2020-01-26   20:12:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 10:39 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Morten Kilhof  2000  0037AJ  SOLRØD    25m  3:07.77 
153  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  2:56.14 
137  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  2:41.07 
135  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  2:50.80 
77  Emil Krohn Olsen  2001  0113AD  KØGE    25m  3:00.25 
141  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  3:10.03 

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  2:39.06 
72  Daniel Hartkopf  2001  0185AF  KØGE    25m  2:37.24 
69  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    25m  2:29.26 
112  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  2:36.71 
88  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  2:38.07 
152  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  2:39.22 

 
Heat 3 (4) (Årg. 2001-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  2:30.20 
148  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  2:26.56 
90  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  2:06.35 
62  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  2:22.81 
76  Mathias Luplau  2001  0133AF  KØGE    25m  2:27.07 
70  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    25m  2:36.52 

 
Heat 4 (4) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Halfdan H. Mørch  2000  0009AF  VAT CPH-MK    25m  2:25.34 
100  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  TVS IF    25m  2:23.98 
Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    25m  2:15.04 
32  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  2:17.34 
71  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    25m  2:24.18 
73  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    25m  2:29.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark