2019-12-09   23:41:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

2_S
Løb 2, 100m Frisvømning Damer 
 
Sponsor: Nordea 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1153  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  1:01.43   
1138  Moeslund Martha  1998  SMUT    25 m  1:03.17   
1026  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  1:04.96   
1090  Sørensen Freja Emborg  1999  AABYBRO  9928BB  25 m  1:04.97   
977  Fuglsang Mathilde  2000  SILKEBORG  0088BA  50 m  1:05.24   
1194  Broe Anna  2002  OSLF  0228AD  25 m  1:07.63   
1020  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m  1:07.80   
1165  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  1:07.83   
1000  Skov Amalie  1999  SILKEBORG  9992AW  25 m  1:08.03   
10  1154  Frohn Emma Louise  1998  IKAST  9886AT  25 m  1:08.13   
11  1151  Elling-Enevoldsen Freja  2002  IKAST  0248AX  25 m  1:08.61   
12  1248  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  1:08.75   
13  992  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  1:09.59   
14  1265  Martinussen Janni  2001  MUNKEBO  0186AE  25 m  1:09.77   
15  1164  Knudsen Caroline M.  1999  IKAST  9962AU  25 m  1:09.87   
16  899  Larsen Emma Viborg  2001  BSK08  0112AT  50 m  1:10.41   
17  1093  Zanchetta Andrea  2000  AABYBRO  0088AU  50 m  1:10.75   
18  1068  Hansen Sofie Rahbek  2000  VIBORG  0026BD  25 m  1:10.89   
19  872  Johnson Freya Bloch  2000  HOBRO  0074AB  25 m  1:10.95   
20  1120  Klogborg Louise Xia  2000  HOLSTEBRO  0008AX  25 m  1:10.97   
21  1199  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  1:11.47   
22  882  Rasmussen Line Lohmann  1999  BRÆDSTRUP  9946BC  25 m  1:11.51   
23  1224  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m  1:11.82   
24  1012  Rytter Elisa  2001  SKIVE  0192AW  25 m  1:11.93   
25  1212  Skjoldborg Maibritt  2002  OSK  0284AO  25 m  1:12.45   
26  883  Sørensen Trine G.  1997  BRÆDSTRUP  9752AR  25 m  1:13.03   
27  1172  Meyer Lærke  2000  IKAST  0032AU  25 m  1:13.16   
28  1231  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  1:13.17   
29  1170  Lundvig Savannah  2001  IKAST  0178BA  25 m  1:13.26   
30  986  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  25 m  1:13.37   
31  1125  Markma Mathilde Marthedal  2001  HOLSTEBRO  0166AW  50 m  1:13.41   
32  1205  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:13.45   
33  1144  Andersen Julie B.  2002  IKAST  0214AS  25 m  1:14.31   
34  1029  Munch Christina Berggren  2001  STRUER  0136AY  25 m  1:14.35   
35  880  Brinkmann Maja  2002  BRÆDSTRUP  0288AO  25 m  1:14.80   
36  1062  Boye Sofie Bruun  2001  VIBORG  0112AZ  25 m  1:14.87   
37  1211  Ringkvist Amalie  2002  OSK  0218AF  50 m  1:15.11   
38  1018  Christensen Klea  2001  STRUER  0196AX  25 m  1:15.26   
39  1123  Lund Julie Geertsen  2001  HOLSTEBRO  0158AP  25 m  1:15.40   
40  1035  Borgensgaard Mia  2003  TST    25 m  1:15.81   
41  1203  Sørensen Erantis F P  2002  OSLF  0238AF  25 m  1:16.21   
42  1268  Schousboe Eva  2000  MUNKEBO  0066BC  25 m  1:16.28   
43  1044  Christensen Katrine  1996  VEJEN  9604AP  25 m  1:16.32   
44  881  Harpøth Julia  2002  BRÆDSTRUP  0208AX  25 m  1:16.74   
45  1209  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  1:16.74   
46  1079  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  25 m  1:17.16   
47  1198  Kristensen Mia K.  2004  OSLF  0496AH  25 m  1:17.39   
48  898  Mygdam Marie  2001  BSK08  0176BA  25 m  1:17.49   
49  1175  Nielsen Anne Dybro  2003  IKAST  0336AW  25 m  1:18.12   
50  1222  Jensen Maja østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  1:18.30   
51  1185  Kristensen Kristine  2002  SØMÆRKET    25 m  1:18.41   
52  1225  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:18.61   
53  976  Frederiksen Line  2003  SILKEBORG  0314AG  25 m  1:18.62   
54  1019  Gadgaard Stine Rejkjær  2003  STRUER  0342AW  25 m  1:18.91   
55  1184  Bertelsen Katrine  2001  SØMÆRKET    25 m  1:18.91   
56  1163  Jensen Sara Fiil  2002  IKAST  0272AT  25 m  1:19.04   
57  1208  Jørgensen Josefine Risum  2004  OSK  0406AC  25 m  1:19.32   
58  1162  Jensen Karen Moos  2003  IKAST  0324AM  50 m  1:19.33   
59  1030  Nissen Lea Hyldal  2000  STRUER  0048BE  25 m  1:19.55   
60  1118  Kjeldsen Katrine Møller  2002  HOLSTEBRO  0292AX  25 m  1:19.91   
61  988  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  25 m  1:20.09   
62  1036  Mehlsen Maria  2003  TST    25 m  1:20.22   
63  1091  Eriksen Nanna  2001  AABYBRO  0118BC  25 m  1:20.33   
64  1200  Madsen Katrine Brolykke  2003  OSLF  0372AH  50 m  1:20.41   
65  1028  Mortensen Camilla S  2003  STRUER  0358AL  25 m  1:21.44   
66  1003  Forsberg Alberte Skov  2003  SKIVE  0346AT  25 m  1:21.72   
67  1226  Kristensen Maja fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  1:21.84   
68  1232  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING  0244AU  25 m  1:22.71   
69  945  Nørtoft Anne Sofie  2004  KOLDING  0408AP  25 m  1:22.91   
70  1247  Støve Emilie  2000  H.G.F.    25 m  1:22.91   
71  1092  Treney Emma Rose  2002  AABYBRO  0216AU  25 m  1:23.12   
72  935  Wienberg Katrine Sofie  2002  HORSENS  0252AP  50 m  1:23.43   
73  887  Klausen Sofie Trekær  2003  BRÆDSTRUP  0364AD  25 m  1:23.52   
74  993  Lyskjær Line  2003  SILKEBORG  0324AO  25 m  1:23.53   
75  1245  Riis Emma  2002  H.G.F.    25 m  1:24.07   
76  870  Johnson Luna Bloch  2003  HOBRO  0396AF  25 m  1:24.60   
77  937  Arentsen Laura  2003  KOLDING  0338AT  25 m  1:24.68   
78  1202  Overgaard Iben Lindal  2003  OSLF  0302AH  25 m  1:24.71   
79  889  Zachariassen Iben K.  2002  BRÆDSTRUP  0216AS  25 m  1:25.10   
80  1007  Madsen Cecilie  2002  SKIVE  0264BA  25 m  1:25.22   
81  1204  Andersen Nikoline  2003  OSK  0368AR  25 m  1:25.53   
82  1024  Kralund Nanna Sofie  2003  STRUER  0356AO  25 m  1:26.13   
83  1046  Helgadottir Hildur  2002  VEJEN  0294AV  25 m  1:26.33   
84  1150  Bjørn Weronicka L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:26.33   
85  1177  Nielsen Louise Amanda  2003  IKAST  0334AQ  25 m  1:27.14   
86  888  Munk Lykke  2002  BRÆDSTRUP  0266AC  25 m  1:27.85   
87  1034  Terp Anne  2004  STRUER  0452AQ  25 m  1:28.69   
88  1095  Bjerre Victoria  2003  AABYBRO  0334AW  25 m  1:28.84   
89  1206  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:28.98   
90  1156  He Hanlu  1999  IKAST  9946AZ  25 m  1:29.36   
91  1220  Jensen Clara  2005  HERNING  0596AI  25 m  1:29.37   
92  1180  Pedersen Sarah Dam  2002  IKAST  0276AW  25 m  1:29.48   
93  1241  Agerbæk Carolina D.  2002  H.G.F.    25 m  1:29.70   
94  1230  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  25 m  1:29.75   
95  1065  Dencker Emma  2004  VIBORG    25 m  1:30.01   
96  1223  Jensen Signe Vestergaard  2005  HERNING  0538AM  25 m  1:30.66   
97  1221  Jensen Lotte Liv  2004  HERNING  0432AM  25 m  1:31.12   
98  930  Kirkmand Maria Kristine  2003  HORSENS  0364AX  25 m  1:32.73   
99  1109  Elkjær Amalie  2005  HOLSTEBRO  0538AF  25 m  1:33.46   
100  920  Antonsen Amalie  2003  HORSENS  0302AS  25 m  1:33.95   
101  1064  Christensen Emma  2002  VIBORG    25 m  1:34.80   
102  1186  Kristiansen Emma  2002  SØMÆRKET    25 m  1:35.47   
103  1112  Hansen Mia Kølbæk  2003  HOLSTEBRO    25 m  1:35.55   
104  959  Nielsen Emilia  2003  NORD  0354AO  25 m  1:36.41   
105  923  Falck Camilla  2003  HORSENS  0324AI  50 m  1:36.91   
106  1104  Brixen Mille Broholm  2005  HOLSTEBRO  0504AG  25 m  1:37.22   
107  1253  Dall Frida Karoline  2004  FREM  0492AP  25 m  1:37.86   
108  1121  Kristiansen Emilie  2003  HOLSTEBRO    25 m  1:40.34   
109  1117  Jensen Maria Nedergaard  2004  HOLSTEBRO    25 m  1:41.13   
110  1139  Aaby Louise Bast Berg  1998  ST-NEPTUN    25 m  1:41.44   
111  1103  Bjerre Sofie  2005  HOLSTEBRO    25 m  1:41.84   
112  1256  Kaae Nikoline  2005  FREM  0586AI  25 m  1:42.84   
113  1116  Jensen Maja Fjordside  2005  HOLSTEBRO    25 m  1:42.88   
114  1217  Bertelsen Lærke Nygaard  2004  HERNING  0416AP  25 m  1:44.10   
115  867  Gilling-Iskov Anne  2004  HOBRO  0464AR  25 m  1:44.69   
116  989  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  25 m  1:45.99   
117  1037  Reitan Marlene  2003  TST    25 m  1:46.34   
118  950  Toftgaard Laura  2007  KOLDING  0722AA  25 m  1:47.23   
119  1061  Andersen Maria Aakmann  2004  VIBORG    25 m  1:47.55   
120  1167  Kristensen Methea  2003  IKAST  0308AQ  25 m  1:47.76   
121  971  Bock Emilie Bie  2005  SILKEBORG  0554AE  25 m  1:48.09   
122  932  Oleander Emma  2004  HORSENS  0472AJ  25 m  1:48.87   
123  1183  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:53.41   
124  931  Leiszner Xenia Juhl  2005  HORSENS  0566AD  25 m  1:54.00   
125  1229  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  25 m  1:54.00   
126  994  Møldrup Nicoline  2004  SILKEBORG  0436AT  25 m  1:55.34   
127  921  Carstensen Clara Matilde  2004  HORSENS  0436AP  25 m  1:58.55   
128  996  Pederse Cecilie Vejsgaard  2004  SILKEBORG  0444AS  25 m  2:01.04   
129  1252  Canpolat Melek  2005  FREM  0542AN  25 m  2:04.41   
130  1033  Svensgaard Nanna  2004  STRUER    25 m  2:05.90   
131  1166  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  2:09.18   
132  891  Hansen Nanna Ballisager  2003  BRÆDSTRUP  0348AO  25 m  2:11.50   
133  907  Jensen Christine Cæsar  2003  BSK08    25 m     
134  911  Mygdam Line  2003  BSK08  0382AX  25 m     
135  957  Larsen Freja Klitgaard  2004  NORD    25 m     
136  995  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG    25 m     
137  1218  Brøcker Anna Haøholm  2004  HERNING  0456AR  25 m     
138  1219  Hjaltason Lærke  2004  HERNING  0448AO  25 m     
139  1227  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark