Program för Grand Prix 3 Final
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 32, 200m Backstroke Men |
NR: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
JSR: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
VM: 1:59,19 Univ: 2:02,11 JVM: 2:01,95 EG: 2:03,99 EYOF: 2:10,50 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 321 | Carlsson Mattias | 1990 | UDDEVALLA | AP3590 | 50 m | 1:59.29 | |
2 | 86 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | AE8995 | 50 m | 2:00.41 | |
3 | 34 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 2:02.50 | |
4 | 265 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:06.06 | |
5 | 128 | Palmqvist Pontus | 1991 | LASS | AV7391 | 50 m | 2:11.01 | |
6 | 255 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 2:11.32 | |
7 | 105 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | AY7593 | 50 m | 2:11.72 | |
8 | 147 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 2:11.98 | |
9 | 305 | Lienau-Petersson Alexander | 1993 | YSTADS SS | AR5393 | 50 m | 2:12.83 | |
10 | 155 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 2:14.95 | |
11 | 118 | Andersson Anton | 1993 | LASS | AC1593 | 50 m | 2:15.35 | |
12 | 127 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | AF0396 | 50 m | 2:15.52 | |
13 | 174 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 2:15.61 | |
14 | 116 | Schön Svensson David | 1993 | SK LAXEN | AD8993 | 50 m | 2:15.77 | |
15 | 201 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 2:16.01 | |
16 | 83 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | AC9900 | 50 m | 2:16.05 | |
17 | 21 | Johansson Sean | 1997 | SK ENA | AO1197 | 50 m | 2:16.32 | |
18 | 231 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 2:16.65 | |
19 | 263 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 50 m | 2:16.90 | |
20 | 226 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 2:17.36 | |
21 | 47 | Kroon Gustav | 1998 | HS | AM6398 | 50 m | 2:17.68 | |
22 | 233 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 50 m | 2:18.01 | |
23 | 153 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 2:18.02 | |
24 | 113 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 2:18.04 | |
25 | 10 | Jonsson Daniel | 1999 | ALVESTA SS | AF8599 | 50 m | 2:18.81 | |
26 | 82 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 2:20.51 | |
27 | 266 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 2:21.53 | |
28 | 111 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:23.13 | |
29 | 23 | Brorsson Axel | 1996 | ESKILSTUNA | AX9396 | 50 m | 2:24.78 | |
30 | 71 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 50 m | 2:25.05 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 april 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap | Utskriftstid | 07:05 |