Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 200m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 211 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 25 m | 2:09.88 | |
2 | 281 | Hansen Marcus Dan | 1999 | VAT CPH/MK | 9965AB | 25 m | 2:11.59 | |
3 | 1 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VORDINGB | 0075AI | 25 m | 2:14.51 | |
4 | 296 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | VI39 | 0081AA | 25 m | 2:14.69 | |
5 | 4 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 2:15.08 | |
6 | 251 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 25 m | 2:16.40 | |
7 | 196 | Møldrup Marius | 1999 | TRITON B | 9977AI | 25 m | 2:16.57 | |
8 | 136 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 25 m | 2:16.61 | |
9 | 293 | Mariegaard Valdemar | 1999 | VI39 | 9969AF | 25 m | 2:18.29 | |
10 | 146 | Lundgaard Frederik | 1999 | FR.SUND | 9965AE | 25 m | 2:18.51 | |
11 | 192 | Joensen Johan | 2000 | TRITON B | 0005AB | 25 m | 2:19.49 | |
12 | 62 | Ulrich Thor Hvid | 1999 | KVIK | 9919AE | 25 m | 2:19.97 | |
13 | 306 | Sørensen Daniel | 1999 | STT | 9901AD | 25 m | 2:20.24 | |
14 | 227 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 25 m | 2:21.79 | |
15 | 113 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | SLANGERUP | 0073AD | 25 m | 2:23.45 | |
16 | 163 | Burmester Felix | 1999 | HELSINGØR | 9913AC | 25 m | 2:23.52 | |
17 | 53 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 25 m | 2:24.29 | |
18 | 102 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 25 m | 2:24.52 | |
19 | 8 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 25 m | 2:24.81 | |
20 | 44 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 25 m | 2:24.93 | |
21 | 105 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 25 m | 2:25.09 | |
22 | 199 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 25 m | 2:25.95 | |
23 | 229 | Lehn-Schiøler William | 2000 | GLADSAXE | 0073AF | 25 m | 2:26.31 | |
24 | 264 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 25 m | 2:26.67 | |
25 | 6 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 25 m | 2:27.29 | |
26 | 203 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:30.00 | |
27 | 261 | Larsen Benjamin Ørnebjerg | 2000 | KØGE | 0087AC | 25 m | 2:31.16 | |
28 | 243 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 2:32.72 | |
29 | 259 | Hansen Thor B. | 2000 | KØGE | 0097AA | 25 m | 2:32.91 | |
30 | 198 | Rishøj Mads | 1999 | TRITON B | 9943AN | 25 m | 2:33.52 | |
31 | 237 | Presskorn Frederik | 2000 | GLADSAXE | 0061AB | 25 m | 2:38.56 | |
32 | 21 | Torp Kristian | 2000 | BIRKERØD | 0083AC | 25 m | 2:39.46 | |
33 | 260 | Holm Jacob | 2000 | KØGE | 0011AE | 25 m | 2:42.24 | |
34 | 120 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 25 m | 2:42.62 | |
35 | 12 | Christoffersen Jacob Krog | 2000 | BIRKERØD | 0039AK | 25 m | 2:44.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 04 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:56 |