2019-12-10   18:30:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nordea Midsommer Cup 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

33_S
Løb 33, 50m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: Nordea 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
1031  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  26.25   
1251  Sørensen Mikkel Møller  1994  DELTA    25 m  27.51   
915  Nielsen Frederik F.  1994  DELTA  9495AE  25 m  28.28   
1143  Livbjerg Kasper  1998  HORSENS    25 m  29.56   
1085  Berthelsen Kristian  1999  AABYBRO  9951AO  50 m  29.65   
1132  Jørgensen Rasmus Hoffmann  1998  AALBORG    25 m  29.82   
1140  Lind Ludvig  1998  NORD    25 m  30.11   
1261  Jensen Nicolai Broner  1994  MUNKEBO  9475AM  25 m  30.31   
1171  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  30.69   
10  910  Marcussen Frederik  1999  BSK08  9955AG  25 m  30.79   
11  878  Hansen Oliver Østergaard  2000  BRÆDSTRUP  0029AI  25 m  31.00   
12  1099  Thielemann Jannik Broch  1990  AABYBRO  9037AA  25 m  31.00   
13  912  Vestergaard Steffen Jes  2000  BSK08  0033AF  25 m  31.06   
14  873  Sønderskov Thomas  1974  HOBRO  7415AA  25 m  31.50   
15  1157  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  31.64   
16  914  Madsen Kristoffer L  2001  DELTA  0181AK  50 m  31.72   
17  1086  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  50 m  31.91   
18  972  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  25 m  32.71   
19  1159  Holmershøj Martin  1998  IKAST  9843AR  25 m  32.83   
20  1262  Jørgensen Michael  1981  MUNKEBO  8199AA  25 m  33.48   
21  1133  Kjær Thomas  1998  AALBORG    25 m  33.62   
22  936  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  34.49   
23  1242  Kjær Kasper  2000  H.G.F.    25 m  34.68   
24  1130  Larsen Anders Rosbjerg  1999  AARS    25 m  35.20   
25  1260  Hansen Stefan Gram  1990  MUNKEBO  9047AG  25 m  36.00   
26  1100  Andersen Adam Tavs  2001  HOLSTEBRO  0133AR  50 m  36.12   
27  892  Jensen Johnny  1985  BRÆDSTRUP  8513AC  25 m  36.30   
28  1201  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  50 m  36.95   
29  876  Hansen Anders Ballisager  1998  BRÆDSTRUP  9863AU  25 m  37.19   
30  974  Elling Frederik Venø  2003  SILKEBORG  0339AD  25 m  37.34   
31  885  Andersen Casper Lykke  1984  BRÆDSTRUP    25 m  37.59   
32  1055  Stølegaard Niclas  2001  VEJEN  0137AO  25 m  38.18   
33  982  Gystad Marius  2003  SILKEBORG  0313AK  25 m  39.34   
34  1188  Kristiansen Martin  2000  SØMÆRKET    25 m  39.62   
35  1173  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  39.67   
36  875  Gelmark-Sørensen krestian  2001  BRÆDSTRUP  0111AR  25 m  39.69   
37  1207  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  50 m  40.00   
38  1122  Laursen Mathias Lindberg  2003  HOLSTEBRO  0359AJ  25 m  40.73   
39  1174  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  41.03   
40  1146  Andersen Nicki Kjellerup  2002  IKAST  0213AB  25 m  41.57   
41  1189  Rahbek Emil  1999  SØMÆRKET    25 m  41.72   
42  1264  Larsen Jacob Kærslund  2000  MUNKEBO  0081AU  25 m  42.96   
43  1178  Nielsen Mathias M.  2002  IKAST  0233AL  50 m  44.05   
44  1228  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  44.54   
45  980  Grann Emil Lykke  2003  SILKEBORG  0391AK  25 m  45.08   
46  877  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  25 m  45.48   
47  1094  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  50 m  46.27   
48  903  Dunker Christian  2002  BSK08  0289AL  25 m  46.40   
49  1210  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  50 m  47.27   
50  973  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  47.53   
51  890  Hansen Jeppe Ballisager  2001  BRÆDSTRUP  0133AP  25 m  47.65   
52  1008  Pedersen Magnus Dalsgaard  2004  SKIVE  0453AH  25 m  48.03   
53  1010  Poulsen Anton  2004  SKIVE  0483AH  50 m  48.16   
54  1128  Pilgaard Nikolaj  2004  HOLSTEBRO  0413AH  50 m  48.22   
55  939  Carstensen Jacob Eske  2002  KOLDING  0271AM  25 m  48.46   
56  1087  Jensen Nicklas M  2001  AABYBRO  0105AR  25 m  49.02   
57  1182  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  51.01   
58  1038  Toft Markus  2003  TST    25 m  51.07   
59  947  Mikkelsen Lukas Bach  2002  KOLDING  0219AM  25 m  51.82   
60  1176  Nielsen Jakob Møller  2004  IKAST  0475AK  25 m  55.00   
61  1161  Irmschler Rasmus  2002  IKAST  0273AP  25 m  57.32   
62  1009  Pedersen Viktor Dalsgaard  2007  SKIVE  0771AA  25 m  59.48   
63  893  Thomsen Frederik  1999  BRÆDSTRUP    25 m  1:00.60   
64  1110  Godt Victor  2004  HOLSTEBRO    25 m  1:01.53   
65  955  Kleist Markus Vang  2003  NORD  0313AM  25 m  1:01.99   
66  1108  Dreschler Mads  2005  HOLSTEBRO    25 m  1:17.33   
67  1102  Andersen Sune Lebæk  2005  HOLSTEBRO    25 m  1:21.27   
68  884  Ahnfeldt Hjalte  2003  BRÆDSTRUP  0363AJ  25 m     
69  905  Hendi Matheo  2001  BSK08  0135AS  25 m     
70  906  Høj Malthe Toft  2002  BSK08  0227AQ  25 m     
71  908  Jensen Mads B  2002  BSK08    25 m     
72  942  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 juni 2015 
Licens til Ikast Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark