2019-12-06   00:40:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2015    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
 
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (9) 
Sponsor: Nordea 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
962  Christoffer P. Voldbjerg  2005    NORD    25m   
1128  Nikolaj Pilgaard  2004  0413AH  HOLSTEBRO    25m   
978  Andreas Gaardstad  2005    SILKEBORG    25m   
908  Mads B Jensen  2002    BSK08    25m   
885  Casper Lykke Andersen  1984    BRÆDSTRUP    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
894  Robert Versteegen  2001    BRÆDSTRUP    25m   
1110  Victor Godt  2004    HOLSTEBRO    25m   
1108  Mads Dreschler  2005    HOLSTEBRO    25m   
906  Malthe Toft Høj  2002  0227AQ  BSK08    25m   
942  Alexander Kjeldsen  2004    KOLDING    25m   
958  Frederik Laursen  2005    NORD    25m   
948  Filip Esklund Nielsen  2004  0445AK  KOLDING    25m   
1102  Sune Lebæk Andersen  2005    HOLSTEBRO    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1009  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  0771AA  SKIVE    25m  2:09.23 
1210  Mathias Munch Pedersen  2003  0347AI  OSK    25m  2:05.00 
980  Emil Lykke Grann  2003  0391AK  SILKEBORG    25m  1:56.85 
1101  Noah Lebæk Andersen  2003  0347AL  HOLSTEBRO    25m  1:54.75 
1161  Rasmus Irmschler  2002  0273AP  IKAST    25m  1:55.21 
1094  Jonas Abildgaard  2003  0381AM  AABYBRO    25m  2:01.47 
924  Arthur Rytter Jacobsen  2003  0373AL  HORSENS    25m  2:05.59 
929  Mathias H. Johannesen  2004  0421AB  HORSENS    25m  2:16.93 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
934  Kristian Sabroe Sørensen  2005  0583AA  HORSENS    25m  1:49.75 
1160  Rasmus Håkonsson  2004  0449AH  IKAST    25m  1:48.07 
1111  Daniel Stauning Haargaard  2002  0247AQ  HOLSTEBRO    25m  1:47.73 
999  Jakob Riisgaard  2003  0309AA  SILKEBORG    25m  1:47.15 
903  Christian Dunker  2002  0289AL  BSK08    25m  1:47.31 
979  Frederik Gaardsted  2001  0101AN  SILKEBORG    25m  1:47.82 
1010  Anton Poulsen  2004  0483AH  SKIVE    25m  1:49.73 
1174  Theis Nelander  2005  0557AC  IKAST    25m  1:51.47 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1196  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  OSLF    25m  1:46.25 
1054  Tobias Lyck Petersen  2002  0241AR  VEJEN    25m  1:43.46 
1244  Jeppe K Rasmussen  2002    H.G.F.    25m  1:41.29 
1002  Noah Brendholdt  2004  0415AI  SKIVE    25m  1:39.93 
1197  Joe Tani Fohlmann  2003  0355AA  OSLF    25m  1:41.21 
884  Hjalte Ahnfeldt  2003  0363AJ  BRÆDSTRUP    25m  1:43.17 
1124  Mads Lund  2002  0253AO  HOLSTEBRO    25m  1:46.15 
1282  Marcus Koed  2001  0137AR  HORSENS    25m  1:47.09 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
922  Theis Dalgaard  2004  0455AG  HORSENS    50m  1:39.38 
1055  Niclas Stølegaard  2001  0137AO  VEJEN    25m  1:38.47 
1242  Kasper Kjær  2000    H.G.F.    25m  1:37.43 
1146  Nicki Kjellerup Andersen  2002  0213AB  IKAST    25m  1:36.07 
1038  Markus Toft  2003    TST    25m  1:36.42 
940  Mads Ørum Damgaard  2001  0191AQ  KOLDING    25m  1:38.42 
983  Bastian Løve Høegh  2000  0007AK  SILKEBORG    25m  1:38.64 
1207  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  OSK    25m  1:39.56 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1264  Jacob Kærslund Larsen  2000  0081AU  MUNKEBO    25m  1:35.19 
1115  Anders Nedergaard Jensen  2002  0233AP  HOLSTEBRO    25m  1:34.88 
877  Andreas Hansen  2001  0195AF  BRÆDSTRUP    25m  1:33.68 
1235  Robert Udbye  2002  0297AN  HERNING    25m  1:32.61 
954  Daniel Vang Kleist  2000  0095AS  NORD    25m  1:33.11 
973  Oliver Christensen  2003  0373AK  SILKEBORG    25m  1:34.77 
892  Johnny Jensen  1985  8513AC  BRÆDSTRUP    25m  1:34.88 
1122  Mathias Lindberg Laursen  2003  0359AJ  HOLSTEBRO    25m  1:35.54 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1043  Jonathan Bos  1998  9827AU  VEJEN    50m  1:25.76 
1159  Martin Holmershøj  1998  9843AR  IKAST    25m  1:23.33 
1147  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  IKAST    25m  1:20.21 
1132  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998    AALBORG    25m  1:18.03 
1086  Simon Andersen  2000  0069AK  AABYBRO    25m  1:18.23 
1157  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  1:20.57 
875  Krestian Gelmark-Sørensen  2001  0111AR  BRÆDSTRUP    25m  1:24.77 
1201  Victor Nygaard  2003  0361AH  OSLF    25m  1:30.41 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
915  Frederik F. Nielsen  1994  9495AE  DELTA    25m  1:17.31 
972  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    25m  1:15.60 
1145  Mark Andersen  1997  9799AC  IKAST    25m  1:13.24 
1267  Mikael Olsen  1992  9283AJ  MUNKEBO    25m  1:12.27 
1140  Ludvig Lind  1998    NORD    25m  1:12.44 
1022  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  1:14.36 
910  Frederik Marcussen  1999  9955AG  BSK08    25m  1:16.26 
1141  Emil Poulsen  1997    NORD    25m  1:17.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark