.90 | 39.90 | |
6 | Pekkanen Tuukka | 2002 | KeuTo | 02A422 | 25 m | 40.62 | 40.62 | |
7 | Elo Olli | 2002 | SWIM | 02A121 | 25 m | 42.15 | 42.15 | |
8 | Hämäläinen Ville | 2002 | KuUS | 02A842 | 50 m | 43.83 | 42.83 | |
9 | Vehkala Atte | 2002 | SWIM | 02A980 | 50 m | 49.05 | 48.05 | |
10 | Pyyhtinen Aapo | 2002 | SWIM | 02A911 | 50 m | 49.38 | 48.38 | |
11 | Pyyhtinen Veikko | 2002 | SWIM | 02A910 | 50 m | 50.46 | 49.46 | |
12 | Penttinen Niilo | 2002 | SWIM | 02A926 | 25 m | |||
13 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | |||
14 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 25 m | |||
15 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti |
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:09,01 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Silja Känsäkoski, OU, 1:08,81 2011 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koski Moona | 1999 | UI | 99A609 | 50 m | 1:11.24 | 1:08.24 | |
2 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 99A133 | 50 m | 1:17.91 | 1:14.91 | |
3 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 00A555 | 50 m | 1:22.30 | 1:19.30 | |
4 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 25 m | 1:20.99 | 1:20.99 | |
5 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 99A863 | 50 m | 1:24.61 | 1:21.61 | |
6 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 99A448 | 50 m | 1:25.77 | 1:22.77 | |
7 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 50 m | 1:27.16 | 1:24.16 | |
8 | Liukkonen Maija | 2001 | MiUS | 01A778 | 25 m | 1:25.54 | 1:25.54 | |
9 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 1:26.18 | 1:26.18 | |
10 | Juvonen Anni | 1999 | LrU | 99A762 | 25 m | 1:27.79 | 1:27.79 | |
11 | Pärnänen Emma | 1999 | SWIM | 99A157 | 25 m | 1:28.40 | 1:28.40 | |
12 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 50 m | 1:32.72 | 1:29.72 | |
13 | Piipponen Niina | 2000 | SWIM | 00A588 | 50 m | 1:32.79 | 1:29.79 | |
14 | Luukkanen Noora | 2001 | UI | 01A754 | 25 m | 1:30.19 | 1:30.19 | |
15 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 1:31.44 | 1:31.44 | |
16 | Käkönen Heini | 2000 | SWIM | 00A177 | 25 m | 1:31.46 | 1:31.46 | |
17 | Rita Jenna | 2000 | LrU | 00B144 | 25 m | 1:31.87 | 1:31.87 | |
18 | Tiittanen Lotta | 2001 | JoUS | 01A805 | 25 m | 1:34.73 | 1:34.73 | |
19 | Kostamo Anniina | 2001 | JoUS | 01A804 | 25 m | 1:34.78 | 1:34.78 | |
20 | Vesanen Netta | 2000 | SWIM | 00A868 | 50 m | 1:38.22 | 1:35.22 | |
21 | Kokolahti Anni | 2001 | KuUS | 01B023 | 50 m | 1:38.40 | 1:35.40 | |
22 | Paapio Eeva | 2001 | SWIM | 01A891 | 50 m | 1:38.58 | 1:35.58 | |
23 | Miettinen Rita | 2000 | VarU | 00A958 | 25 m | 1:35.62 | 1:35.62 | |
24 | Salo Nea | 2001 | LrU | 01A987 | 50 m | 1:39.66 | 1:36.66 | |
25 | Väisänen Jessika | 2001 | VarU | 01A996 | 50 m | 1:40.38 | 1:37.38 | |
26 | Puttonen Wilma-annika | 2001 | KeuTo | 01B153 | 25 m | 1:42.05 | 1:42.05 | |
27 | Salmi Siina | 2001 | VarU | 01A993 | 25 m | 1:43.89 | 1:43.89 | |
28 | Talvio Melissa | 2001 | SWIM | 01A793 | 50 m | 1:48.74 | 1:45.74 | |
29 | Potaseff Emmi | 2001 | VarU | 01B015 | 25 m | 1:47.01 | 1:47.01 | |
30 | Mangeloja Hanna | 2001 | SWIM | 01B126 | 50 m | 1:57.00 | 1:54.00 | |
31 | Korhonen Venla | 2000 | PieKu | 00B094 | 25 m | 1:56.27 | 1:56.27 | |
32 | Iljina Sara | 2001 | JoUS | 01A610 | 25 m | 1:58.40 | 1:58.40 | |
33 | Kivimäki Maria | 2000 | PieKu | 00B131 | 25 m | |||
34 | Hänninen Avelina | 2001 | KuUS | 01B031 | 25 m | |||
35 | Lasanen Iida | 2000 | JoUS | 00A850 | 25 m | |||
36 | Kankkunen Maisa | 2000 | SWIM | 00B216 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 28, 4X100m Vapaauinti |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, 3:34,10 2011 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Pojat 1 | 1998 | SWIM | 25 m | 3:51.76 | 3:51.76 | ||
2 | Swim Pojat 2 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:00.63 | 4:00.63 | ||
3 | Jous Miehet [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 4:05.73 | 4:05.73 | ||
4 | Swim Pojat 3 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:08.35 | 4:08.35 | ||
5 | Swim Pojat 4 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:22.91 | 4:22.91 | ||
6 | Swim Pojat 5 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:39.44 | 4:39.44 | ||
7 | Jous Miehet 2 [1999] | 1999 | JoUS | 25 m | 4:43.80 | 4:43.80 | ||
8 | Kuus Miehet [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 4:44.24 | 4:44.24 | ||
9 | Swim Pojat 6 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:55.20 | 4:55.20 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 29, 4X100m Vapaauinti |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 3:52,94 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Tytöt 1 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:03.95 | 4:03.95 | ||
2 | Swim Tytöt 2 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:15.32 | 4:15.32 | ||
3 | Lru Naiset [1999] 1 | 1999 | LrU | 25 m | 4:22.02 | 4:22.02 | ||
4 | Swim Tytöt 3 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:33.48 | 4:33.48 | ||
5 | Jous Naiset [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 4:34.51 | 4:34.51 | ||
6 | Swim Tytöt 4 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:45.14 | 4:45.14 | ||
7 | Lru Tytöt Ii | 1999 | LrU | 25 m | 4:50.35 | 4:50.35 | ||
8 | Jous Naiset 2 [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 4:53.75 | 4:53.75 | ||
9 | Swim Tytöt 5 | 1999 | SWIM | 25 m | 5:00.55 | 5:00.55 | ||
10 | Swim Tytöt 6 | 1999 | SWIM | 25 m | 5:33.33 | 5:33.33 | ||
11 | Mius 1 | 1999 | MiUS | 25 m | ||||
12 | Kuus Naiset [1999] | 1999 | KuUS | 25 m | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 25 m | 2:20.32 | 2:20.32 | |
2 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 25 m | 2:24.72 | 2:24.72 | |
3 | Vainio Tuomas | 1998 | SWIM | 98A502 | 25 m | 2:36.53 | 2:36.53 | |
4 | Toitturi Jussi | 1999 | LrU | 99A857 | 25 m | 2:41.39 | 2:41.39 | |
5 | Auvinen Matias | 1998 | SWIM | 98A794 | 50 m | 2:47.21 | 2:42.21 | |
6 | Semach Aleksanteri | 1999 | SWIM | 99A874 | 50 m | 2:47.69 | 2:42.69 | |
7 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 50 m | 2:48.11 | 2:43.11 | |
8 | Tikka Joona | 2000 | SWIM | 00A438 | 50 m | 2:50.13 | 2:45.13 | |
9 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 2:49.09 | 2:49.09 | |
10 | Hautaniemi Aleksi | 2000 | LrU | 00A677 | 25 m | 2:49.32 | 2:49.32 | |
11 | Ukkonen Niilo | 2000 | MiUS | 00A970 | 25 m | 2:52.70 | 2:52.70 | |
12 | Salokangas Karl-johan | 1999 | JoUS | 99B192 | 50 m | 3:05.98 | 3:00.98 | |
13 | Timonen Jonni | 2000 | JoUS | 00B198 | 25 m | 3:01.52 | 3:01.52 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti |
T15 LRIKM-ennätys Carita Luukkanen, VuUS, 1:01,99 2011 |
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 1:02,60 2013 |
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 99A279 | 25 m | 1:06.15 | 1:06.15 | |
2 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 25 m | 1:08.03 | 1:08.03 | |
3 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 50 m | 1:12.48 | 1:10.48 | |
4 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | 1:13.81 | 1:13.81 | |
5 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 25 m | 1:13.96 | 1:13.96 | |
6 | Tukia Laura | 1999 | LrU | 99A005 | 25 m | 1:15.05 | 1:15.05 | |
7 | Lempinen Laura | 2001 | LrU | 01A928 | 50 m | 1:17.20 | 1:15.20 | |
8 | Pärnänen Emma | 1999 | SWIM | 99A157 | 25 m | 1:15.43 | 1:15.43 | |
9 | Siekkinen Pauliina | 1999 | SWIM | 99A867 | 25 m | 1:18.64 | 1:18.64 | |
10 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 1:20.10 | 1:20.10 | |
11 | Härkönen Tytti | 2001 | LrU | 01A287 | 25 m | 1:20.17 | 1:20.17 | |
12 | Moilanen Melinda | 2000 | JoUS | 00B066 | 25 m | 1:20.63 | 1:20.63 | |
13 | Piipponen Niina | 2000 | SWIM | 00A588 | 25 m | 1:22.01 | 1:22.01 | |
14 | Arponen Pirita | 2001 | UI | 01B005 | 25 m | 1:22.95 | 1:22.95 | |
15 | Jurvanen Elina | 2001 | MiUS | 01A785 | 25 m | 1:23.14 | 1:23.14 | |
16 | Huurinainen Venla | 2001 | VaajUS | 01A263 | 25 m | 1:25.66 | 1:25.66 | |
17 | Pylvänäinen Katri | 2000 | MiUS | 00A985 | 25 m | 1:26.37 | 1:26.37 | |
18 | Paapio Eeva | 2001 | SWIM | 01A891 | 50 m | 1:28.66 | 1:26.66 | |
19 | Kostamo Anniina | 2001 | JoUS | 01A804 | 25 m | 1:26.97 | 1:26.97 | |
20 | Salo Nea | 2001 | LrU | 01A987 | 50 m | 1:30.26 | 1:28.26 | |
21 | Tiittanen Lotta | 2001 | JoUS | 01A805 | 50 m | 1:30.28 | 1:28.28 | |
22 | Vesanen Netta | 2000 | SWIM | 00A868 | 50 m | 1:30.31 | 1:28.31 | |
23 | Rita Jenna | 2000 | LrU | 00B144 | 25 m | 1:29.99 | 1:29.99 | |
24 | Puttonen Wilma-annika | 2001 | KeuTo | 01B153 | 25 m | 1:31.02 | 1:31.02 | |
25 | Lasanen Iida | 2000 | JoUS | 00A850 | 25 m | 1:32.21 | 1:32.21 | |
26 | Korhonen Netta | 2001 | VaajUS | 01A662 | 25 m | 1:32.66 | 1:32.66 | |
27 | Eronen Aino | 2000 | VarU | 00A960 | 25 m | 1:37.91 | 1:37.91 | |
28 | Nousiainen Sonja | 2000 | MiUS | 00B272 | 25 m | 1:38.85 | 1:38.85 | |
29 | Iljina Sara | 2001 | JoUS | 01A610 | 25 m | 1:44.46 | 1:44.46 | |
30 | Mangeloja Hanna | 2001 | SWIM | 01B126 | 50 m | 1:47.57 | 1:45.57 | |
31 | Kinnunen Hanna | 1999 | JoUS | 99B250 | 25 m | 1:46.87 | 1:46.87 | |
32 | Seijari Mimosa | 2001 | SWIM | 01B195 | 50 m | 1:49.60 | 1:47.60 | |
33 | Kankkunen Maisa | 2000 | SWIM | 00B216 | 50 m | 1:54.90 | 1:52.90 | |
34 | Miettinen Alisa | 2000 | KuUS | 00A407 | 25 m | |||
35 | Kankkunen Amanda | 2000 | KuUS | 00A841 | 25 m | |||
36 | Heimonen Melina | 2001 | SWIM | 01B293 | 25 m | |||
37 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 25 m | |||
38 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 99A863 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 32, P11 200m Vapaauinti |
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Siitonen Luukas | 2003 | SWIM | 03A716 | 25 m | 3:16.62 | 3:16.62 | |
2 | Mikkonen Otto | 2003 | JoUS | 03A190 | 50 m | 3:21.03 | 3:17.03 | |
3 | Kankkunen Kasper | 2003 | SWIM | 03A633 | 25 m | |||
4 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 25 m | |||
5 | Kauppinen Aleksi Eemil | 2003 | LrU | 03A839 | 25 m | |||
6 | Immonen Topi | 2003 | LrU | 03A437 | 25 m | |||
7 | Myyry Topi | 2003 | JoUS | 03A886 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 33, T10 200m Vapaauinti |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 25 m | 3:13.85 | 3:13.85 | |
2 | Tourunen Aada | 2004 | SWIM | 04A323 | 25 m | 3:43.63 | 3:43.63 | |
3 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 50 m | 3:58.35 | 3:54.35 | |
4 | Parkatti Nea | 2004 | SWIM | 04A345 | 25 m | |||
5 | Auvinen Silja | 2004 | SWIM | 04A348 | 25 m | |||
6 | Aarrejoki Annika | 2004 | SWIM | 04A446 | 25 m | |||
7 | Illukka Aino | 2004 | LrU | 04A447 | 25 m | |||
8 | Aalto Onna | 2004 | LrU | 04A551 | 25 m | |||
9 | Pietiäinen Mitra | 2004 | JoUS | 04A567 | 25 m | |||
10 | Kerkkänen Meeri | 2004 | JoUS | 04A520 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 50 m | 1:10.49 | 1:08.49 | |
2 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 25 m | 1:10.68 | 1:10.68 | |
3 | Kislitsyn Alexander | 2001 | SWIM | 01A981 | 25 m | 1:13.67 | 1:13.67 | |
4 | Järvinen Jiri | 2001 | SWIM | 01A304 | 25 m | 1:17.83 | 1:17.83 | |
5 | Lauri Kettunen | 2002 | LrU | 02A308 | 25 m | 1:19.54 | 1:19.54 | |
6 | Veijonen Veeti | 2001 | SWIM | 01A297 | 50 m | 1:23.64 | 1:21.64 | |
7 | Soljasalo Hugo | 2001 | LrU | 01A438 | 50 m | 1:23.97 | 1:21.97 | |
8 | Hietanen Juuso | 2001 | LrU | 01A979 | 25 m | 1:22.94 | 1:22.94 | |
9 | Kontiainen Akseli | 2002 | JoUS | 02A455 | 25 m | 1:23.69 | 1:23.69 | |
10 | Lindholm Atte | 2001 | SWIM | 01A874 | 50 m | 1:26.57 | 1:24.57 | |
11 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 1:26.67 | 1:24.67 | |
12 | Soininen Sampo | 2002 | SWIM | 02A069 | 25 m | 1:24.83 | 1:24.83 | |
13 | Auvinen Julius | 2001 | SWIM | 01A700 | 25 m | 1:24.99 | 1:24.99 | |
14 | De La Rosa Aaron Fernando | 2001 | SWIM | 01A808 | 50 m | 1:27.02 | 1:25.02 | |
15 | Puhakka Eemeli | 2001 | JoUS | 01A537 | 25 m | 1:26.65 | 1:26.65 | |
16 | Kolomainen Maxim | 2001 | SWIM | 01A890 | 25 m | 1:27.06 | 1:27.06 | |
17 | Lautanen Teemu | 2001 | JoUS | 01B078 | 25 m | 1:27.97 | 1:27.97 | |
18 | Hämäläinen Ville | 2002 | KuUS | 02A842 | 50 m | 1:30.38 | 1:28.38 | |
19 | Issakainen Antti | 2001 | UI | 01B010 | 25 m | 1:28.39 | 1:28.39 | |
20 | Forsell Joona | 2002 | KuUS | 02A932 | 50 m | 1:36.01 | 1:34.01 | |
21 | Tanttu Arto | 2001 | UI | 01B009 | 25 m | 1:35.15 | 1:35.15 | |
22 | Elo Olli | 2002 | SWIM | 02A121 | 50 m | 1:37.40 | 1:35.40 | |
23 | Branchicella Teo | 2002 | MiUS | 02B109 | 25 m | 1:35.78 | 1:35.78 | |
24 | Nyberg Julius | 2002 | JIlves | 02A459 | 50 m | 1:38.37 | 1:36.37 | |
25 | Sidoroff Jeremia | 2001 | JoUS | 01A832 | 50 m | 1:39.19 | 1:37.19 | |
26 | Pekkanen Tuukka | 2002 | KeuTo | 02A422 | 25 m | 1:38.72 | 1:38.72 | |
27 | Hiltunen Väinö | 2001 | JoUS | 01A654 | 25 m | 1:40.80 | 1:40.80 | |
28 | Leppänen Veeti | 2002 | JoUS | 02A638 | 25 m | 1:43.69 | 1:43.69 | |
29 | Kivimaa Juho | 2001 | SWIM | 01A884 | 50 m | 1:48.50 | 1:46.50 | |
30 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 50 m | 2:04.39 | 2:02.39 | |
31 | Vehkala Atte | 2002 | SWIM | 02A980 | 50 m | 2:10.72 | 2:08.72 | |
32 | Bobin Vyacheslav | 2002 | JoUS | 02B075 | 25 m | 2:14.72 | 2:14.72 | |
33 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | |||
34 | Jalkanen Konsta | 2002 | KuUS | 02B000 | 25 m | |||
35 | Pyyhtinen Veikko | 2002 | SWIM | 02A910 | 25 m | |||
36 | Pyyhtinen Aapo | 2002 | SWIM | 02A911 | 25 m | |||
37 | Kervinen Ossi | 2002 | JoUS | 02B045 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti |
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 |
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 02A018 | 25 m | 1:08.06 | 1:08.06 | |
2 | Palokangas Peppi | 2002 | SWIM | 02A100 | 25 m | 1:18.84 | 1:18.84 | |
3 | Merisalo Viivi | 2002 | SWIM | 02A419 | 25 m | 1:21.24 | 1:21.24 | |
4 | Puolakka Viivi | 2002 | SWIM | 02A126 | 25 m | 1:21.79 | 1:21.79 | |
5 | Wegelius Vilhelmiina | 2002 | JoUS | 02A466 | 25 m | 1:26.30 | 1:26.30 | |
6 | Kinnunen Minna | 2003 | JoUS | 03A327 | 25 m | 1:26.64 | 1:26.64 | |
7 | Himanen Kaisa | 2003 | MiUS | 03A163 | 25 m | 1:27.42 | 1:27.42 | |
8 | Saarelainen Veera | 2002 | MiUS | 02A471 | 50 m | 1:29.64 | 1:27.64 | |
9 | Virtanen Sara | 2002 | SWIM | 02A887 | 50 m | 1:29.79 | 1:27.79 | |
10 | Turkkila Anni | 2002 | JIlves | 02A337 | 50 m | 1:29.94 | 1:27.94 | |
11 | Vihavainen Veera | 2002 | PunkUrh | 02A447 | 25 m | 1:28.68 | 1:28.68 | |
12 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 25 m | 1:31.92 | 1:31.92 | |
13 | Pellinen Siiri | 2003 | SWIM | 03A581 | 50 m | 1:34.34 | 1:32.34 | |
14 | Kuuva Hilla | 2003 | LrU | 03A513 | 25 m | 1:33.83 | 1:33.83 | |
15 | Willman Pihla | 2002 | LrU | 02A923 | 50 m | 1:35.88 | 1:33.88 | |
16 | Pyykönen Pinja | 2002 | JoUS | 02A793 | 50 m | 1:36.18 | 1:34.18 | |
17 | Parviainen Oona | 2002 | JoUS | 02A431 | 25 m | 1:34.94 | 1:34.94 | |
18 | Laakso Anni-maria | 2003 | JIlves | 03A207 | 25 m | 1:35.27 | 1:35.27 | |
19 | Paukkunen Amanda | 2002 | SWIM | 02A895 | 50 m | 1:39.05 | 1:37.05 | |
20 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 25 m | 1:37.16 | 1:37.16 | |
21 | Räikkönen Senni | 2003 | LrU | 03A504 | 50 m | 1:40.68 | 1:38.68 | |
22 | Repo Miina | 2002 | JoUS | 02A678 | 25 m | 1:38.97 | 1:38.97 | |
23 | Peltoniemi Noora | 2003 | LrU | 03A397 | 25 m | 1:39.14 | 1:39.14 | |
24 | Pitkänen Siiri | 2003 | LrU | 03A665 | 25 m | 1:44.91 | 1:44.91 | |
25 | Tikka Vilma | 2003 | LrU | 03A660 | 25 m | 1:49.37 | 1:49.37 | |
26 | Moilanen Erika | 2002 | VarU | 02A821 | 25 m | 1:49.38 | 1:49.38 | |
27 | Kuula Eveliina | 2002 | SWIM | 02A927 | 25 m | 1:50.30 | 1:50.30 | |
28 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 50 m | 1:54.21 | 1:52.21 | |
29 | Saranpää Iiris | 2002 | JoUS | 02A912 | 25 m | 1:53.94 | 1:53.94 | |
30 | Kuuva Pinja | 2002 | LrU | 02A830 | 25 m | 1:59.25 | 1:59.25 | |
31 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 50 m | 2:03.28 | 2:01.28 | |
32 | Nousiainen Eeva | 2003 | LrU | 03A815 | 25 m | 2:11.76 | 2:11.76 | |
33 | Nuppola Ida | 2002 | LrU | 02A815 | 25 m | |||
34 | Lempinen Anna | 2003 | LrU | 03A729 | 25 m | |||
35 | Raassina Pinja | 2002 | JoUS | 02A845 | 25 m | |||
36 | Jämsä Siiri | 2002 | MiUS | 02B117 | 25 m | |||
37 | Lehikoinen Iina | 2003 | PieKu | 03A253 | 25 m | |||
38 | Tiainen Inka | 2002 | SUS | 02A778 | 25 m | |||
39 | Vaaranmäki Aino | 2002 | UI | 02A717 | 25 m | |||
40 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 25 m | |||
41 | Lindholm Kia | 2002 | SWIM | 02A890 | 25 m | |||
42 | Metiäinen Inka | 2003 | SWIM | 03A640 | 25 m | |||
43 | Onatsu Vanessa | 2002 | SWIM | 02B082 | 25 m | |||
44 | Osmonen Tilta | 2003 | SWIM | 03A859 | 25 m | |||
45 | Taskinen Sanni | 2003 | SWIM | 03A831 | 25 m | |||
46 | Viertorinne Helmi | 2003 | SWIM | 03A826 | 25 m | |||
47 | Järvelin Julia | 2003 | VaajUS | 03A782 | 25 m | |||
48 | Tervo Oona | 2003 | VaajUS | 03A715 | 25 m | |||
49 | Sopanen Tessa | 2002 | SUS | 02A436 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti |
P16 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 56,83 2011 |
P15 LRIKM-ennätys Tony Eriksson, JUK, 57,34 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kemppi Jani | 1998 | UI | 98A042 | 25 m | 1:02.24 | 1:02.24 | |
2 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 25 m | 1:02.71 | 1:02.71 | |
3 | Tiainen Kim | 1998 | SWIM | 98B004 | 50 m | 1:07.52 | 1:05.52 | |
4 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 98A462 | 50 m | 1:08.04 | 1:06.04 | |
5 | Vainio Tuomas | 1998 | SWIM | 98A502 | 25 m | 1:07.72 | 1:07.72 | |
6 | Orenius Sami | 1998 | SWIM | 98A229 | 25 m | 1:09.39 | 1:09.39 | |
7 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 50 m | 1:11.85 | 1:09.85 | |
8 | Liedevaara Jaakko | 1999 | SWIM | 99A914 | 50 m | 1:12.48 | 1:10.48 | |
9 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 99A844 | 50 m | 1:15.60 | 1:13.60 | |
10 | Ruohtula Roope | 2000 | JoUS | 00A565 | 25 m | 1:16.76 | 1:16.76 | |
11 | Ukkonen Niilo | 2000 | MiUS | 00A970 | 25 m | 1:17.18 | 1:17.18 | |
12 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 50 m | 1:20.66 | 1:18.66 | |
13 | Luukkonen Ville | 1998 | VarU | 98B247 | 25 m | 1:22.29 | 1:22.29 | |
14 | Laukkarinen Vilho | 2000 | SWIM | 00A577 | 25 m | 1:25.68 | 1:25.68 | |
15 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 25 m | |||
16 | Karvinen Tatu | 2000 | VarU | 00A954 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti |
T15 LRIKM-ennätys Inga Virtanen, HSS, 9:08,05 2009 |
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 8:40,18 2008 |
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 9:10,89 2008 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 99A279 | 50 m | 10:06.96 | 9:50.96 | |
2 | Roiko-Jokela Niina | 2001 | SWIM | 01A291 | 50 m | 10:21.25 | 10:05.25 | |
3 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 50 m | 10:38.05 | 10:22.05 | |
4 | Heräjärvi Vivian | 2001 | JIlves | 01A352 | 50 m | 11:12.43 | 10:56.43 | |
5 | Käkönen Heini | 2000 | SWIM | 00A177 | 50 m | 11:14.29 | 10:58.29 | |
6 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 11:23.09 | 11:23.09 | |
7 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 99A448 | 50 m | 11:47.08 | 11:31.08 | |
8 | Talvio Melissa | 2001 | SWIM | 01A793 | 50 m | 12:11.36 | 11:55.36 | |
9 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 38, P11 50m Selkäuinti |
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Matela Niko | 2003 | LrU | 03A039 | 25 m | 44.50 | 44.50 | |
2 | Mikkonen Otto | 2003 | JoUS | 03A190 | 50 m | 45.62 | 44.62 | |
3 | Immonen Topi | 2003 | LrU | 03A437 | 25 m | 45.42 | 45.42 | |
4 | Myyry Topi | 2003 | JoUS | 03A886 | 25 m | 45.64 | 45.64 | |
5 | Hautaniemi Leevi | 2003 | LrKT | 03A562 | 25 m | 46.08 | 46.08 | |
6 | Kauppinen Aleksi Eemil | 2003 | LrU | 03A839 | 25 m | 49.41 | 49.41 | |
7 | Kankkunen Kasper | 2003 | SWIM | 03A633 | 25 m | 52.81 | 52.81 | |
8 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 50 m | 54.47 | 53.47 | |
9 | Shadrin Arsenij | 2003 | JoUS | 03A929 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 39, T10 50m Selkäuinti |
T10 LRIKM-ennätys Sylvia Kuusisto, AUi, 35,49 2013 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Heikkinen Iida | 2004 | UI | 04A273 | 50 m | 43.40 | 42.40 | |
2 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 50 m | 46.71 | 45.71 | |
3 | Myllärinen Viljaana | 2004 | UI | 04A492 | 50 m | 49.51 | 48.51 | |
4 | Kuparinen Noora | 2004 | SWIM | 04A288 | 50 m | 53.77 | 52.77 | |
5 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 50 m | 54.79 | 53.79 | |
6 | Auvinen Silja | 2004 | SWIM | 04A348 | 50 m | 57.07 | 56.07 | |
7 | Aalto Onna | 2004 | LrU | 04A551 | 25 m | 56.79 | 56.79 | |
8 | Pietiäinen Mitra | 2004 | JoUS | 04A567 | 25 m | 58.04 | 58.04 | |
9 | Kinnunen Juuli | 2004 | SWIM | 04A549 | 25 m | 59.59 | 59.59 | |
10 | Aarrejoki Annika | 2004 | SWIM | 04A446 | 50 m | 1:05.51 | 1:04.51 | |
11 | Kerkkänen Meeri | 2004 | JoUS | 04A520 | 25 m | 1:04.71 | 1:04.71 | |
12 | Hautamäki Pinja | 2004 | KeuTo | 04A535 | 25 m | |||
13 | Parkatti Nea | 2004 | SWIM | 04A345 | 25 m | |||
14 | Kinnunen Veera | 2004 | SWIM | 04A579 | 25 m | |||
15 | Illukka Aino | 2004 | LrU | 04A447 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Hannes Väre, RiUS, 2:12,64 2011 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 98B028 | 25 m | 2:13.66 | 2:13.66 | |
2 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 25 m | 2:22.13 | 2:22.13 | |
3 | Määttä Kasper | 2000 | JoUS | 00A596 | 25 m | 2:46.98 | 2:46.98 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti |
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 2:20,35 2008 |
T14 LRIKM-ennätys Oona Laukkanen, OU-73, 2:22,36 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 25 m | 2:40.51 | 2:40.51 | |
2 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 25 m | 2:56.57 | 2:56.57 | |
3 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 25 m | 2:56.66 | 2:56.66 | |
4 | Eiserbeck Ruusa | 2001 | JoUS | 01A283 | 25 m | 3:10.09 | 3:10.09 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 42, 4X100m Sekauinti |
LRIKM-ennätys Simmis Grani, SGR, 3:57,71 2011 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Pojat 1 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:18.22 | 4:18.22 | ||
2 | Swim Pojat 2 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:31.44 | 4:31.44 | ||
3 | Swim Pojat 3 | 1998 | SWIM | 25 m | 4:39.07 | 4:39.07 | ||
4 | Jous Miehet [1998] | 1998 | JoUS | 25 m | 4:41.35 | 4:41.35 | ||
5 | Swim Pojat 5 | 1998 | SWIM | 25 m | 5:22.12 | 5:22.12 | ||
6 | Kuus Miehet [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 5:26.68 | 5:26.68 | ||
7 | Swim Pojat 6 | 1998 | SWIM | 25 m | 6:43.47 | 6:43.47 | ||
8 | Swim Pojat 4 | 1998 | SWIM | 25 m | ||||
9 | Jous Miehet 2 [1999] | 1999 | JoUS | 25 m | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 43, 4X100m Sekauinti |
LRIKM-ennätys Cetus Espoo, Cetus, 4:17,49 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Tytöt 1 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:26.72 | 4:26.72 | ||
2 | Swim Tytöt 2 | 1999 | SWIM | 25 m | 4:43.48 | 4:43.48 | ||
3 | Lru Naiset [1999] I | 1999 | LrU | 25 m | 4:52.73 | 4:52.73 | ||
4 | Jous Naiset [1999] | 1999 | JoUS | 25 m | 5:08.03 | 5:08.03 | ||
5 | Swim Tytöt 3 | 1999 | SWIM | 25 m | 5:09.37 | 5:09.37 | ||
6 | Swim Tytöt 4 | 1999 | SWIM | 25 m | 5:24.48 | 5:24.48 | ||
7 | Jous Naiset 2 [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 5:30.97 | 5:30.97 | ||
8 | Mius 2 | 1999 | MiUS | 25 m | 5:37.47 | 5:37.47 | ||
9 | Swim Tytöt 5 | 1999 | SWIM | 25 m | 5:46.64 | 5:46.64 | ||
10 | Swim Tytöt 6 | 1999 | SWIM | 25 m | ||||
11 | Kuus Naiset [1999] | 1999 | KuUS | 25 m | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 44, P14,15,16 200m Vapaauinti |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Kaj Smeds, JS-PU, 1:56,46 2013 |
P14 LRIKM-ennätys Otto Rannikko, ÅSK, 1:58,75 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 50 m | 2:06.70 | 2:02.70 | |
2 | Dobrzhanskiy Danila | 1998 | SWIM | 98B028 | 25 m | 2:04.23 | 2:04.23 | |
3 | Orenius Sami | 1998 | SWIM | 98A229 | 25 m | 2:08.66 | 2:08.66 | |
4 | Tiainen Kim | 1998 | SWIM | 98B004 | 25 m | 2:13.56 | 2:13.56 | |
5 | Honkonen Eetu | 2000 | SWIM | 00A234 | 50 m | 2:18.34 | 2:14.34 | |
6 | Hautaniemi Aleksi | 2000 | LrU | 00A677 | 25 m | 2:16.18 | 2:16.18 | |
7 | Heräjärvi Werner | 1999 | JIlves | 99A844 | 25 m | 2:17.00 | 2:17.00 | |
8 | Huuskonen Olli | 1999 | SWIM | 99A908 | 25 m | 2:17.73 | 2:17.73 | |
9 | Semach Aleksanteri | 1999 | SWIM | 99A874 | 50 m | 2:22.73 | 2:18.73 | |
10 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 25 m | 2:19.05 | 2:19.05 | |
11 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 50 m | 2:27.79 | 2:23.79 | |
12 | Ukkonen Niilo | 2000 | MiUS | 00A970 | 25 m | 2:24.07 | 2:24.07 | |
13 | Toitturi Jussi | 1999 | LrU | 99A857 | 25 m | 2:25.49 | 2:25.49 | |
14 | Laukkarinen Vilho | 2000 | SWIM | 00A577 | 25 m | 2:31.25 | 2:31.25 | |
15 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 50 m | 2:37.13 | 2:33.13 | |
16 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 2:34.60 | 2:34.60 | |
17 | Anttila Juuso | 1998 | VarU | 98B226 | 25 m | 2:37.42 | 2:37.42 | |
18 | Määttä Kasper | 2000 | JoUS | 00A596 | 50 m | 2:42.70 | 2:38.70 | |
19 | Malvela Eetu | 2000 | SWIM | 00B072 | 25 m | 2:42.56 | 2:42.56 | |
20 | Puustinen Nikita | 1999 | KuUS | 99B321 | 25 m | 2:42.95 | 2:42.95 | |
21 | Kansanniva Aksel | 2000 | KuUS | 00B185 | 50 m | 2:47.22 | 2:43.22 | |
22 | Timonen Jonni | 2000 | JoUS | 00B198 | 50 m | 2:50.25 | 2:46.25 | |
23 | Silvennoinen Eetu | 1999 | SWIM | 99B227 | 50 m | 2:58.50 | 2:54.50 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 45, T13,14,15 200m Rintauinti |
T15 LRIKM-ennätys Veera Kivirinta, OU-73, 2:36,71 2010 |
T14 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:28,04 2009 |
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:34,24 2006 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Koski Moona | 1999 | UI | 99A609 | 50 m | 2:35.25 | 2:29.25 | |
2 | Anttila Alina | 2000 | LrU | 00A555 | 50 m | 2:58.10 | 2:52.10 | |
3 | Soininen Selma | 1999 | SWIM | 99A279 | 25 m | 2:59.73 | 2:59.73 | |
4 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 99A448 | 50 m | 3:06.92 | 3:00.92 | |
5 | Roiko-Jokela Niina | 2001 | SWIM | 01A291 | 50 m | 3:09.09 | 3:03.09 | |
6 | Partinen Pinja | 1999 | JoUS | 99B125 | 25 m | 3:04.39 | 3:04.39 | |
7 | Liukkonen Maija | 2001 | MiUS | 01A778 | 50 m | 3:14.95 | 3:08.95 | |
8 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 25 m | 3:10.89 | 3:10.89 | |
9 | Juvonen Anni | 1999 | LrU | 99A762 | 25 m | 3:12.22 | 3:12.22 | |
10 | Hakala Ella | 2000 | VaajUS | 00A581 | 25 m | 3:12.89 | 3:12.89 | |
11 | Leppänen Noora | 2001 | SWIM | 01A088 | 25 m | 3:15.19 | 3:15.19 | |
12 | Kostamo Anniina | 2001 | JoUS | 01A804 | 25 m | 3:21.92 | 3:21.92 | |
13 | Tiittanen Lotta | 2001 | JoUS | 01A805 | 50 m | 3:33.70 | 3:27.70 | |
14 | Mangeloja Hanna | 2001 | SWIM | 01B126 | 25 m | |||
15 | Rita Jenna | 2000 | LrU | 00B144 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 46, P11 100m Sekauinti |
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:12,15 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Matela Niko | 2003 | LrU | 03A039 | 25 m | 1:19.80 | 1:19.80 | |
2 | Immonen Topi | 2003 | LrU | 03A437 | 25 m | 1:36.03 | 1:36.03 | |
3 | Mikkonen Otto | 2003 | JoUS | 03A190 | 25 m | 1:38.02 | 1:38.02 | |
4 | Hautaniemi Leevi | 2003 | LrKT | 03A562 | 25 m | 1:46.31 | 1:46.31 | |
5 | Siitonen Luukas | 2003 | SWIM | 03A716 | 25 m | 1:47.15 | 1:47.15 | |
6 | Kankkunen Kasper | 2003 | SWIM | 03A633 | 25 m | |||
7 | Honkanen Luka | 2003 | SWIM | 03A672 | 25 m | |||
8 | Myyry Topi | 2003 | JoUS | 03A886 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 47, T10 100m Sekauinti |
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 1:17,90 2000 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Mäki-Hokkonen Ida | 2004 | LrU | 04A394 | 25 m | 1:39.30 | 1:39.30 | |
2 | Heikkinen Iida | 2004 | UI | 04A273 | 25 m | 1:42.20 | 1:42.20 | |
3 | Illukka Aino | 2004 | LrU | 04A447 | 25 m | 1:47.99 | 1:47.99 | |
4 | Kajosmäki Anna | 2004 | SWIM | 04A310 | 25 m | 1:49.10 | 1:49.10 | |
5 | Oksanen Senni | 2004 | JIlves | 04A045 | 25 m | 1:54.84 | 1:54.84 | |
6 | Tourunen Aada | 2004 | SWIM | 04A323 | 25 m | 1:59.45 | 1:59.45 | |
7 | Myllärinen Viljaana | 2004 | UI | 04A492 | 25 m | |||
8 | Kuparinen Noora | 2004 | SWIM | 04A288 | 25 m | |||
9 | Auvinen Silja | 2004 | SWIM | 04A348 | 25 m | |||
10 | Aarrejoki Annika | 2004 | SWIM | 04A446 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 48, P14,15,16 400m Sekauinti |
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilponen, MaU, 4:31,70 2006 |
P15 LRIKM-ennätys Wiljam Rautiainen, AUi, 4:39,99 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 4:43,71 2011 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Suhonen Leevi | 1999 | MiUS | 99A419 | 50 m | 5:12.33 | 5:02.33 | |
2 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 25 m | 5:13.11 | 5:13.11 | |
3 | Vainio Tuomas | 1998 | SWIM | 98A502 | 25 m | 5:37.21 | 5:37.21 | |
4 | Hepojoki Kalle | 2000 | SWIM | 00A826 | 50 m | 6:16.41 | 6:06.41 | |
5 | Oksanen Sampsa | 1999 | JIlves | 99A209 | 25 m | |||
6 | Luukkonen Ville | 1998 | VarU | 98B247 | 25 m | |||
7 | Ruohtula Roope | 2000 | JoUS | 00A565 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Roosa Mört, AUi, 56,68 2013 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Sonja | 1999 | SWIM | 99A133 | 25 m | 59.89 | 59.89 | |
2 | Koski Moona | 1999 | UI | 99A609 | 50 m | 1:02.29 | 1:00.29 | |
3 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 00A178 | 50 m | 1:02.30 | 1:00.30 | |
4 | Valkama Rita | 1999 | SWIM | 99A863 | 50 m | 1:03.55 | 1:01.55 | |
5 | Siekkinen Pauliina | 1999 | SWIM | 99A867 | 50 m | 1:04.21 | 1:02.21 | |
6 | Härkönen Tytti | 2001 | LrU | 01A287 | 50 m | 1:05.42 | 1:03.42 | |
7 | Lampi Sanni | 2001 | SWIM | 01A133 | 50 m | 1:05.68 | 1:03.68 | |
8 | Tukia Laura | 1999 | LrU | 99A005 | 25 m | 1:04.26 | 1:04.26 | |
9 | Uusitalo Nelli | 1999 | JäJy | 99A377 | 50 m | 1:06.98 | 1:04.98 | |
10 | Pärnänen Emma | 1999 | SWIM | 99A157 | 50 m | 1:07.43 | 1:05.43 | |
11 | Mononen Aino | 2001 | JoUS | 01A089 | 25 m | 1:05.55 | 1:05.55 | |
12 | Svahn Saara | 2001 | JIlves | 01A172 | 25 m | 1:05.63 | 1:05.63 | |
13 | Suni Erin | 1999 | JoUS | 99A705 | 25 m | 1:05.74 | 1:05.74 | |
14 | Rönkkö Sofia | 1999 | KuUS | 99A636 | 50 m | 1:07.77 | 1:05.77 | |
15 | Lempinen Laura | 2001 | LrU | 01A928 | 50 m | 1:09.81 | 1:07.81 | |
16 | Koskinen Riina | 2001 | SWIM | 01A085 | 50 m | 1:11.05 | 1:09.05 | |
17 | Juvonen Anni | 1999 | LrU | 99A762 | 25 m | 1:09.62 | 1:09.62 | |
18 | Piipponen Niina | 2000 | SWIM | 00A588 | 50 m | 1:11.86 | 1:09.86 | |
19 | Kankkunen Amanda | 2000 | KuUS | 00A841 | 25 m | 1:10.34 | 1:10.34 | |
20 | Moilanen Melinda | 2000 | JoUS | 00B066 | 25 m | 1:10.93 | 1:10.93 | |
21 | Käkönen Heini | 2000 | SWIM | 00A177 | 50 m | 1:14.15 | 1:12.15 | |
22 | Leppänen Emilia | 1999 | SWIM | 99A448 | 50 m | 1:14.42 | 1:12.42 | |
23 | Vesanen Netta | 2000 | SWIM | 00A868 | 50 m | 1:14.57 | 1:12.57 | |
24 | Huurinainen Venla | 2001 | VaajUS | 01A263 | 50 m | 1:15.21 | 1:13.21 | |
25 | Salo Nea | 2001 | LrU | 01A987 | 25 m | 1:13.33 | 1:13.33 | |
26 | Talvio Melissa | 2001 | SWIM | 01A793 | 25 m | 1:13.61 | 1:13.61 | |
27 | Lasanen Iida | 2000 | JoUS | 00A850 | 25 m | 1:14.01 | 1:14.01 | |
28 | Litmanen Reetta | 2001 | UI | 01B012 | 25 m | 1:14.03 | 1:14.03 | |
29 | Laukkanen Kata | 2001 | PunkUrh | 01A910 | 50 m | 1:16.62 | 1:14.62 | |
30 | Pylvänäinen Katri | 2000 | MiUS | 00A985 | 25 m | 1:15.33 | 1:15.33 | |
31 | Kokolahti Anni | 2001 | KuUS | 01B023 | 50 m | 1:17.36 | 1:15.36 | |
32 | Eiserbeck Ruusa | 2001 | JoUS | 01A283 | 25 m | 1:15.43 | 1:15.43 | |
33 | Väisänen Jessika | 2001 | VarU | 01A996 | 25 m | 1:16.43 | 1:16.43 | |
34 | Kinnunen Hanna | 1999 | JoUS | 99B250 | 25 m | 1:16.82 | 1:16.82 | |
35 | Puttonen Wilma-annika | 2001 | KeuTo | 01B153 | 25 m | 1:17.41 | 1:17.41 | |
36 | Paapio Eeva | 2001 | SWIM | 01A891 | 25 m | 1:18.30 | 1:18.30 | |
37 | Eronen Aino | 2000 | VarU | 00A960 | 50 m | 1:20.38 | 1:18.38 | |
38 | Potaseff Emmi | 2001 | VarU | 01B015 | 25 m | 1:18.51 | 1:18.51 | |
39 | Luukkanen Noora | 2001 | UI | 01A754 | 25 m | 1:18.98 | 1:18.98 | |
40 | Korhonen Netta | 2001 | VaajUS | 01A662 | 25 m | 1:20.04 | 1:20.04 | |
41 | Rita Jenna | 2000 | LrU | 00B144 | 25 m | 1:21.73 | 1:21.73 | |
42 | Salmi Siina | 2001 | VarU | 01A993 | 25 m | 1:21.96 | 1:21.96 | |
43 | Miettinen Rita | 2000 | VarU | 00A958 | 50 m | 1:24.49 | 1:22.49 | |
44 | Kankkunen Maisa | 2000 | SWIM | 00B216 | 50 m | 1:25.49 | 1:23.49 | |
45 | Nousiainen Sonja | 2000 | MiUS | 00B272 | 25 m | 1:24.12 | 1:24.12 | |
46 | Iljina Sara | 2001 | JoUS | 01A610 | 25 m | 1:24.45 | 1:24.45 | |
47 | Seijari Mimosa | 2001 | SWIM | 01B195 | 50 m | 1:26.46 | 1:24.46 | |
48 | Anttila Camilla | 1999 | VarU | 99B134 | 25 m | 1:27.76 | 1:27.76 | |
49 | Kivimäki Maria | 2000 | PieKu | 00B131 | 50 m | 1:32.51 | 1:30.51 | |
50 | Lappalainen Janika | 2001 | VarU | 01B280 | 25 m | 1:37.87 | 1:37.87 | |
51 | Miettinen Alisa | 2000 | KuUS | 00A407 | 25 m | |||
52 | Hänninen Avelina | 2001 | KuUS | 01B031 | 25 m | |||
53 | Heimonen Melina | 2001 | SWIM | 01B293 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 50, P12,13 200m Sekauinti |
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 2:14,37 2013 |
P12 LRIKM-ennätys Emil Martikainen, RaUS, 2:28,76 2009 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Ruohtula Veeti | 2001 | JoUS | 01A193 | 50 m | 2:38.99 | 2:33.99 | |
2 | Kislitsyn Alexander | 2001 | SWIM | 01A981 | 25 m | 2:35.28 | 2:35.28 | |
3 | Vartiainen Miiro | 2001 | JoUS | 01A340 | 50 m | 2:44.01 | 2:39.01 | |
4 | Laine Niklas | 2002 | PieKu | 02A111 | 50 m | 2:58.02 | 2:53.02 | |
5 | Pihlajamäki Ohto | 2001 | KuUS | 01A675 | 50 m | 3:00.00 | 2:55.00 | |
6 | Veijonen Veeti | 2001 | SWIM | 01A297 | 25 m | 2:56.64 | 2:56.64 | |
7 | Lauri Kettunen | 2002 | LrU | 02A308 | 50 m | 3:02.82 | 2:57.82 | |
8 | Järvinen Jiri | 2001 | SWIM | 01A304 | 25 m | 2:58.97 | 2:58.97 | |
9 | De La Rosa Aaron Fernando | 2001 | SWIM | 01A808 | 50 m | 3:04.10 | 2:59.10 | |
10 | Soljasalo Hugo | 2001 | LrU | 01A438 | 25 m | 3:06.95 | 3:06.95 | |
11 | Soininen Sampo | 2002 | SWIM | 02A069 | 25 m | 3:11.15 | 3:11.15 | |
12 | Kontiainen Akseli | 2002 | JoUS | 02A455 | 25 m | 3:16.20 | 3:16.20 | |
13 | Hätinen Luukas | 2002 | KuUS | 02A802 | 25 m | 3:20.07 | 3:20.07 | |
14 | Pyyhtinen Aapo | 2002 | SWIM | 02A911 | 50 m | 3:30.89 | 3:25.89 | |
15 | Auvinen Julius | 2001 | SWIM | 01A700 | 50 m | 3:31.44 | 3:26.44 | |
16 | Pyyhtinen Veikko | 2002 | SWIM | 02A910 | 50 m | 3:35.60 | 3:30.60 | |
17 | Vehkala Atte | 2002 | SWIM | 02A980 | 50 m | 3:42.21 | 3:37.21 | |
18 | Issakainen Antti | 2001 | UI | 01B010 | 25 m | 3:41.17 | 3:41.17 | |
19 | Hiltunen Väinö | 2001 | JoUS | 01A654 | 25 m | 3:48.28 | 3:48.28 | |
20 | Kolomainen Maxim | 2001 | SWIM | 01A890 | 25 m | |||
21 | Peltoperä Max | 2002 | SWIM | 02A883 | 25 m | |||
22 | Litmanen Konsta | 2002 | SWIM | 02B020 | 25 m | |||
23 | Sidoroff Jeremia | 2001 | JoUS | 01A832 | 25 m | |||
24 | Puhakka Eemeli | 2001 | JoUS | 01A537 | 25 m | |||
25 | Lindholm Atte | 2001 | SWIM | 01A874 | 25 m | |||
26 | Turunen Teemu | 2002 | KuUS | 02A747 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 51, T11,12 200m Sekauinti |
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 2:29,45 2007 |
T11 LRIKM-ennätys Wilma Jacobson, HSS, 2:40,66 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Pentti Mia | 2002 | SWIM | 02A018 | 50 m | 2:44.67 | 2:39.67 | |
2 | Puolakka Viivi | 2002 | SWIM | 02A126 | 50 m | 3:01.81 | 2:56.81 | |
3 | Palokangas Peppi | 2002 | SWIM | 02A100 | 25 m | 2:56.85 | 2:56.85 | |
4 | Virtanen Sara | 2002 | SWIM | 02A887 | 25 m | 2:57.80 | 2:57.80 | |
5 | Merisalo Viivi | 2002 | SWIM | 02A419 | 50 m | 3:05.16 | 3:00.16 | |
6 | Issakainen Emma | 2002 | UI | 02A714 | 25 m | 3:00.39 | 3:00.39 | |
7 | Wegelius Vilhelmiina | 2002 | JoUS | 02A466 | 25 m | 3:01.16 | 3:01.16 | |
8 | Ruuska Martta | 2003 | SWIM | 03A582 | 50 m | 3:11.42 | 3:06.42 | |
9 | Turkkila Anni | 2002 | JIlves | 02A337 | 25 m | 3:12.12 | 3:12.12 | |
10 | Haikarinen Tia | 2002 | LrU | 02A563 | 25 m | 3:13.06 | 3:13.06 | |
11 | Himanen Kaisa | 2003 | MiUS | 03A163 | 50 m | 3:18.85 | 3:13.85 | |
12 | Vihavainen Veera | 2002 | PunkUrh | 02A447 | 25 m | 3:15.72 | 3:15.72 | |
13 | Kinnunen Minna | 2003 | JoUS | 03A327 | 25 m | 3:16.07 | 3:16.07 | |
14 | Pellinen Siiri | 2003 | SWIM | 03A581 | 25 m | 3:17.52 | 3:17.52 | |
15 | Paukkunen Amanda | 2002 | SWIM | 02A895 | 50 m | 3:24.87 | 3:19.87 | |
16 | Saarelainen Veera | 2002 | MiUS | 02A471 | 25 m | 3:23.55 | 3:23.55 | |
17 | Parviainen Oona | 2002 | JoUS | 02A431 | 25 m | 3:24.76 | 3:24.76 | |
18 | Laakso Anni-maria | 2003 | JIlves | 03A207 | 25 m | 3:29.09 | 3:29.09 | |
19 | Laakkonen Veera | 2003 | PieKu | 03A241 | 25 m | 3:31.23 | 3:31.23 | |
20 | Palonen Mette | 2002 | SWIM | 02B015 | 50 m | 3:45.10 | 3:40.10 | |
21 | Järvinen Saana | 2003 | SWIM | 03A761 | 50 m | 3:48.67 | 3:43.67 | |
22 | Tikka Vilma | 2003 | LrU | 03A660 | 25 m | 3:50.81 | 3:50.81 | |
23 | Räikkönen Senni | 2003 | LrU | 03A504 | 25 m | |||
24 | Pitkänen Siiri | 2003 | LrU | 03A665 | 25 m | |||
25 | Pyykönen Pinja | 2002 | JoUS | 02A793 | 25 m | |||
26 | Repo Miina | 2002 | JoUS | 02A678 | 25 m | |||
27 | Willman Pihla | 2002 | LrU | 02A923 | 25 m | |||
28 | Sopanen Tessa | 2002 | SUS | 02A436 | 25 m | |||
29 | Kuula Eveliina | 2002 | SWIM | 02A927 | 25 m | |||
30 | Lindholm Kia | 2002 | SWIM | 02A890 | 25 m | |||
31 | Mangeloja Emma | 2003 | SWIM | 03A757 | 25 m | |||
32 | Metiäinen Inka | 2003 | SWIM | 03A640 | 25 m | |||
33 | Sorri Sara | 2003 | SWIM | 03A726 | 25 m | |||
34 | Tiainen Inka | 2002 | SUS | 02A778 | 25 m | |||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 52, P14,15,16 100m Rintauinti |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 1:01,52 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 1:04,68 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Eetu Alitalo, Cetus, 1:07,08 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Kurkinen Pyry | 1998 | SWIM | 98A462 | 50 m | 1:14.85 | 1:11.85 | |
2 | Valkonen Oskari | 1999 | SWIM | 99A903 | 50 m | 1:17.93 | 1:14.93 | |
3 | Liedevaara Jaakko | 1999 | SWIM | 99A914 | 25 m | 1:15.54 | 1:15.54 | |
4 | Kemppi Jani | 1998 | UI | 98A042 | 25 m | 1:16.23 | 1:16.23 | |
5 | Eiserbeck Roope | 1999 | JoUS | 99A294 | 50 m | 1:19.47 | 1:16.47 | |
6 | Huuskonen Olli | 1999 | SWIM | 99A908 | 50 m | 1:19.53 | 1:16.53 | |
7 | Honkonen Eetu | 2000 | SWIM | 00A234 | 25 m | 1:17.53 | 1:17.53 | |
8 | Ruohtula Roope | 2000 | JoUS | 00A565 | 25 m | 1:20.69 | 1:20.69 | |
9 | Tikka Joona | 2000 | SWIM | 00A438 | 50 m | 1:24.08 | 1:21.08 | |
10 | Hautaniemi Aleksi | 2000 | LrU | 00A677 | 25 m | 1:23.13 | 1:23.13 | |
11 | Kerminen Eppu | 1998 | KuUS | 98B332 | 25 m | 1:23.68 | 1:23.68 | |
12 | Auvinen Matias | 1998 | SWIM | 98A794 | 25 m | 1:24.12 | 1:24.12 | |
13 | Semach Aleksanteri | 1999 | SWIM | 99A874 | 50 m | 1:27.50 | 1:24.50 | |
14 | Iivanainen Tommy | 2000 | SWIM | 00A044 | 25 m | 1:24.54 | 1:24.54 | |
15 | Malvela Eetu | 2000 | SWIM | 00B072 | 50 m | 1:29.98 | 1:26.98 | |
16 | Valtonen Vili | 2000 | UI | 00B123 | 25 m | 1:29.77 | 1:29.77 | |
17 | Salokangas Karl-johan | 1999 | JoUS | 99B192 | 25 m | 1:31.63 | 1:31.63 | |
18 | Anttila Juuso | 1998 | VarU | 98B226 | 25 m | 1:32.28 | 1:32.28 | |
19 | Neuvonen Oskari | 2000 | SWIM | 00A866 | 50 m | 1:37.15 | 1:34.15 | |
20 | Luukkonen Ville | 1998 | VarU | 98B247 | 25 m | 1:34.51 | 1:34.51 | |
21 | Karvinen Tatu | 2000 | VarU | 00A954 | 25 m | 1:39.06 | 1:39.06 | |
22 | Silvennoinen Eetu | 1999 | SWIM | 99B227 | 25 m | 1:43.00 | 1:43.00 | |
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 53, 4X50mVapaauinti |
LRIKM-ennätys Uinti Espoo - Esbo Sim, Cetus, 1:58,59 2011 |
VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Lru Seka [2002] | 2002 | LrU | 25 m | 2:18.44 | 2:18.44 | ||
2 | Swim Seka 1 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:19.45 | 2:19.45 | ||
3 | Swim Seka 2 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:32.04 | 2:32.04 | ||
4 | Lru Seka [2002] 2 | 2002 | LrU | 25 m | 2:37.04 | 2:37.04 | ||
5 | Swim Seka 3 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:39.85 | 2:39.85 | ||
6 | Swim Seka 4 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:48.34 | 2:48.34 | ||
7 | Swim Seka 5 | 2002 | SWIM | 25 m | 2:55.00 | 2:55.00 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |
Laji 54, 4X50mVapaauinti |
LRIKM-ennätys Aurajoen Uinti, AUi, 1:40,84 2013 |
# | Nimi | Synt | Seura | Lisenssi | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Swim Seka 1 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:46.47 | 1:46.47 | ||
2 | Swim Seka 2 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:51.21 | 1:51.21 | ||
3 | Swim Seka 3 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:52.39 | 1:52.39 | ||
4 | Lru Seka [1998] | 1998 | LrU | 25 m | 1:53.23 | 1:53.23 | ||
5 | Jous Seka [1998] | 1998 | JoUS | 25 m | 1:53.27 | 1:53.27 | ||
6 | Swim Seka 4 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:53.36 | 1:53.36 | ||
7 | Kuus Seka [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 1:56.44 | 1:56.44 | ||
8 | Swim Seka 5 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 1:57.66 | 1:57.66 | ||
9 | Swim Seka 6 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:00.04 | 2:00.04 | ||
10 | Jous Seka Ii [1998] | 1998 | JoUS | 25 m | 2:01.53 | 2:01.53 | ||
11 | Jilves Seka [1998] | 1998 | JIlves | 25 m | 2:01.53 | 2:01.53 | ||
12 | Swim Seka 7 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:03.48 | 2:03.48 | ||
13 | Swim Seka 8 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:07.13 | 2:07.13 | ||
14 | Jous Seka 3 [2000] | 2000 | JoUS | 25 m | 2:07.74 | 2:07.74 | ||
15 | Swim Seka 9 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:09.07 | 2:09.07 | ||
16 | Kuus Seka 2 [1998] | 1998 | KuUS | 25 m | 2:11.84 | 2:11.84 | ||
17 | Swim Seka 10 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:13.51 | 2:13.51 | ||
18 | Jous Seka 4 [1999] | 1999 | JoUS | 25 m | 2:14.18 | 2:14.18 | ||
19 | Swim Seka 11 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:17.81 | 2:17.81 | ||
20 | Swim Seka 12 [1998] | 1998 | SWIM | 25 m | 2:24.16 | 2:24.16 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:12 |