2020-05-31   19:29:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbanken Rekarne Simcup 2015    Utskriftsdatum  28 november 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 november 2015         
 
 
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer  Försök (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Ella Pettersson  2002  BR8202  GUSTAVSBER    25m   
311  Josefine Gylling  2004  AI3604  GUSTAVSBER    25m   
26  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  2:02.13 
318  Alexandra Kocsis  2004  AI9404  GUSTAVSBER    25m  2:17.34 
323  Liv Petersson  2006  AJ2206  GUSTAVSBER    25m   
319  Molly Kronberg  2003  AN8603  GUSTAVSBER    25m   

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
227  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  1:56.67 
88  Emelie Ekvall  2003  AF6803  FALUN    25m  1:53.59 
70  Eva Shahverdyan  2004  AQ6204  ESKILSTUNA    25m  1:49.25 
21  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:52.90 
175  Filippa Neuman  2004  AP4204  SALTSJÖB    25m  1:54.05 
309  Malva Eriksson  2006  AA8406  GUSTAVSBER    25m  1:56.94 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
204  Wilma Nääf  2002  AZ5802  VÄSTERÅS    25m  1:48.47 
89  Ida Engdahl  2003  AP3603  FALUN    25m  1:46.46 
214  Ebba Wolfbrandt  2003  AQ5603  VÄSTERÅS    25m  1:46.30 
55  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:46.33 
315  Klara Hjalt  2003  BL4603  GUSTAVSBER    25m  1:46.76 
156  Sanna Elfgren  2002  BL5202  NYKÖPING    25m  1:48.83 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Emelie Karlsson  2002  BE0402  GUSTAVSBER    25m  1:44.72 
224  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    25m  1:43.97 
13  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  1:43.31 
217  Elsa Bylin  2002  BW4202  ÖSA    25m  1:43.61 
281  Agnes Strömberg  2003  BR0403  STRÄNGNÄS    25m  1:44.36 
172  Elin Johansson  2004  BB5404  SALTSJÖB    25m  1:44.87 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Emma Bellander  2002  BB2802  GUSTAVSBER    25m  1:42.26 
29  Emma Björk  2002  AZ0402  ESKILSTUNA    25m  1:40.76 
177  Astrid Palmborg  2003  BH0803  SALTSJÖB    25m  1:40.06 
200  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  1:40.33 
274  Anna Idesten  2001  AX1801  STRÄNGNÄS    25m  1:41.09 
51  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  1:42.26 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
298  Alva Udell  2003  AO4603  BOTK-RÖNN    25m  1:38.93 
49  Olivia Janeling  2002  AZ5202  ESKILSTUNA    25m  1:38.18 
101  Anja Zetterberg  2003  AF7803  FALUN    25m  1:37.43 
273  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNGNÄS    25m  1:38.11 
202  Mira Myllylä  2002  BL0202  VÄSTERÅS    25m  1:38.71 
145  Jenny Larsson  2003  BV2803  KÖPINGS SS    25m  1:39.79 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Mira Burmeister  2003  AD8803  SALTSJÖB    25m  1:36.94 
192  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:36.19 
93  Amanda Jobs  2003  AK0203  FALUN    25m  1:33.45 
Anna Falk  2001  BN9401  BORLÄNGE    25m  1:35.79 
264  Maja Andersson  2000  AH8600  STRÄNGNÄS    25m  1:36.86 
165  Alma Cyrus  2003  AN4603  SALTSJÖB    25m  1:37.38 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Jonna Jämte  2000  AE8800  BORLÄNGE    25m  1:32.87 
168  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    25m  1:32.85 
223  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  1:32.25 
303  Emelie Bendiksen Holmberg  2002  AU9202  GUSTAVSBER    25m  1:32.48 
259  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  1:32.85 
139  Emma Waara  2000  AU2800  KARLSKO SF    25m  1:33.15 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:31.85 
254  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:31.60 
67  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:31.20 
111  Felicia Granberg  2002  AT3602  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.38 
50  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:31.65 
275  Ellinor Larsson  1999  BG2299  STRÄNGNÄS    25m  1:31.89 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
178  Selma Petré  2002  AX3202  SALTSJÖB    25m  1:30.65 
117  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    25m  1:29.71 
203  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    25m  1:28.20 
Anna Hoppstadius  2001  BT3401  BORLÄNGE    25m  1:28.29 
244  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:30.63 
124  Sara Strand  2002  AQ1802  JÄRFÄLLA S    25m  1:31.04 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Edith Engström  2002  AW7802  VÄSTERÅS    25m  1:26.99 
150  Elin Carlsson  2001  AV0201  LUDVIKA SS    25m  1:26.48 
296  My Rundberg  1999  AL3699  BOTK-RÖNN    25m  1:26.09 
147  Matilda Thorsén  2001  BF0801  KÖPINGS SS    25m  1:26.15 
110  Selma El Hajji  2001  BB1801  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.69 
230  Miriam Langarap  2002  AM3602  ÖSA    25m  1:27.95 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Amanda Granlund  1999  AI9299  STRÄNGNÄS    25m  1:24.93 
340  Lisa Rydelius  2001  AF8401  LUDVIKA SS    25m  1:23.41 
313  Tora Hansson  2002  AW6802  GUSTAVSBER    25m  1:23.32 
241  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  1:23.36 
114  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    25m  1:23.60 
131  Saga Grandelius  2001  AE1801  KARLSKO SF    25m  1:25.67 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  1:22.51 
343  Julia Faleke  2000  BK1600  VÄSTERÅS    25m  1:19.39 
279  Adina Nyström  1999  BD3699  STRÄNGNÄS    25m  1:15.95 
236  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    25m  1:18.28 
28  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:21.16 
56  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:22.99 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Linnea Wall  2001  AV1601  JÄRFÄLLA S    25m  1:22.25 
199  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:18.49 
235  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    25m  1:15.30 
19  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:17.25 
197  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  1:19.72 
138  Elin Waara  1997  BD3497  KARLSKO SF    25m  1:22.98 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
112  Emma Hansson  2002  AQ9602  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.97 
153  Moa Holmström  2001  AD0201  LUDVIKA SS    25m  1:18.32 
188  Lina Berggren  1998  AB7698  VÄSTERÅS    25m  1:11.01 
270  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS    25m  1:16.34 
142  Julia Budde  1999  AT7699  KÖPINGS SS    25m  1:19.53 
48  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    25m  1:22.53 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 november 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  19:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner