Program för DM-L & DJM-L
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 2, 100m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 374 | Bro Sarah | 1996 | GENTOFTE | 9686AE | 50 m | 56.69 | |
2 | 328 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 57.12 | |
3 | 343 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 57.74 | |
4 | 186 | Madsen Maria | 1995 | HERLEV | 9524AC | 50 m | 58.05 | |
5 | 52 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 58.09 | |
6 | 532 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 58.16 | |
7 | 462 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 58.19 | |
8 | 136 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 58.22 | |
9 | 245 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 58.27 | |
10 | 304 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 58.39 | |
11 | 159 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 58.42 | |
12 | 422 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 58.46 | |
13 | 318 | Schütt Ida | 1996 | KVIK | 9642AI | 50 m | 58.83 | |
14 | 426 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 59.04 | |
15 | 247 | Hager Mathilde | 2001 | HOVEDSTAD | 0154AB | 50 m | 59.13 | |
16 | 117 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 59.23 | |
17 | 349 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 59.28 | |
18 | 26 | Hestbech Emma-Sofie | 1996 | AALBORG | 9694AD | 50 m | 59.66 | |
19 | 147 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 59.68 | |
20 | 420 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 59.72 | |
21 | 564 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 59.80 | |
22 | 565 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 59.94 | |
23 | 58 | Kjeldsen Matilde | 1999 | AGF | 9984AV | 50 m | 1:00.11 | |
24 | 285 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.15 | |
25 | 70 | Larsen Freja Hamann | 1999 | ESBJERG | 9914AC | 50 m | 1:00.16 | |
26 | 274 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 1:00.16 | |
27 | 205 | Sørensen Stinne | 1999 | HERNING | 9934AD | 50 m | 1:00.19 | |
28 | 246 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:00.21 | |
29 | 139 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 1:00.36 | |
30 | 259 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:00.42 | |
31 | 65 | Gravgaard Pernille H. | 1997 | DELTA | 9778AQ | 50 m | 1:00.59 | |
32 | 406 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 1:00.64 | |
33 | 484 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 1:00.74 | |
34 | 175 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:00.79 | |
35 | 228 | Vanggård Emma | 1996 | HOLBÆK | 9646AF | 50 m | 1:00.80 | |
36 | 74 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 50 m | 1:00.89 | |
37 | 470 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:00.93 | |
38 | 104 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 1:00.94 | |
39 | 151 | Oxenvad Julie | 1997 | HSK | 9744AP | 50 m | 1:00.97 | |
40 | 302 | Brøgger Sofie | 2000 | KVIK | 0032AD | 50 m | 1:00.97 | |
41 | 325 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 1:01.06 | |
42 | 145 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 1:01.14 | |
43 | 453 | Bunten Sofie W. | 1999 | SILKEBORG | 9974AK | 50 m | 1:01.32 | |
44 | 529 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 1:01.39 | |
45 | 300 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | KVIK | 0058AA | 50 m | 1:01.46 | |
46 | 216 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 1:01.55 | |
47 | 314 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 50 m | 1:01.61 | |
48 | 105 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:01.67 | |
49 | 416 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 1:01.73 | |
50 | 592 | Nehmdahl Lærke Harksen | 1999 | VIBORG | 9994AQ | 50 m | 1:01.78 | |
51 | 473 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:01.95 | |
52 | 249 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:01.99 | |
53 | 504 | Lindemann Amalie Müller | 1999 | SØNDERBORG | 9966AW | 50 m | 1:02.00 | |
54 | 101 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:02.08 | |
55 | 4 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:02.25 | |
56 | 514 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 1:02.29 | |
57 | 509 | Olesen Helene | 2000 | TEMPO | 0044AP | 50 m | 1:02.32 | |
58 | 412 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 1:02.48 | |
59 | 558 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:02.63 | |
60 | 457 | Fuglsang Matilde | 2000 | SILKEBORG | 0088BA | 50 m | 1:02.76 | |
61 | 278 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:03.04 | |
62 | 386 | Jensen Therese Hovgaard | 2000 | NYBORG | 0058AL | 50 m | 1:03.12 | |
63 | 468 | Østerberg Nikoline | 2000 | SKOVBAKKEN | 0098AU | 50 m | 1:03.12 | |
64 | 336 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 1:03.26 | |
65 | 338 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:03.31 | |
66 | 359 | Ottesen Camilla | 2000 | NORD | 0032AE | 50 m | 1:03.38 | |
67 | 184 | Jensen Iben Helstrup | 1996 | HERLEV | 9674AA | 50 m | 1:03.47 | |
68 | 288 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:03.49 | |
69 | 221 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:03.53 | |
70 | 292 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 1:03.53 | |
71 | 108 | Blicher Rosemarie | 2000 | GENTOFTE | 0076AO | 50 m | 1:03.63 | |
72 | 214 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 1:03.64 | |
73 | 573 | Olsen Josephine | 2000 | VAT CPH-MK | 0074AA | 50 m | 1:03.71 | |
74 | 98 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:04.01 | |
75 | 561 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 1:04.39 | |
76 | 294 | Grønsedt Xenia Kragelund | 2000 | KALUNDBORG | 0048BG | 50 m | 1:04.47 | |
77 | 401 | Pedersen Amalie | 2000 | RINGE | 0062AU | 50 m | 1:04.59 | |
78 | 290 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 1:05.73 | |
79 | 495 | Ellehus Freya | 2000 | SVENDBORG | 0076AJ | 50 m | 1:06.30 | |
80 | 423 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 1:06.34 | |
81 | 89 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:07.34 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |