2019-12-10   18:11:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

29_S
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Sponsor: Nordea 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1267  Olsen Mikael  1992  MUNKEBO  9283AJ  25 m  1:12.27   
1140  Lind Ludvig  1998  NORD    25 m  1:12.44   
1145  Andersen Mark  1997  IKAST  9799AC  25 m  1:13.24   
1022  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:14.36   
972  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  25 m  1:15.60   
910  Marcussen Frederik  1999  BSK08  9955AG  25 m  1:16.26   
915  Nielsen Frederik F.  1994  DELTA  9495AE  25 m  1:17.31   
1141  Poulsen Emil  1997  NORD    25 m  1:17.76   
1132  Jørgensen Rasmus Hoffmann  1998  AALBORG    25 m  1:18.03   
10  1086  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  1:18.23   
11  1147  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  1:20.21   
12  1157  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:20.57   
13  1159  Holmershøj Martin  1998  IKAST  9843AR  25 m  1:23.33   
14  875  Gelmark-Sørensen krestian  2001  BRÆDSTRUP  0111AR  25 m  1:24.77   
15  1043  Bos Jonathan  1998  VEJEN  9827AU  50 m  1:25.76   
16  1201  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  1:30.41   
17  1235  Udbye Robert  2002  HERNING  0297AN  25 m  1:32.61   
18  954  Kleist Daniel Vang  2000  NORD  0095AS  25 m  1:33.11   
19  877  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  25 m  1:33.68   
20  973  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  1:34.77   
21  892  Jensen Johnny  1985  BRÆDSTRUP  8513AC  25 m  1:34.88   
22  1115  Jensen Anders Nedergaard  2002  HOLSTEBRO  0233AP  25 m  1:34.88   
23  1264  Larsen Jacob Kærslund  2000  MUNKEBO  0081AU  25 m  1:35.19   
24  1122  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  1:35.54   
25  1146  Andersen Nicki Kjellerup  2002  IKAST  0213AB  25 m  1:36.07   
26  1038  Toft Markus  2003  TST    25 m  1:36.42   
27  1242  Kjær Kasper  2000  H.G.F.    25 m  1:37.43   
28  940  Damgaard Mads Ørum  2001  KOLDING  0191AQ  25 m  1:38.42   
29  1055  Stølegaard Niclas  2001  VEJEN  0137AO  25 m  1:38.47   
30  983  Høegh Bastian Løve  2000  SILKEBORG  0007AK  25 m  1:38.64   
31  922  Dalgaard Theis  2004  HORSENS  0455AG  50 m  1:39.38   
32  1207  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  1:39.56   
33  1002  Brendholdt Noah  2004  SKIVE  0415AI  25 m  1:39.93   
34  1197  Fohlmann Joe Tani  2003  OSLF  0355AA  25 m  1:41.21   
35  1244  Rasmussen Jeppe K  2002  H.G.F.    25 m  1:41.29   
36  884  Ahnfeldt Hjalte  2003  BRÆDSTRUP  0363AJ  25 m  1:43.17   
37  1054  Petersen Tobias Lyck  2002  VEJEN  0241AR  25 m  1:43.46   
38  1124  Lund Mads  2002  HOLSTEBRO  0253AO  25 m  1:46.15   
39  1196  Clausen Casper Bang  2003  OSLF  0391AJ  25 m  1:46.25   
40  1282  Koed Marcus  2001  HORSENS  0137AR  25 m  1:47.09   
41  999  Riisgaard Jakob  2003  SILKEBORG  0309AA  25 m  1:47.15   
42  903  Dunker Christian  2002  BSK08  0289AL  25 m  1:47.31   
43  1111  Haargaard Daniel Stauning  2002  HOLSTEBRO  0247AQ  25 m  1:47.73   
44  979  Gaardsted Frederik  2001  SILKEBORG  0101AN  25 m  1:47.82   
45  1160  Håkonsson Rasmus  2004  IKAST  0449AH  25 m  1:48.07   
46  1010  Poulsen Anton  2004  SKIVE  0483AH  25 m  1:49.73   
47  934  Sørensen Kristian Sabroe  2005  HORSENS  0583AA  25 m  1:49.75   
48  1174  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  1:51.47   
49  1101  Andersen Noah Lebæk  2003  HOLSTEBRO  0347AL  25 m  1:54.75   
50  1161  Irmschler Rasmus  2002  IKAST  0273AP  25 m  1:55.21   
51  980  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  1:56.85   
52  1094  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  2:01.47   
53  1210  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  2:05.00   
54  924  Jacobsen Arthur Rytter  2003  HORSENS  0373AL  25 m  2:05.59   
55  1009  Pedersen Viktor Dalsgaard  2007  SKIVE  0771AA  25 m  2:09.23   
56  929  Johannesen Mathias H.  2004  HORSENS  0421AB  25 m  2:16.93   
57  885  Andersen Casper Lykke  1984  BRÆDSTRUP    25 m     
58  894  Versteegen Robert  2001  BRÆDSTRUP    25 m     
59  906  Høj Malthe Toft  2002  BSK08  0227AQ  25 m     
60  908  Jensen Mads B  2002  BSK08    25 m     
61  942  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING    25 m     
62  948  Nielsen Filip Esklund  2004  KOLDING  0445AK  25 m     
63  958  Laursen Frederik  2005  NORD    25 m     
64  962  Voldbjerg Christoffer P.  2005  NORD    25 m     
65  978  Gaardstad Andreas  2005  SILKEBORG    25 m     
66  1102  Andersen Sune Lebæk  2005  HOLSTEBRO    25 m     
67  1108  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO    25 m     
68  1110  Godt Victor  2004  HOLSTEBRO    25 m     
69  1128  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark