2019-12-10   02:20:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nordea Midsommercup 2015    Udskriftsdato  05 juni 2015   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Ikast Svømme Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 juni 2015         
 
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Nordea 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
957  Freja Klitgaard Larsen  2004    NORD    25m   
1223  Signe Vestergaard Jensen  2005  0538AM  HERNING    25m   
1204  Nikoline Andersen  2003  0368AR  OSK    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
961  Emilie Pihl  2004    NORD    25m   
921  Clara Matilde Carstensen  2004  0436AP  HORSENS    25m  1:15.53 
1158  Sofie Dyg Holme  2005    IKAST    25m  1:05.45 
1033  Nanna Svensgaard  2004    STRUER    25m  1:07.09 
1027  Emma Rønberg Mikkelsen  2003    STRUER    25m   
1218  Anna Haøholm Brøcker  2004  0456AR  HERNING    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
891  Nanna Ballisager Hansen  2003  0348AO  BRÆDSTRUP    25m  1:05.22 
932  Emma Oleander  2004  0472AJ  HORSENS    25m  1:03.50 
998  Christine Porse  2004    SILKEBORG    25m  1:02.05 
931  Xenia Juhl Leiszner  2005  0566AD  HORSENS    25m  1:01.24 
989  Annabella Marie Lauritzen  2005  0586AG  SILKEBORG    25m  1:01.69 
1121  Emilie Kristiansen  2003    HOLSTEBRO    25m  1:02.66 
971  Emilie Bie Bock  2005  0554AE  SILKEBORG    25m  1:03.83 
1183  Katrine Bøeg Thormann  2006  0692AD  IKAST    25m  1:05.44 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
996  Cecilie Vejsgaard Pederse  2004  0444AS  SILKEBORG    25m  1:00.00 
1080  Anna Varming  2005    VIBORG    25m  59.01 
1247  Emilie Støve  2000    H.G.F.    25m  58.03 
1048  Malene Kargo-Petersen  2003  0374AM  VEJEN    25m  57.89 
1168  Caroline Krogh  2002  0226BA  IKAST    25m  57.97 
1219  Lærke Hjaltason  2004  0448AO  HERNING    25m  58.77 
1229  Line Lindhardt Nielsen  2004  0426AO  HERNING    25m  59.41 
1152  Marie Graff Esbensen  2003  0336AT  IKAST    25m  1:00.63 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1177  Louise Amanda Nielsen  2003  0334AQ  IKAST    50m  56.55 
1167  Methea Kristensen  2003  0308AQ  IKAST    25m  55.27 
995  Pernille Nedergaard  2004    SILKEBORG    25m  54.84 
1034  Anne Terp  2004  0452AQ  STRUER    25m  54.21 
1166  Ida Kristensen  2004  0412AR  IKAST    25m  54.25 
1221  Lotte Liv Jensen  2004  0432AM  HERNING    25m  55.17 
1021  Karoline Thagård Jakobsen  2004    STRUER    25m  55.63 
1148  Rikke Sander Berggreen  2005  0522AG  IKAST    25m  56.79 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
923  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    50m  53.28 
987  Maja Klitgaard  2003  0392AK  SILKEBORG    25m  52.41 
1230  Laura Pedersen  2004  0424AL  HERNING    25m  51.96 
1006  Signe Fuglsang  2003  0398AX  SKIVE    25m  51.88 
920  Amalie Antonsen  2003  0302AS  HORSENS    25m  51.89 
1180  Sarah Dam Pedersen  2002  0276AW  IKAST    25m  52.35 
1241  Carolina D. Agerbæk  2002    H.G.F.    25m  53.09 
1181  Laura Mai Stephansen  2003  0378AW  IKAST    25m  54.06 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
907  Christine Cæsar Jensen  2003    BSK08    50m  51.48 
991  Selma Lindberg  2003  0354AU  SILKEBORG    25m  51.27 
1024  Nanna Sofie Kralund  2003  0356AO  STRUER    25m  50.97 
1095  Victoria Bjerre  2003  0334AW  AABYBRO    25m  49.00 
1255  Ida Kristensen  2004  0418AO  FREM    25m  49.33 
1186  Emma Kristiansen  2002    SØMÆRKET    25m  51.01 
1184  Katrine Bertelsen  2001    SØMÆRKET    25m  51.30 
1150  Weronicka L. Bjørn  2005  0524AG  IKAST    25m  51.82 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1053  Line Pedersen  2003  0324AQ  VEJEN    25m  48.43 
1156  Hanlu He  1999  9946AZ  IKAST    25m  47.41 
909  Julie Kramer  2000  0018BF  BSK08    25m  46.62 
1179  Kirsten Q. Noro  2000  0046BG  IKAST    50m  46.18 
1004  Dicte Skov Forsberg  2004  0466AM  SKIVE    25m  46.33 
911  Line Mygdam  2003  0382AX  BSK08    25m  46.98 
889  Iben K. Zachariassen  2002  0216AS  BRÆDSTRUP    25m  48.23 
1198  Mia K. Kristensen  2004  0496AH  OSLF    25m  48.51 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1172  Lærke Meyer  2000  0032AU  IKAST    25m  45.49 
1074  Helene Levring Andersen  2001  0132AY  VIBORG    25m  45.09 
1049  Mette Kargo-Petersen  2000  0094AR  VEJEN    50m  44.52 
1051  Thea Laugesen  2000  0036BA  VEJEN    25m  44.21 
1170  Savannah Lundvig  2001  0178BA  IKAST    50m  44.30 
1028  Camilla S Mortensen  2003  0358AL  STRUER    25m  44.86 
1144  Julie B. Andersen  2002  0214AS  IKAST    25m  45.49 
1211  Amalie Ringkvist  2002  0218AF  OSK    25m  46.05 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1231  Linda Strunge  2000  0084AS  HERNING    25m  43.72 
1151  Freja Elling-Enevoldsen  2002  0248AX  IKAST    25m  42.24 
1026  Nanna Kibsgaard Madsen  2000  0026AA  STRUER    25m  41.83 
941  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  41.40 
1018  Klea Christensen  2001  0196AX  STRUER    25m  41.73 
938  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  42.12 
1154  Emma Louise Frohn  1998  9886AT  IKAST    25m  43.63 
1092  Emma Rose Treney  2002  0216AU  AABYBRO    25m  44.11 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
1135  Caroline Beck  1998    VIBORG    25m  39.15 
1105  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    50m  39.14 
1169  Sascha Lausten  2002  0202AJ  IKAST    25m  38.22 
1032  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    25m  36.85 
1153  Mette Flaskager  1999  9902AR  IKAST    25m  37.26 
1020  Naja Holmgaard  2001  0182AT  STRUER    25m  39.13 
1011  Olivia Poulsen  2001  0142AR  SKIVE    25m  39.14 
1266  Julie Martinussen  1997  9736AS  MUNKEBO    25m  40.06 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark