Startliste for Kalundborg Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Kalundborg Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 november 2015 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (23) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
Nikolaj Li Nissen |
2006 |
0605AC |
SLAGELSE |
|
25m |
|
79 |
3 |
Nicklas Stæcker |
2003 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
374 |
4 |
Marcus Madsen |
2005 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Frederik Hillers Bjaldby |
2005 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
|
237 |
2 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
VEST |
|
25m |
|
9 |
3 |
Johannes Tobel Nielsen |
2004 |
0499AM |
SLAGELSE |
|
25m |
|
433 |
4 |
David Stoklund |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
396 |
5 |
Gustav Petersen |
1996 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
469 |
6 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
438 |
1 |
Thoke Thomsen |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
348 |
2 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
0379AN |
TVS IF |
|
25m |
|
478 |
3 |
Jeremy William Millard |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
|
429 |
4 |
Sofus Rasmussen |
2008 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
426 |
5 |
Jonas Rask |
2006 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
286 |
6 |
Conrad Klyver Vind |
2005 |
|
VEST |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:55.62 |
276 |
2 |
Erik Rasmussen |
2006 |
0695AD |
VEST |
|
25m |
1:54.71 |
305 |
3 |
Valdemar Granic |
2006 |
0695AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:53.83 |
285 |
4 |
Sigurd Chistopher Vickery |
2005 |
0567AE |
VEST |
|
25m |
1:54.49 |
279 |
5 |
Josef Shukri |
2006 |
0653AD |
VEST |
|
25m |
1:55.29 |
321 |
6 |
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
0541AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:56.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Peter Lind-Ellefsen |
2006 |
0687AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:49.98 |
491 |
2 |
Kristian Slott Rasmussen |
2004 |
0425AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:44.53 |
278 |
3 |
Magnus Rasmussen |
2006 |
0675AD |
VEST |
|
25m |
1:43.11 |
282 |
4 |
Kristian S. Sørensen |
2005 |
0575AB |
VEST |
|
50m |
1:44.31 |
242 |
5 |
Sebastian Egenhardt |
2006 |
0655AA |
VEST |
|
25m |
1:44.92 |
461 |
6 |
Felix Diem |
2005 |
0541AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:52.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Sebastian N. Bentsen |
2004 |
0437AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:41.53 |
233 |
2 |
Thorbjørn Bjerrum |
2004 |
0495AN |
VEST |
|
25m |
1:40.45 |
470 |
3 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:38.30 |
384 |
4 |
Jesse Refsgaard |
2003 |
|
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:40.11 |
267 |
5 |
William Mitchell |
2004 |
0493AH |
VEST |
|
25m |
1:40.87 |
463 |
6 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:42.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Ditlev Queitsch |
2006 |
0671AB |
VEST |
|
25m |
1:37.15 |
315 |
2 |
William W. Kofoed |
2001 |
0159AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:35.80 |
238 |
3 |
Cassius Arbo Christensen |
2003 |
0343AO |
VEST |
|
25m |
1:34.78 |
490 |
4 |
Tobias Askhøj Petersen |
2005 |
0531AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:35.59 |
80 |
5 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.81 |
289 |
6 |
Frode Sejlø Andersen |
2004 |
0401AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:37.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Bertram Geisler Knudsen |
2004 |
0411AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:34.47 |
173 |
2 |
Ikaros Volianitis |
2004 |
0441AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:33.07 |
428 |
3 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.48 |
477 |
4 |
Silas Lykke |
2003 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:32.67 |
361 |
5 |
Viktor Holst Rasmussen |
2003 |
0311AL |
TVS IF |
|
25m |
1:34.33 |
304 |
6 |
Marc Gieseler |
2003 |
0303AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:34.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
Joachim Mårtensen |
2004 |
0457AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:30.48 |
268 |
2 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
1:29.71 |
308 |
3 |
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.48 |
317 |
4 |
Anton Larsen |
2005 |
0581AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:29.66 |
150 |
5 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:30.44 |
277 |
6 |
Esben Rasmussen |
2004 |
0413AJ |
VEST |
|
25m |
1:31.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Magnus Guul |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:28.47 |
91 |
2 |
Marcus Artmann |
2002 |
0277AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.90 |
372 |
3 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:22.21 |
312 |
4 |
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
0515AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:26.22 |
497 |
5 |
Jakob Stærmose |
2005 |
0583AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.60 |
52 |
6 |
Lauritz Dyhr-Rasmussen |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:29.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.09 |
134 |
2 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0375AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.64 |
324 |
3 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
0471AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.09 |
370 |
4 |
Nichlas Jørgensen |
2004 |
0439AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:21.46 |
358 |
5 |
Mikkel Mosegaard |
2004 |
0427AF |
TVS IF |
|
25m |
1:21.99 |
89 |
6 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
0541AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:20.70 |
16 |
2 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
25m |
1:20.15 |
158 |
3 |
Niels Marcus Pilgaard |
2003 |
0329AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.25 |
106 |
4 |
Rune Kruse |
2002 |
0207AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:19.56 |
60 |
5 |
Jacob Meisner Hansen |
2003 |
0323AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.52 |
28 |
6 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
25m |
1:21.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
416 |
1 |
Lucas Lorentsen |
2004 |
0407AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.14 |
20 |
2 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
25m |
1:17.39 |
272 |
3 |
Mikkel Lyngbye Nybroe |
2004 |
0469AA |
VEST |
|
25m |
1:16.46 |
231 |
4 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
1:16.74 |
8 |
5 |
Daniel Mir |
2003 |
0349AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.56 |
239 |
6 |
Tobias Davidsen |
2003 |
0329AD |
VEST |
|
25m |
1:18.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Erik Li |
2003 |
0391AF |
HERLEV |
|
25m |
1:15.59 |
413 |
2 |
Alexander Lind-Ellefsen |
2004 |
0475AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.08 |
255 |
3 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
25m |
1:13.70 |
171 |
4 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.41 |
70 |
5 |
Kristian Mouridsen |
2002 |
0261AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.42 |
381 |
6 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:16.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Frederik Scheby Petersen |
2004 |
0491AH |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:12.99 |
260 |
2 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
25m |
1:12.82 |
146 |
3 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.60 |
479 |
4 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.66 |
129 |
5 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.86 |
39 |
6 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:13.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Oliver Sperling |
2004 |
0417AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.04 |
261 |
2 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
50m |
1:11.51 |
14 |
3 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
1:10.85 |
25 |
4 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
1:10.89 |
250 |
5 |
Mikkel Hemmingsen |
2002 |
0283AK |
VEST |
|
25m |
1:11.99 |
459 |
6 |
Emil Carstensen |
2002 |
0253AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Oliver Breuner |
2002 |
0267AK |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.36 |
141 |
2 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.90 |
258 |
3 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
25m |
1:08.42 |
234 |
4 |
Frederik Borg |
2000 |
0035AM |
VEST |
|
25m |
1:08.83 |
458 |
5 |
Benjamin Bodal |
2003 |
0385AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:10.03 |
377 |
6 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
0291AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:10.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:07.76 |
417 |
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:06.33 |
18 |
3 |
Philip Hansen |
2001 |
0143AM |
HERLEV |
|
25m |
1:05.06 |
414 |
4 |
Andreas Lind-Ellefsen |
2001 |
0149AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.46 |
109 |
5 |
Rasmus Løwenstein |
2001 |
0169AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:07.50 |
76 |
6 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:08.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Magnus Kingo Sørensen |
1999 |
9929AR |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:04.00 |
394 |
2 |
Boas Olesen |
2000 |
0099AN |
ODSHERRED |
|
25m |
1:03.20 |
481 |
3 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.28 |
114 |
4 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:02.69 |
236 |
5 |
Alessandro de Castro |
2002 |
|
VEST |
|
25m |
1:03.78 |
357 |
6 |
Emil Mosegaard |
2001 |
0187AM |
TVS IF |
|
50m |
1:04.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
127 |
1 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.27 |
480 |
2 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
59.42 |
107 |
3 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
59.03 |
93 |
4 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
59.11 |
326 |
5 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
9951AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:00.03 |
142 |
6 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:01.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Andreas Ingvordsen |
1996 |
9649AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
58.99 |
104 |
2 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
58.53 |
494 |
3 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
25m |
58.34 |
144 |
4 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
58.37 |
420 |
5 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
58.89 |
293 |
6 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
59.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
57.30 |
98 |
2 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
56.69 |
353 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
25m |
56.53 |
172 |
4 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
56.54 |
61 |
5 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
57.24 |
336 |
6 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
9375AF |
ROSKILDE |
|
25m |
57.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Mikkel H. Andersen |
1991 |
9109AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
55.09 |
245 |
2 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
50m |
53.17 |
430 |
3 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
51.35 |
94 |
4 |
Gustav Bækgaard |
1997 |
9753AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
52.55 |
126 |
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
54.96 |
405 |
6 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
55.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
09:00 |
|