2020-01-26   20:24:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (8) 
Vejledende starttid 10:01 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
117  Morten Kilhof  2000  0037AJ  SOLRØD    25m  2:43.24 
147  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  2:38.34 
105  Colins Anthony George  2001  0111AN  NAKSKOV    25m  2:42.40 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
141  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  2:36.58 
107  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  2:33.16 
153  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  2:34.50 
78  Johan Krohn Olsen  2001  0103AD  KØGE    25m  2:38.02 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  2:29.45 
89  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  2:28.29 
140  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  2:26.07 
39  Rasmus Løwenstein  2001  0169AO  HERLUFSHOL    25m  2:26.21 
139  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  2:29.26 
156  Karl Christiansen  2000  0067AN  RØNNE    25m  2:30.43 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  2:21.07 
170  Halfdan H. Mørch  2000  0009AF  VAT CPH-MK    25m  2:20.46 
106  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  2:17.25 
124  Mathias Aner  2001  0111AF  SK-SYD    25m  2:19.12 
53  Tobias Hufeldt  2001  0169AH  HVIDOVRE    25m  2:20.90 
137  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  2:21.49 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Daniel Brylov  2000  0063AA  VAT CPH-MK    25m  2:16.41 
34  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    25m  2:15.50 
59  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m  2:14.80 
112  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    25m  2:15.08 
154  Nikolaj Almeborg  2000  0097AN  RØNNE    25m  2:15.95 
41  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  2:16.71 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    25m  2:11.80 
51  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  2:10.70 
58  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  2:09.24 
73  Jacob Holm  2000  0011AE  KØGE    25m  2:10.21 
50  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  2:11.12 
151  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  2:14.54 

 
Heat 7 (8) (Årg. 2001-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    25m  2:12.19 
38  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  2:11.29 
76  Mathias Luplau  2001  0133AF  KØGE    25m  2:05.31 
62  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  2:07.05 
61  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  2:11.34 
148  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  2:12.75 

 
Heat 8 (8) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  2:09.13 
75  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    25m  2:02.73 
67  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    25m  2:00.02 
100  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  TVS IF    25m  2:01.98 
130  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  2:08.94 
32  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  2:09.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark