2020-05-25   14:25:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 och ebo sprintcup, Eslöv

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  UGP1- ebocup    Utskriftsdatum  31 januari 2016   
  Tävlingsort  Eslöv    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Eslövs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (10) 
Beräknad start 15:27 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Erik Karlsson  2005  AL1105  S 71    25m  54.92 
69  Axel Jellbom  2004  AG5504  KK KARPEN    25m  53.53 
26  Aleksandar Ristevski  2003  AT2703  ESLÖVS SS    25m  54.05 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
19  Elias Glas  2003  AV7703  ESLÖVS SS    25m  50.82 
53  Benjamin Huasson  2007  AA5707  HÖÖRS SS    25m  47.47 
72  Anton Persson  2006  AA2106  KK KARPEN    25m  45.26 
39  Edward Gudmundsson  2003  AS1703  HÖGANÄS SS    25m  46.64 
55  Mio Remgard Emland  2005  AJ4305  HÖÖRS SS    25m  49.43 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    25m  43.87 
230  Johan Killman  1999  AI6799  HÖGANÄS SS    25m  42.64 
95  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    25m  42.20 
124  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    25m  42.49 
29  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  42.70 
51  Vincent Hua  2004  AS2704  HÖÖRS SS    25m  44.01 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Douglas Nilsson  2003  AB3103  SS DELFIN    25m  42.07 
100  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    25m  40.72 
24  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m  40.26 
153  David Elfvin  2002  AI2102  SK RAN    25m  40.60 
156  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  41.53 
31  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  42.19 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  38.93 
155  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  38.03 
52  Anthon Huasson  2004  AO2304  HÖÖRS SS    25m  37.80 
123  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  37.99 
221  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    25m  38.66 
225  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  39.05 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  37.25 
227  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  35.98 
101  Harry Petersson  2002  AM9302  KSLS    25m  35.72 
109  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  35.83 
85  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    25m  36.65 
114  Oliver Larsson  2001  AU1301  LANDSKRONA    25m  37.60 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  35.08 
38  Kacper Figas  2000  AX8300  HÖGANÄS SS    25m  35.02 
159  Philip Karlin-Reteike  1999  AS2599  SK RAN    25m  34.65 
115  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  35.01 
16  Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    25m  35.04 
63  Simon Ljungbeck  2000  AK2700  SS IDEN    25m  35.61 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    25m  33.69 
152  Michael Birkeberg  2000  AJ0700  SK RAN    25m  33.62 
21  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    25m  33.08 
235  Primus Olsson  2000  av7100  MKK    25m  33.19 
Daniel Olsson-Shirazi  1997  av9197  SK RAN    25m  33.64 
229  Jacob Engström  2000  AJ2700  HÖGANÄS SS    25m  34.64 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    25m  32.64 
14  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  32.26 
43  Jesper Lundqvist  1999  AU6599  HÖGANÄS SS    25m  31.30 
40  Erik Juliusson  1998  AQ2798  HÖGANÄS SS    25m  31.80 
158  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  32.27 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  32.76 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    25m  30.77 
Marcus Skog  1996  AG1596  KLIPPAN    25m  30.07 
110  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    25m  29.61 
164  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    25m  29.78 
Ali Hariri  1996  Ak7196  SK RAN    25m  30.33 
27  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  31.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  31 januari 2016 
Licensierad till: Eslövs Simsällskap  Utskriftstid  12:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner