Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl 17.00
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 1, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Damer |
Finaler (6) |
Vejledende starttid 17:25 |
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
6:05.65 |
71 |
3 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
6:02.23 |
108 |
4 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:58.98 |
155 |
5 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
6:01.36 |
215 |
6 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
50m |
6:04.45 |
54 |
7 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
50m |
6:10.01 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Emilie Bast |
2002 |
0252AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:57.38 |
271 |
2 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
50m |
5:56.38 |
170 |
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
5:55.10 |
226 |
4 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
5:53.01 |
162 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
5:54.29 |
14 |
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
5:55.95 |
165 |
7 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
5:57.04 |
289 |
8 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
50m |
5:58.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
5:50.93 |
261 |
2 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
5:48.07 |
68 |
3 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
50m |
5:45.87 |
279 |
4 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
5:44.78 |
43 |
5 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
5:44.84 |
104 |
6 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:47.78 |
78 |
7 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
5:49.05 |
117 |
8 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
50m |
5:51.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
5:43.54 |
95 |
2 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
TUNE |
|
50m |
5:40.08 |
239 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
5:37.47 |
190 |
4 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
5:35.55 |
301 |
5 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:35.90 |
27 |
6 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
50m |
5:39.05 |
300 |
7 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:40.28 |
99 |
8 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
5:43.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
5:30.34 |
134 |
2 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
5:30.24 |
102 |
3 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:29.87 |
306 |
4 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:27.79 |
280 |
5 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
5:29.46 |
253 |
6 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
5:30.01 |
124 |
7 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
5:30.31 |
204 |
8 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
5:32.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:23.04 |
66 |
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
5:16.67 |
11 |
3 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
5:12.39 |
285 |
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
5:05.72 |
8 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
5:06.05 |
287 |
6 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
5:14.47 |
130 |
7 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
5:20.06 |
57 |
8 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
5:26.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
29 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:40 |
|