Startliste for Kalundborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Kalundborg Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:59 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2015 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (25) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
489 |
2 |
Sofia Broskov Pedersen |
2007 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
256 |
3 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
|
VEST |
|
25m |
|
1 |
4 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
12 |
5 |
Caroline Rasmussen |
2006 |
0696AE |
SLAGELSE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
301 |
2 |
Julie Elise |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
307 |
3 |
Silje Hylleberg |
2007 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
294 |
4 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
ROSKILDE |
|
25m |
|
472 |
5 |
Astrid Kruuse |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
437 |
6 |
Thilde Thomsen |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Lærke Hansen |
2006 |
0686AH |
VEST |
|
25m |
2:39.66 |
266 |
2 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
VEST |
|
25m |
2:24.89 |
43 |
3 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:06.82 |
434 |
4 |
Maria Stoklund |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
2:20.82 |
244 |
5 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
2:38.39 |
468 |
6 |
Sascha Haste |
2007 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
2:05.10 |
57 |
2 |
Leonora Franck |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:59.59 |
280 |
3 |
Caroline Svane |
2005 |
0516AH |
VEST |
|
25m |
1:56.39 |
431 |
4 |
Alba Seneca |
2005 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
1:56.65 |
253 |
5 |
Kathrine Holm |
2005 |
0556AI |
VEST |
|
25m |
2:01.01 |
471 |
6 |
Cecilie Kristiansen |
1990 |
9044AE |
RINGSTED |
|
50m |
2:06.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:52.29 |
230 |
2 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
1:51.25 |
492 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:44.92 |
462 |
4 |
Rose Dysted |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:49.33 |
6 |
5 |
Sigrid B. Kristensen |
2004 |
0408AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:52.08 |
421 |
6 |
Sille Møller |
2004 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
1:56.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:44.29 |
81 |
2 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.01 |
11 |
3 |
Tilde-Sofie Quist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:41.70 |
254 |
4 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
50m |
1:41.85 |
71 |
5 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:44.14 |
291 |
6 |
Juliane Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
50m |
1:44.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:41.01 |
382 |
2 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:38.94 |
274 |
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:38.25 |
4 |
4 |
Silke Bruun Jørgensen |
2005 |
0558AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:38.59 |
386 |
5 |
Caroline Kingo Sørensen |
2003 |
0358AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:39.00 |
136 |
6 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:41.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.98 |
154 |
2 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:35.81 |
330 |
3 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.35 |
259 |
4 |
Lykke Gøttrup Jensen |
2004 |
0418AQ |
VEST |
|
25m |
1:32.45 |
128 |
5 |
Maya Fenger |
2004 |
0464AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:35.84 |
457 |
6 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:37.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:31.72 |
486 |
2 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:30.84 |
170 |
3 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:30.42 |
375 |
4 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:30.45 |
349 |
5 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
TVS IF |
|
25m |
1:30.98 |
329 |
6 |
Ulrika Paaske |
2004 |
0482AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:32.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Laura Rasmussen |
2004 |
0432AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:30.22 |
26 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:28.97 |
41 |
3 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.97 |
395 |
4 |
Cecilie Kaas Olsen |
2001 |
0146BA |
ODSHERRED |
|
25m |
1:28.78 |
322 |
5 |
Julie Nelkop |
2004 |
0452AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.16 |
362 |
6 |
Emma Simonsen |
2004 |
0472AO |
TVS IF |
|
25m |
1:30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:26.82 |
318 |
2 |
Celina Mehr |
2003 |
0378AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:26.46 |
232 |
3 |
Mathilde Bennetzen |
2004 |
0428AN |
VEST |
|
25m |
1:24.83 |
455 |
4 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.95 |
359 |
5 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
TVS IF |
|
25m |
1:26.63 |
97 |
6 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Amalie Nissov-Johannsen |
2003 |
0356AS |
VEST |
|
25m |
1:24.00 |
149 |
2 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:23.46 |
137 |
3 |
Lucca Piel Høybye |
2003 |
0368AV |
LYNGBY |
|
50m |
1:22.92 |
265 |
4 |
Karla Banke Mathisen |
2003 |
0344AU |
VEST |
|
50m |
1:23.43 |
23 |
5 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
25m |
1:23.68 |
241 |
6 |
Annika Egenhardt |
2003 |
0348AM |
VEST |
|
25m |
1:24.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
502 |
1 |
Helene Thielsen |
2004 |
0474AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.57 |
485 |
2 |
Emma Olsen |
2003 |
0318AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:20.48 |
110 |
3 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.33 |
30 |
4 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:20.34 |
87 |
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.84 |
29 |
6 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
1:22.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.01 |
59 |
2 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.82 |
163 |
3 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.45 |
164 |
4 |
Erika Nicole Smith |
2003 |
0358AU |
LYNGBY |
|
50m |
1:18.58 |
50 |
5 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.94 |
369 |
6 |
Sofie Flæshøj Jensen |
2003 |
0378AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:20.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.83 |
112 |
2 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:17.23 |
145 |
3 |
Karoline Kortbæk |
2003 |
0366AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.09 |
240 |
4 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
1:17.14 |
42 |
5 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.48 |
303 |
6 |
Caroline Gerlach |
2002 |
0228BA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
0262BA |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.70 |
21 |
2 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:15.87 |
327 |
3 |
Annasofie Halling Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.05 |
376 |
4 |
Sabine Storm Nielsen |
2000 |
0038BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:15.17 |
122 |
5 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.38 |
347 |
6 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
50m |
1:16.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Amalie V. Sørensen |
2002 |
0274AC |
VEST |
|
25m |
1:14.28 |
345 |
2 |
Maja Wiegaard Hansen |
2002 |
0256AV |
TVS IF |
|
25m |
1:13.25 |
424 |
3 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
0274AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.06 |
343 |
4 |
Victoria Christoffersen |
2002 |
0284AQ |
TVS IF |
|
25m |
1:13.22 |
138 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.52 |
257 |
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:14.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.87 |
432 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.58 |
168 |
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.02 |
419 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.30 |
103 |
5 |
Nicoline Elmquist |
2002 |
0228AX |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:12.82 |
143 |
6 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.34 |
68 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:10.82 |
436 |
3 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:10.15 |
397 |
4 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
ODSHERRED |
|
25m |
1:10.37 |
332 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:11.17 |
130 |
6 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.02 |
390 |
2 |
Astrid Katrine Andersen |
2002 |
0278AX |
ODSHERRED |
|
25m |
1:09.90 |
473 |
3 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.83 |
264 |
4 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
25m |
1:09.86 |
356 |
5 |
Anna-Laura Dalsø Larsen |
1999 |
9956BE |
TVS IF |
|
25m |
1:09.95 |
379 |
6 |
Felina Noe |
2002 |
0252AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:10.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
1:09.52 |
78 |
2 |
Line Aarkrogh Steen |
2001 |
0124AZ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.68 |
120 |
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.53 |
96 |
4 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:08.59 |
229 |
5 |
Isabel Abcell |
2001 |
0174AH |
VEST |
|
25m |
1:09.51 |
351 |
6 |
Julie Høegh-Jørgensen |
2000 |
0062AI |
TVS IF |
|
25m |
1:09.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:08.15 |
423 |
2 |
Louise Nicolaisen |
1998 |
9884AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:07.85 |
495 |
3 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
25m |
1:07.36 |
302 |
4 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:07.51 |
271 |
5 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
25m |
1:08.03 |
319 |
6 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:06.92 |
344 |
2 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TVS IF |
|
25m |
1:06.32 |
496 |
3 |
Caroline Steffensen |
2000 |
0092AL |
RINGSTED |
|
25m |
1:06.05 |
108 |
4 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:06.19 |
139 |
5 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.46 |
66 |
6 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
25m |
1:05.34 |
153 |
2 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:05.18 |
297 |
3 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.53 |
335 |
4 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:04.64 |
300 |
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
1:05.34 |
422 |
6 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.82 |
298 |
2 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.87 |
410 |
3 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.86 |
337 |
4 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
1:00.53 |
115 |
5 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:02.25 |
411 |
6 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
08:59 |
|