Program för UGP1-Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:18 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
235 |
4 |
Isak Nordin |
2001 |
AK3501 |
TUREBERG |
|
25m |
|
163 |
5 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
|
149 |
6 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
2 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
45 |
3 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:38.38 |
157 |
4 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
1:33.90 |
201 |
5 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
1:32.81 |
205 |
6 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
AH1902 |
SPIF SF |
|
25m |
1:33.19 |
165 |
7 |
Walter Sundling |
2004 |
AE6904 |
SKK |
|
25m |
1:35.87 |
32 |
8 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:55.32 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.14 |
36 |
3 |
Julius Eneström |
2001 |
AY4101 |
DANDERYD |
|
25m |
1:27.26 |
160 |
4 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
1:24.05 |
56 |
5 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:23.22 |
195 |
6 |
Daniel Löwenberg |
2003 |
AE1303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:23.89 |
40 |
7 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
25m |
1:25.38 |
90 |
8 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:27.77 |
191 |
9 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
50m |
1:31.01 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
Kacper Zalomski |
2000 |
AK7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:19.77 |
140 |
3 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
1:18.88 |
167 |
4 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
SKK |
|
25m |
1:17.44 |
199 |
5 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
AS7901 |
SPIF SF |
|
25m |
1:16.79 |
197 |
6 |
Josef Mehari |
1999 |
AO4999 |
SPIF SF |
|
25m |
1:17.03 |
206 |
7 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
SPIF SF |
|
25m |
1:18.86 |
4 |
8 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
1:19.61 |
111 |
9 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:20.48 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
1:16.10 |
179 |
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
25m |
1:15.88 |
142 |
4 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SKK |
|
25m |
1:15.48 |
58 |
5 |
Rasmus Pettersson-Dahlberg |
2000 |
AQ2500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.69 |
219 |
6 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
1:14.54 |
83 |
7 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:15.61 |
16 |
8 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:15.97 |
49 |
9 |
Samuel Bladin |
1999 |
AO4399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:16.33 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Thomas Östervall |
2000 |
AD3100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:10.33 |
145 |
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
1:10.18 |
125 |
4 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.70 |
169 |
5 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
1:09.59 |
138 |
6 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
AQ0399 |
SKK |
|
25m |
1:09.61 |
181 |
7 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
AQ6900 |
SPIF SF |
|
25m |
1:10.01 |
48 |
8 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:10.26 |
65 |
9 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:10.65 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
1:08.76 |
57 |
3 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.24 |
265 |
4 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.83 |
44 |
5 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
1:05.38 |
51 |
6 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:06.80 |
66 |
7 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.23 |
254 |
8 |
Oscar Norman |
1999 |
AK5599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.55 |
60 |
9 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
AJ6900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:09.44 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:03.01 |
117 |
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:02.30 |
122 |
4 |
Filip Weidlitz |
1997 |
AP4397 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:01.43 |
105 |
5 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
59.57 |
155 |
6 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
59.73 |
116 |
7 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:02.30 |
52 |
8 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:02.59 |
94 |
9 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:04.18 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:18 |
|