2020-01-19   21:40:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 1

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regions Årgangs Mesterskab G1    Udskriftsdato  31 oktober 2015   
  Stævne by      Udskriftstidspunkt  08:42   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2015         
 
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 10:15 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
78  Johan Krohn Olsen  2001  0103AD  KØGE    25m  1:33.80 
106  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  1:20.69 
153  Karl-Emil Rohr  2001  0185AH  VI39    25m  1:30.50 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
77  Emil Krohn Olsen  2001  0113AD  KØGE    25m  1:19.54 
72  Daniel Hartkopf  2001  0185AF  KØGE    25m  1:18.45 
Jonathan Forsberg Møller  2000  0019AM  TUNE    25m  1:18.55 
156  Karl Christiansen  2000  0067AN  RØNNE    25m  1:20.49 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  1:14.72 
148  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  1:12.56 
53  Tobias Hufeldt  2001  0169AH  HVIDOVRE    25m  1:10.52 
92  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  1:11.69 
151  Marcus Munkholm  2001  0169AC  VI39    25m  1:13.65 
159  Christian Skøtte Vilhelms  2000  0005AQ  RØNNE    25m  1:15.22 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  1:09.64 
131  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  1:08.42 
59  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    25m  1:06.39 
71  Thor B. Hansen  2000  0097AA  KØGE    25m  1:07.43 
34  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    25m  1:09.10 
70  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    25m  1:10.48 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2001-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
102  Emil Mosegaard  2001  0187AM  TVS IF    25m  1:07.53 
76  Mathias Luplau  2001  0133AF  KØGE    25m  1:07.04 
90  Marcus Mantzius Mosegaard  2001  0199AA  SLAGELSE    25m  1:01.00 
61  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  1:03.99 
107  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  1:07.28 
38  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  1:08.87 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2000-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Kasper Bitzer  2000  0079AK  KORSØR    25m  1:04.48 
100  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  TVS IF    25m  1:01.68 
67  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    25m  1:00.73 
75  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  0087AC  KØGE    25m  1:01.39 
Mathias Yu Fagerberg  2000  0069AI  ISHØJ    25m  1:02.91 
32  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m  1:05.57 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  31 oktober 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark