Program för Testtävling 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Event 16, 50m Breaststroke Women |
World Seniors: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Europe Seniors: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
Nordic Seniors: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
Nation Seniors: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
# | ID | Name | Born | Club | Code | Pool | EntryTime | Status |
1 | 60 | Meilutyte Ruta | 1997 | PLYMOUTH | LTU | 50 m | 29.48 | |
2 | 62 | Nijhuis Moniek | 1988 | PLYMOUTH | NED | 50 m | 30.65 | |
3 | 44 | Laukkanen Jenna | 1995 | FINLAND | FIN | 50 m | 30.79 | |
4 | 149 | Ivaneeva Natalia | 1990 | RUSSIA | RUS | 50 m | 30.88 | |
5 | 79 | Scarcella Ilaria | 1993 | ITALY | ITA | 50 m | 31.13 | |
6 | 262 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 31.18 | ||
7 | 179 | Sztandera Dominika | 1997 | POLEN | POL | 50 m | 31.34 | |
8 | 589 | Eriksson Jessica | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.60 | ||
9 | 379 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 32.05 | ||
10 | 72 | Mikkelborg Silje Poll | 1988 | Skjetten | NOR | 50 m | 32.36 | |
11 | 42 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | FINLAND | FIN | 50 m | 32.43 | |
12 | 122 | Naustvik Ingalill Urrang | 1995 | Bergens SC | NOR | 50 m | 32.45 | |
13 | 7 | Nothdurfter Christina | 1995 | USC GRAZ | AUT | 50 m | 32.50 | |
14 | 92 | Braathen Ariel | 1999 | Bergens SC | NOR | 50 m | 32.51 | |
15 | 193 | Niemi Marlene | 1992 | Plaani | FIN | 50 m | 32.63 | |
16 | 55 | Koski Moona | 1999 | HELSINGFOR | FIN | 50 m | 32.65 | |
17 | 795 | Sandgren Ulrica | 1994 | SUNDSVALL | 50 m | 32.96 | ||
18 | 449 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | 50 m | 33.16 | ||
19 | 746 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | 50 m | 33.26 | ||
20 | 697 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 33.28 | ||
21 | 322 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 33.41 | ||
22 | 669 | Westerlund Lina | 1995 | WISBY SS | 50 m | 33.43 | ||
23 | 365 | Cederholm Hanna | 1997 | SK LAXEN | 50 m | 33.47 | ||
24 | 503 | Berg Lina | 1996 | S 02 | 50 m | 33.68 | ||
25 | 471 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 33.69 | ||
26 | 694 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 33.79 | ||
27 | 638 | Thurfjell Julia | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 33.84 | ||
28 | 445 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 33.97 | ||
29 | 59 | Best Savanna | 2000 | PLYMOUTH | GER | 50 m | 34.00 | |
30 | 620 | Wingren Lina | 1996 | SK TRITON | 50 m | 34.02 | ||
31 | 266 | Horvath Daniella | 2001 | HS | 50 m | 34.15 | ||
32 | 490 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | 50 m | 34.15 | ||
33 | 455 | Virgin Hannah | 2000 | SK NEPTUN | 50 m | 34.20 | ||
34 | 474 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | 50 m | 34.20 | ||
35 | 245 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | 50 m | 34.29 | ||
36 | 337 | Englund Linnéa | 2003 | KARLSTAD | 50 m | 34.42 | ||
37 | 496 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | 50 m | 34.45 | ||
38 | 397 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 34.47 | ||
39 | 392 | Axelsson-Wiesel Edith | 2002 | LJUNGBY SS | 50 m | 34.49 | ||
40 | 572 | Christensen Weistrand Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 34.49 | ||
41 | 315 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 34.51 | ||
42 | 246 | Rutqvist Amanda | 1991 | GÖTEBORG | 50 m | 34.55 | ||
43 | 263 | Holm Johanna | 1996 | HS | 50 m | 34.55 | ||
44 | 604 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 34.57 | ||
45 | 123 | Nygaard Marte | 1998 | Bergens SC | NOR | 50 m | 34.60 | |
46 | 58 | de Lange Caroux | 1999 | PLYMOUTH | RSA | 50 m | 34.64 | |
47 | 330 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 34.64 | ||
48 | 543 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 34.65 | ||
49 | 617 | Ståhl Moa | 1995 | SK TRITON | 50 m | 34.72 | ||
50 | 137 | Petersen Stine Omdahl | 1999 | Bærum | NOR | 50 m | 34.75 | |
51 | 95 | Helland Henriette Kronstad | 1998 | Bergens SC | NOR | 50 m | 34.76 | |
52 | 734 | Månsson Julia | 2002 | ÖSA | 50 m | 34.76 | ||
53 | 381 | Gidlöf Emelie | 1997 | LASS | 50 m | 34.77 | ||
54 | 537 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 34.85 | ||
55 | 802 | Kölhi Emmi | 2000 | HELSINGFOR | FIN | 50 m | 34.86 | |
56 | 310 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 34.89 | ||
57 | 217 | Holström Linea | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 34.92 | ||
58 | 307 | Hansson Emma | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 34.93 | ||
59 | 691 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 34.98 | ||
60 | 234 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | 50 m | 35.03 | ||
61 | 302 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 35.10 | ||
62 | 668 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | 50 m | 35.13 | ||
63 | 762 | Sanftleben Gabriella | 1999 | UDDEVALLA | 50 m | 35.34 | ||
64 | 400 | Wallin Sarah | 2000 | LUDVIKA SS | 50 m | 35.46 | ||
65 | 466 | Lindroth Ella | 2001 | NKK | 50 m | 35.52 | ||
66 | 498 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 35.60 | ||
67 | 494 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | 50 m | 35.61 | ||
68 | 140 | Stenseth Stine Lise | 1994 | Bærum | NOR | 50 m | 35.70 | |
69 | 97 | Kleppestrand Ragnhild | 1999 | Bergens SC | NOR | 50 m | 35.79 | |
70 | 534 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 35.84 | ||
71 | 398 | Holmström Moa | 2001 | LUDVIKA SS | 50 m | 35.90 | ||
72 | 495 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | 50 m | 35.92 | ||
73 | 706 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | 50 m | 36.01 | ||
74 | 272 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | 50 m | 36.10 | ||
75 | 489 | Herlin Mathilda | 2001 | SK RAN | 50 m | 36.10 | ||
76 | 351 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 36.17 | ||
77 | 716 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 36.45 | ||
78 | 523 | Henningsson Sofia | 2004 | SKÖVDE SS | 50 m | 36.70 | ||
79 | 483 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | 50 m | 36.83 | ||
80 | 244 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | 50 m | 36.85 | ||
81 | 452 | Vartiainen Alexandra | 2001 | SK NEPTUN | 50 m | 36.86 | ||
82 | 350 | Westholm Sara | 2001 | KUNGSBACKA | 50 m | 36.94 | ||
83 | 420 | Olsson Tova | 2001 | MASS | 50 m | 36.94 | ||
84 | 656 | Almqvist Cornelia | 2002 | VARBERG | 50 m | 36.96 | ||
85 | 771 | Eriksson Lisa | 1998 | STRÄNGNÄS | 50 m | 36.98 | ||
86 | 437 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | 50 m | 37.03 | ||
87 | 533 | Öberg Elise | 2002 | SOLLEFTEÅ | 50 m | 37.14 | ||
88 | 329 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 37.19 | ||
89 | 362 | Rydgren My | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 37.22 | ||
90 | 630 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | 50 m | 37.24 | ||
91 | 709 | Walldén Adelina | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 37.30 | ||
92 | 701 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 37.40 | ||
93 | 236 | Dahlström Olivia | 2001 | GÖTEBORG | 50 m | 37.42 | ||
94 | 672 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 37.46 | ||
95 | 218 | Maltesson Lina | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 37.48 | ||
96 | 753 | Aronsson Fanny | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 37.54 | ||
97 | 721 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | 50 m | 37.57 | ||
98 | 52 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | DEN | 50 m | 37.58 | |
99 | 333 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 37.69 | ||
100 | 369 | Morin Tilde | 2002 | SK LAXEN | 50 m | 37.71 | ||
101 | 358 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 37.94 | ||
102 | 276 | Wikström Tove | 2001 | HÄRNÖSAND | 50 m | 38.79 | ||
103 | 475 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 38.95 | ||
104 | 657 | Berggren Ronja | 2003 | VARBERG | 50 m | 39.02 | ||
105 | 702 | Holmberg Julia | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 39.83 | ||
106 | 561 | Flodfält Vilma | 1999 | SK SYDSIM | 50 m | 40.21 | ||
107 | 25 | Meynen Julie | 1997 | LUXEMBUORG | LUX | 25 m | 34.97 | |
108 | 717 | Liljeblad Lovisa | 2002 | ÅKERSBERGA | 25 m | 35.56 | ||
109 | 744 | Karls Sofia | 2002 | SS04 | 25 m | 36.65 | ||
Generated by WinGrodan 1.25.01 | Print Date | 16 mars 2016 |
Licensed to: IC Control SE | Print Time | 08:32 |