2020-01-19   21:28:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 11:03 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
117  Morten Kilhof  2000  0037AJ  SOLRØD    25m  34.54 
129  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  31.88 
141  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  32.82 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  30.88 
156  Karl Christiansen  2000  0067AN  RØNNE    25m  30.31 
41  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  30.13 
163  Mikkel Ringer  2001  0175AR  VORDINGB    25m  30.21 
152  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001  0109AP  VI39    25m  30.70 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
124  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  29.79 
137  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  29.48 
108  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  28.88 
107  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  28.97 
139  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  29.73 
135  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  29.93 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Daniel Brylov  2000  0063AA  VAT CPH-MK    25m  28.68 
74  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  28.53 
59  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m  28.36 
106  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  28.46 
140  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  28.62 
102  Emil Mosegaard  2001  0187AM  TVS IF    25m  28.73 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  28.14 
131  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  27.79 
Jonathan Forsberg Møller  2000  0019AM  TUNE    25m  27.59 
69  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    25m  27.60 
34  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    25m  27.98 
159  Christian Skøtte Vilhelms  2000  0005AQ  RØNNE    25m  28.33 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
133  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    25m  27.27 
58  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  26.96 
100  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  TVS IF    25m  26.62 
88  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  26.72 
36  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  27.06 
51  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  27.44 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2001-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  27.91 
61  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  27.79 
90  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  25.75 
62  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  26.83 
70  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    25m  27.81 
86  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  27.94 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  26.39 
50  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  26.11 
Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    25m  24.64 
130  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  25.80 
154  Nikolaj Almeborg  2000  0097AN  RØNNE    25m  26.37 
75  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    25m  26.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark